1. Anasayfa
 2. Zorluklar

Çocuğunuzun neden dışarı hareket olabilir nedenleri

Çocuğunuzun neden dışarı hareket olabilir nedenleri
0

Çocuğunuzun neden hareket etmesi için bazı nedenler nelerdir? Çocuğunuzun düzenli öfke tantrums olup olmadığını, ya da sadece son zamanlarda ve aniden meltdowns başladı, davranış nedeni almak sorunu giderilmesi önemli bir ilk adımdır.

Makalede Neler Var?

Davranış Out davranışı

Biz gerçekten “Anne hakkında ne konuştuğunu anlamak için hareket” terimi tanımlamak zorunda değilsiniz. Ancak olası nedenler hakkında konuşmak önce davranış dışarı hareket bir tanım sağlamak önemlidir.

“Hareket” ifadesi genellikle fiziksel olarak agresif, mülkiyet için yıkıcı, sözlü olarak agresif veya basit yanlış davranıştan daha şiddetli olan sorun davranışını ifade eder. Davranış hareket herhangi bir ortamda yıkıcı ve genellikle resmi davranış müdahalesi yönetmek için gerektirir. Ebeveynlerin bu davranışı açıklamak için kullanabilir diğer sözcükler şunlardır:

 • Öfke nöbetleri
 • Meltdowns
 • Yıkıcı davranış
 • Saldırgan -lık
 • Defiance
 • Karşıtlık davranışı

Neden bir çocuk ‘ Act Out ‘?

Davranış dışarı hareket için olası nedenleri bir dizi vardır, ve birkaç gibi basit “o kötü bir çocuk.” Bir çocuk dışarı hareket ettiğinde, uygunsuz davranışların deseni genellikle ağrı, korku veya yalnızlık daha derin duyguları kapsayacak şekilde kullanılır.

Tabii ki, biz sadece bir çocuk kötü bir çocuk olma davranışını suçluyorlar, biz yerine onları azaltmak için onun nedenleri derinleştirmek. Ayrıca çocuk hissi o ile başa çıkmak ne olursa olsun duygular ile henüz daha yalnız bırakın.

Davranış nedenleri

Davranış davranışına bir çözüm bulmaktan beri davranış için bir neden bulmak gerektirir (bir çocuk düşünme ötesinde sadece kötü bir çocuk) Bu nedenlerden bazıları olabilir ne hakkında konuşmak önemlidir. Bunlar her zaman bariz değildir, ve aslında, derin gömülmüş olabilir. Zaman zaman bir Tantrum çok hareket ebeveynlerinin yanlış davranış kaynağını gizlemek içindir. Bu olasılıkların her biri bir göz alarak-sizin durumunuza mümkün değil onları işten çıkarma olmadan-sizin ve çocuğunuzun hem zarar kaynağı almak için önemlidir. Birçok ebeveyn çocuklarının tantrums temel nedeni hakkında bilgi edinmek için şaşırırlar. Bazı davranışında bulunmak için bazı nedenlerle bakalım:

1. bir üzücü duruma normal yanıt

Onlar duygularını yönetmek için edemiyoruz noktaya onları kızdırmıştır bir duruma yanıt çünkü bazı çocuklar dışarı hareket. Bazı durumlarda, bir çocuk sınıfında diğer öğrencilere yanıt içine kışkırttı olmuştur. Bu durumda ve tek başına davranış ele alınmıştır, kötü muamele edilen bir çocuk maltreatment yanıt için cezalandırılacaktır. Ceza, bir anlamda, çocuk o korunmaya ya da duyguları var, kendi öz saygısı bina geldiğinde bizim çocuklar için dilek ne karşı bir hakkı yok öğretir.

Diğer durumlarda, bir çocuk hemen ayarı dışında oluyor bir şey yanıt verebilir. Örneğin, evde istismar ediliyor bir çocuk, daha fazla güvenlik ile duygularını gösterebilir okulda “hareket” olabilir. Flip tarafında, okulda zorbalık olan bir çocuk evde kötü davranan tarafından onun öfke ve hayal kırıklığı “hareket” olabilir.

2. tedavi edilmemiş zihinsel sağlık koşulları

Bazı çocuklar tedavi edilmemiş bozukluklar yüzünden “harekete çıkıyor”. Davranışlara karşı hareket eden bazı koşullar şunlardır:

 • Dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğu (DEHB)
 • Otizm
 • Genel anksiyete bozukluğu gibi anksiyete bozuklukları
 • Obsesif kompulsif bozukluk

Tüm bu bozukluklar etkili bir şekilde terapi kombinasyonu ile tedavi edilebilir Iken, tedavi de uygun ve tutarlı olmalıdır.

3. tanınmayan duyusal sorunlar

Bazı durumlarda, çocuklar duyusal işleme bozukluğu gibi duyusal sorunlar nedeniyle tanınmayan olabilir “hareket”. Örneğin, otizm ile birçok çocuk (ve belirli bir tanı olmadan oldukça az) sıradan manzaraları yapmak ve fiziksel olarak acı sesler duyusal zorluklar olabilir. Gün yanıp sönen ışıklar, gıcırdıyor sandalyeler ve rahatsız giysiler şeklinde sürekli rahatsızlık ile başa çıkma düşünün. Böyle bir durumda, neredeyse herkes sakin kalmak zor bulacaktı.

4. teşhis edilmemiş öğrenme Engelli

“Dışarı hareket” için başka bir nedeni teşhis edilmemiş veya tedavi edilmemiş öğrenme Engelli nedeniyle hayal kırıklığı olabilir. Örneğin, teşhis edilmemiş disleksi olan bir çocuk okulda daha da geride kalacak. Sonunda, onun zorlukları ele değilse, o tipik bir sınıf ortamında öğrenmek mümkün olacaktır. Değişiklikler yapılmadığı sürece, beladan kurtulmak dışında okul zamanıyla hiçbir ilgisi yoktur.

5. yetişkinlerden dikkat çekmeye yönelik bir araç

Kesinlikle bazı çocuklar var “hareket” dikkat alma aracı olarak-pozitif veya negatif-yetişkinlerden. Sıklıkla olumsuz davranışlarla dikkat çeken çocuklar için bu ebeveynlik stratejilerini kontrol etmek ve kötü davranışları azaltabilir Bu olumlu dikkat stratejileri hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Bazen en iyi göz ardı edilen güç mücadeleleri gibi bazı davranışlar da vardır.

6. eşleri etkilemek Için

Ayrıca, eşleri etkilemek için “hareket” eden çocuklar da vardır. Bu durumda bile, ancak, etkilemek için bu ihtiyaç arkasındaki motivasyon anlamak önemlidir. Bazı durumlarda bu çocuklar gerçekten ihmal veya shunned ediliyor; diğer durumlarda, onlar sadece kendilerini eğlenceli konum. Her iki şekilde de, Eğer hareket onları arzuluyorlar ilgi tür alıyorsanız, onlar yanlış davranmaya devam edecektir.

Tedavi öncesi nedenini keşfedin

Dışarı hareket eden bir çocuk için müdahale veya tedavi planı her türlü geliştirmeden önce, onun davranışının nedenini keşfetmek için kesinlikle önemlidir. Ancak o zaman kök sorunları ele alınabilir. Yalnızca davranış nedeni anlaşıldıktan sonra etkili bir şekilde değiştirilebilir.

Örnekler: Davranış dışarı oyunculuk okullarda askıya alma ve atılma ana nedenidir.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir