Bağışıklık Kazandırma

Bağışıklama çocuklarınızı sağlıklı tutar. Bu kaynaklar aşı önleme mitlerini ele alır ve çocuklarınızın önlenebilir hastalıklardan korunmasına yardımcı olur.

Bağışıklık Kazandırma

İkinci Grip Çekimlerinin Çocuklara İhtiyacı Olduğunda

8 May, 2019 541

Çocuğunuz ilk kez mevsimsel grip çekimi geçiriyorsa, bir ay sonra ikinci bir çekime de ihtiyacı olacağını bekleyebilirsiniz. Çocukken bu muhtemelen standart değildi, ancak 2009'dan beri tavsiye edildi. Bağışıklama Uygulamalarına İlişkin Danışma Komitesi, 6 yaşından 8 yaşına kadar olan tüm çocukların ilk yıl iki doz grip aşısı yaptırmasını önerir. Griplere karşı aşılandıklarını. Çocuğunuz geçen yıl ilk grip atışını yaptıysa ancak sadece tek bir atış aldıysa, bu yıl grip aşısı ve güçlendirici bir atış almalıdır.

Bağışıklık Kazandırma

Tıp kısaltmaları ve aşılar için kısaltmalar

18 Mar, 2019 610

Aşı kayıtları, kısaltmalar veya kısaltmaların kullanıldığında yorumlanması zor olabilir. Standart kısaltmalar genellikle birbirlerine benzer, bu nedenle hangi immünizasyon bir kısaltma veya kısaltması atıfta olduğunu açık olmayabilir.

Bağışıklık Kazandırma

Preemie'nizi Aşılarla Sağlıklı Tutmak

14 Mar, 2019 317

CDC'nin önerilen aşı programına göre, prematüre bebeklerin düzenli aşılarının çoğunu zamanında almaları gerektiğini öğrendikleri için anne babaların çoğu zaman şaşırır. Her ne kadar çoğu dönüm noktası preemitler için ertelenmiş olsa da, aşı takvimi önemli bir istisnadır.

Bağışıklık Kazandırma

Grip Aşıları Gripten Korunmanıza Yardımcı Olmak İçin Çalışıyor

14 Mar, 2019 352

CDC'nin son önerileri, en az 6 aylık olan herkesin her yıl grip aşısı olması.

Bağışıklık Kazandırma

Ebeveyn ve Bebek İçin Aşıları Daha Az Stresli Hale Getirmek

13 Mar, 2019 401

Çocukların, bebek ve yeni yürümeye başlayan yıllarda çok fazla aşı yaptırdıklarını inkar etmek mümkün değil. Bu aşıları çocuğunuza sağlamanız için birçok neden olsa da, onların zarar görmesi ve ebeveynler için büyük bir stres oluşturucu olması gerçeğinden uzak durmaz. Yaşamın ilk yılında çocuklar birkaç ayda bir aşıya ihtiyaç duyarlar ve sıklıkla her ziyarette birden fazla çekim yaparlar.