1. Anasayfa
 2. Evlat Edinme ve Koruyucu Bakım

Nedenleri Foster Bakım Sistemine Çocuklar Giriyor

Nedenleri Foster Bakım Sistemine Çocuklar Giriyor
0

Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde koruyucu bakım sistemi içerisinde birkaç yüz bin çocuk bulunmaktadır. Bir ailenin içinde bir mahkemenin çocuğun bakım sistemine girmesi gerektiğine karar vermesi durumunda ne olur?

Makalede Neler Var?

Çocukların Foster Bakımında Neden Kurtulma Nedenleri

Çocukların koruyucu bakıma girmesinin birkaç nedeni vardır. Pek çok evde aşağıdaki sorunlardan birden fazlası var ve bir çocuk koruyucu bakım sistemine çeşitli nedenlerle giriyor.

 • Fiziksel İstismar – Muhtemelen bir çocuğun koruyucu bakıma girdiğini düşündüğümüzde aklımıza giren ilk nedenlerden biri. Fiziksel istismar genellikle morarmanın bir çocuğa bırakıldığı ve ailenin alternatif disiplin araçlarını öğrenmesine yardımcı olacak sayısız girişimin başarısız olduğu aşırı uç anlamına gelir. Her Eyalet veya Ülke fiziksel istismarın nasıl tanımlandığını belirler. Fiziksel suistimal aynı zamanda bir çocuğu sınırlamak veya bir dolaba veya başka bir yere kilitli bırakmak anlamına da gelebilir.
 • Cinsel İstismar – Cinsel istismar, genellikle pornografik materyallerin görüntülenmesi veya sürekliliğin bir ucunda seks eylemlerinin diğerinin üzerine girme ve diğerine nüfuz etme ile ilgili eylemlerin sürekliliği üzerine düşünülmesi nedeniyle birçok farklı anlama gelebilir.
 • İhmal – İhmal, çocuğun yemeğe ihtiyacı, temiz bir yaşam ortamı veya duygusal ihtiyaçlar dahil olmak üzere çeşitli alanları kapsar. Duygusal istismarın kanıtlanması son derece zordur, ancak genellikle fiziksel veya cinsel istismarın bir parçasıdır.
 • Tıbbi İhmal – Bazen bir doğum veli- sinin tıbbi yardım aramama tercihi dini inançlardan kaynaklanmaktadır, ancak bir çocuğun tıbbi ihtiyaçlarının saf düşüncesizlik nedeniyle ihmal edildiği başka durumlar da vardır.
 • Hapsedilme – Bir ebeveyn, hapishanede veya hapishanede hapsedilme sırasında çocuğun bakımını yapacak hiçbir aile veya arkadaş olmadığında bakıcı bir aileye yerleştirilebilir.
 • Vazgeçme – Çocuklar ebeveynleri bir bakıcının evine bırakıp asla geri dönmediklerinde veya çocukları uzun süre evde yalnız bıraktıklarında koruyucu bakıma girebilirler.
 • Geçerliliği – Geçiş gücü, ebeveynlerin çocukların düzenli olarak okula gitmesini sağlamadığı zamanlarda küçük çocukları etkiler.
 • Ölüm – Nadir olmasına rağmen, genellikle bir ebeveynin ölümünden sonra bir çocuğa bakabilecek aile olması nedeniyle, çocukların ebeveynlerinin ölümünden sonra koruyucu bakıma girdiği durumlar olmuştur.
 • Gönüllü Yerleştirildi – Başka bir nadir durum, çocuğun davranışından veya ebeveyn sağlığından dolayı, bazı ebeveynler çocuklarını özel olarak bakıcı bakımına yerleştirmişlerdir.

Çocuğun koruyucu bakıma girdiği zaman ebeveynin eksikliklerini sık sık düşünüyoruz, ancak çocuğun seçimlerinin çocuğun bakıcı bakım sistemine yerleştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Foster Bakımına Çocuğun Yerleştirilmesi Gereken Zaman

 • Çocuk Suçlu – Kolluk kuvvetleri ile bir dizi sıyrıktan sonra mahkeme sistemi tarafından çocuk suçluya karar verilmiş bir çocuk. Bazen çocuğun yasaları çiğnemeyi seçmesi, çocuğun evde bakım sorunları içinde, özellikle de ev içinde sorunlar varsa ve ebeveynler çocuğun davranışlarını doğru bir şekilde yönetemiyorsa, bulabileceği anlamına gelir.
 • Kaçaklar – Bazı çocuklar, ebeveynlerin tek başlarına idare etmekte zorlandıkları tehlikeli kaçma davranışlarına katılırlar.
 • Geçiş Süreci – Çocuğun koruyucu bakım sistemine yerleştirilmesi gerekliliğine yol açabilecek başka bir çocuk davranışı, kronik okulu atlatma davranışıdır.
  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir