1. Anasayfa
  2. Evlat Edinme ve Koruyucu Bakım

Eşcinsel evlatlık temelleri

Eşcinsel evlatlık temelleri
0

Gay ve lezbiyen çiftler, uzun bir süre için benimsenmesi yoluyla aileleri genişleyen olmuştur ve mevzuat yıl içinde değiştiği gibi, daha fazla seçenek kullanılabilir hale gelmiştir. Her eşcinsel çiftin evlatlık süreci benzersiz olmakla beraber, bazı standart prosedürler ve adımlar her evlatlık ebeveyn geçmesi gerekir ve gerçekler ve kaynakları kabul ederken yararlı olabilir vardır.

Makalede Neler Var?

Gay ebeveynler Için seçenekler

Rear view of a boy walking with two men in a park
ONOKY-Eric Audras/marka X resimler/Getty görüntüler

Bir kez ve eşiniz kabul sizin ve aileniz için doğru olduğunu belirledikten sonra, kabul olasılıkları içine bazı araştırma yapmak gerekir.

Eşcinsel çiftler Foster bakım kabulü, geleneksel benimsenmesi ve uluslararası adoptions dahil olmak üzere, benimsenmesi tüm caddeleri keşfedebilirsiniz. Tüm 50 ABD Devletleri aynı seks çiftler için kabulü yasal yaptık Iken, hala yasadışı olduğu birçok yabancı ülkeler vardır. Ayrıca, bazı devletler de aynı cinsiyete çift kabul etmek için yasal olarak tanınan bir ilişki olduğunu gerektirir.

Evlatlık profili

Sadece kabul etmek isteyen heteroseksüel çiftler gibi, evlatlık ajansı bir evlatlık profili oluşturmak için size soracak. Profil yaşam, ev, bir çocuk istemek için nedenleri hakkında detayları içermelidir ve nasıl bir çocuk büyütecek planları, açıkça ev ve yaşam tarzı kabul edilen çocuk içine girer tür göstermek fotoğrafları ile birlikte.

Evlatlık profilleri onları tercih etmek istedikleri aile benimseyen belirlemek yardımcı olmak için evlatlık çocuklarını koymak planlıyoruz Doğum anneler ile paylaşılır. Profiliniz açık, dürüst olmalı ve evlatlık bir çocuk sunabileceği yaşamın bir resmini boyayabilir.

Evlatlık ev çalışması

Evlatlık ev çalışması herhangi bir evlat edinme sürecinde ilk engelleri biridir. Prosedür değişebilir Iken, bir ev çalışması genellikle kişisel bir röportaj yapmak ve bir çocuk getirmek için güvenli ve istikrarlı bir ortam olup olmadığını belirlemek için evinizde incelemek için evinizde sizi ziyaret bir evlatlık ajansı birini içerir.

Geçmişte-ve muhtemelen hala bugün ülkenin bazı bölgelerinde-bazı eşcinsel çiftler kabul olabilir böylece onların durumları hakkında yalan başvurdu. Örneğin, bir ortak dosya evlat edinme, diğer bir oda arkadaşı ya da bir arkadaş olmak gibi davranır. Eğer evlatlık olduğunuzda dürüstlük önemini tanımak zorunludur.

Belirli bilgileri atlamak yasal olabilir, ancak belirli bir soru sorulduğunda yalan yasal değildir . Bu dolandırıcılık olarak kabul edilebilir ve reddedilmesi için bir benimsenmesi ya da zaten kurulan yerleşimi için kesintiye neden olabilir.

Ikinci ebeveyn kabulü

Ne zaman bir gay çift benimsemeye, bu ortak bir ortak ve ikinci bir ebeveyn veya ortak-ebeveyn olarak mahkemeye uygulamak için ikincisi benimsenmesi için. Bir çift, evlilik ya da bir sivil birlik içine girmek değil seçmek eşcinsel çiftler için cazip bir seçenek yapar ikinci bir ebeveyn kabulü, takip etmek için yasal olarak tanınan bir ilişki olması gerekmez.

Ikinci ebeveyn kabulü aynı zamanda bir ortak bir çocuk ilişkisi girerken ve diğer ortak çocuk için bir ebeveyn olmak istediği zaman yaygındır.

İkinci ebeveyn evlat edinme diğer ailelerin keyfini tüm aynı ebeveyn/çocuk hakları ve sorumlulukları sağlayarak, evlatlık çocuklar için yasal olarak tanınan başka bir ebeveyn oluşturun. İkinci ebeveyn evlat edinme, 2015 itibariyle 13 eyalette ve Columbia ilçe mahkemeleri tarafından verildi.

Çocuk refahı endişeleri

Birçok çalışma, çocukların eşcinsel ve lezbiyen sendikalarında nasıl yetiştirileceğini belirlemeye çalıştı. Bu çalışmalar bazen kim araştırma yaptı bağlı olarak önyargılı vardır. Eşcinsel ve lezbiyen gruplar olumlu sonuçlar göstermek eğilimindedir, dini veya muhafazakar gruplar genellikle olumsuz sonuçlar belirtirken.

Endişeler merkezi cinsel oryantasyon anlayışı etrafında ve çocukların eşcinsel ebeveynler nedeniyle duygusal sorunlar gelişecek olup olmadığını kurmak.

Eşcinsel veya lezbiyen ebeveynlerin çocuklarının önemli bir saygı içinde dezavantajlı olduğunu gösteren tek bir çalışma olmadığını biliyorum.

Eşcinsel ebeveynler Için destek ve kaynaklar

Evlat edinme final sonra, hayat devam ediyor, ama çok yeni bir şekilde, ve tüm ailelerin aile üyeleri ve arkadaşlar destek gerekir. Bazı eşcinsel çiftler onların ebeveynler-kim onların çocuklarının yaşam tarzı seçimleri hakkında bir kerede üzgün olabilir-torunları resim girdiğinizde etrafında gelir bulmak.

Umarım, sizin “gerçek dünyada destek çok olacak,” ama çok sayıda online kaynaklar, yeni genişletilmiş aile büyümek ve gelişmeye yardımcı eşcinsel ve lezbiyen ebeveynler için kullanılabilir.

Eniyiaile ‘de bir kelime

Kabul etmiş eşcinsel çiftler tam sayısı bilinmiyor ve sürekli değişiyor. 2010 ABD nüfus sayımı göre, 115.064 aynı seks çiftler çocuk vardı ve Williams Enstitüsü tarafından bir 2013 çalışma LGBT ailelerin yüzde 13 ‘ ü, heteroseksüel ailelerin yüzde 3 ile karşılaştırıldığında, çocukları kabul etti bulundu.

Eşcinsel evlatlık her gün daha yaygın büyür olmasına rağmen, yol önde zor olabilir ve engelleri ile dolu, bu yüzden kabul süreci başlamadan önce katı ayak ve emin karar hakkında hem de emin olun.

Bir çocuk benimseyerek yapabilirsiniz en büyük yaşam değişikliklerinden biri, bu yüzden açıkça, Eğer gerekirse bir danışman veya terapist yardımı istihdam, eşiniz ile duygularını ve beklentilerini keşfetmek.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir