1. Anasayfa
  2. Evlat Edinme ve Koruyucu Bakım

Irklararası Evlat Edinmeyi Düşünmek

Irklararası Evlat Edinmeyi Düşünmek
0

Kendi ırkınızın dışında evlat edinmek büyük bir karardır. Aynı zamanda tartışmalı. Beyaz bir ailenin ırkçılığın üstesinden gelmek için siyah bir çocuğu uygun şekilde hazırlayıp hazırlayamayacağına dair sorular devam etmektedir. 1994’deki Çok Etnik Yerleştirme Yasası ve 1996’da yapılan revizyonlar sayesinde, bir evlat edinmeyi yasaklamak ya da sadece evlat edinen ebeveynlerin veya çocukların ırkına dayanarak evlat edinmeyi geciktirmek yasaya aykırıdır.

Şimdi karar esas olarak ailelere, sosyal hizmet uzmanlarına ve ilgili kurumlara aittir. Geçişe geçme kararını vermeden önce hangi konuları göz önünde bulundurmalısınız? İşte kendine sorman gereken bazı sorular.

Makalede Neler Var?

Başkalarının Irkçılığına Nasıl Bakacaksınız?

Dünyamızdaki büyük değişikliklere rağmen, ırkçılık hala orada. Çocuğunuzun mirası veya ebeveyni hakkında insanlardan, bazen de yabancılardan gelen soruları ele almaya hazır mısınız? Peki ya geniş ailenizin görüşleri? Yorumların yeni olacağı yabancılardan farklı olarak, genellikle aileden ne bekleneceğini bilir. Bir amcanın ırksal çamur kullanması seni rahatsız eder mi? Bu kişiyi ne sıklıkta görüyorsunuz? Yılda bir kez? Bu, kararınızı herhangi bir şekilde veya başka bir yoldan atmak için genellikle yeterli midir? Çocuğunuzu korumak için ailenizden bazılarıyla teması sınırlandırmaya karar vermeniz gerekebileceğinin farkında olun.

Topluluğunuz Hakkında Sorular

Çocuğunuzun aynı ırkın diğerleriyle bağlantı kurabilmesi önemlidir, bu nedenle aşağıdakileri göz önünde bulundurabilirsiniz:

  • Topluluğunuzun ırksal dağılımı nedir?
  • Okullar çeşitli midir?
  • Farklı ırklardan arkadaşlarınız var mı?
  • Kilisenizde ırk çeşitliliği var mı?
  • Irklarının dışında evlenen veya evlenen insanları tanıyor musunuz?

Çocuğun Kültürü

Bazıları uluslararası olarak evlat edindiğinizde hem çocuğu hem de onun kültürünü evlat edindiğinizi söyledi. Buna uyum sağlamak için tüm hayatını değiştirmek zorunda değilsin. Küçük değişiklikler büyük bir etki yaratabilir. Çocuğa kültürü ve mirasıyla gurur duymak için yardım edebilir misiniz?

Sağlık, Cilt ve Saç Bakımı

Her ırkın farklı tıbbi problemlere karşı duyarlılığı vardır. Kendinizi renkli çocukların gelişebileceği farklı tıbbi ve cilt hastalıkları konusunda eğitdiniz mi? Daha koyu ten tonları ve saç dokusu olan kişilerin farklı cilt ve saç bakım ihtiyaçlarını anlıyor musunuz?

Farklılıkları ve Benzerlikleri Kutlamak

Çocuklar her insanın 3 veya 4 yaş civarında farklı fiziksel özelliklere sahip olduğunu görmeye başlarlar. İlk fark ettiği şeylerden biri cildin rengidir. Çocukların etraflarında kendilerine benzer görünen insanları görmeleri önemlidir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir