1. Anasayfa
  2. Evlat Edinme ve Koruyucu Bakım

Nedenlerin Kabulü Sizin İçin Doğru Olmayabilir

Nedenlerin Kabulü Sizin İçin Doğru Olmayabilir
0

Evlat edinme, bir eve ihtiyacı olan bir çocuk için güzel bir hediye olabilir, ancak ne yazık ki, evlat edinme yanlış sebeplerden dolayı ortaya çıkarsa, hediye kolayca lekelenebilir ve kötüye gidebilir.

Bir çocuk evlat edinme fikrini araştırırken, nedeninizin, evlat edinmek istemediğiniz uyarılardan oluşan sekiz kırmızı bayrak listesinde olmadığından emin olun – en azından hayatınızın bu noktasında. Çoğu evlat edinme ajansı bu durumları koklamak için çok iyi bir konumdadır, ancak evlat edinme yoluna başlamadan önce onların farkında olmanıza yardımcı olabilir. Herhangi biriniz sizin için geçerliyse, devam etmeden önce onları düzeltin.

Makalede Neler Var?

Suç

Bazı evlat edinme öncesi ebeveynler, evlerinde koruyucu bir yer olarak yaşayan bir çocuğu evlat edinmek istemediklerine ya da bir süre evlat edinme öncesi ziyaretler yapmak istemediklerine karar verebilirlerse suçluluk duyabilirler. Suçluluk, bazı ailelerin yanlışlıklarından bağımsız olarak ileriye gitmeyi düşündüğü kadar güçlü olabilir. Çocuğun, özellikle ailenin bir parçası olduktan sonra, tekrar hareket etmek zorunda kalması konusunda kötü hissedebilirler.

Arkadaşlardan veya Aileden Baskı

Evlat edinme öncesi bazı aileler, evlerine yerleştirilen koruyucu bir çocuğu evlat edinme konusunda arkadaşlarından veya diğer aile üyelerinden gelen baskıyı hissedebilir. Çocuğun kendisi de bakıcı ailenin kendisini evlat edinmesi için baskı yapabilir – hatta yalvarır -. Bağırsakların yanlış olduğunu söylüyorsa, dinle ya da en azından neden böyle hissettiğini araştır.

Kısırlık sorunları

İnfertilite ile mücadele etmek ve bir doğum çocuğu olmama durumuyla tam olarak karşılaşmamak, evlat edinmeye zarar verebilir – en azından şimdilik. Kısırlık ile ilişkili kaybı yasaklama adımını atlamamak önemlidir. Yeni bir çocuğun bir ailenin yerine geçmesi olarak girmesi adil değil. Çocuğun evlat edinen ebeveynlerin beklentilerini yerine getirmemesi ve evlat edinme sürecinin başarısızlığa başlaması sadece zaman meselesi olabilir.

Çocuğunuzun Oyun Arkadaşına İhtiyacı Var

Evlat edinmek, zaten evde olan bir çocuğun oyun arkadaşı kazanması için iyi bir yol değildir. Evlat edinilmiş bir çocuk, evlat edinen ailenin ihtiyaçlarını karşılamak için eve eklenmemelidir. Yine, beklentiler karşılanamayabilir ve çocuk ailenin hayal kırıklığını hissedecektir. Mahalle çocuklarını düşünün, oyun gruplarına katılın ya da çocuğunuzu bunun yerine etkinlik ya da klüplere yerleştirin.

İlişkinizi Kurtarmak İstersiniz

Evlat edinme başarısız bir evliliği kurtarmanın bir yolu değildir. Evlat edinmek bir çifti bir süre için ana meselelerden uzaklaştırabilir, ancak bu dikkat dağıtıcı sonsuza dek sürmeyecek. Sonunda, ev içindeki hoşnutsuzluğa yol açan sorunlar geri dönecektir. Çocuğu böyle bir duruma ve ayrılık veya boşanma gibi tüm etkilerine sokmak haksızlıktır.

Boş Yuva Korkusu

Bazı insanlar, özellikle anneler, tüm çocukları evden ayrıldıklarında hayatın nasıl olacağından endişe duyuyorlar. Deneyimin bir adı bile var: boş yuva sendromu. Bazıları aileye daha fazla çocuk eklemeyi düşünebilir, böylece asla piliçsiz bir yuvaya maruz kalmazlar, ancak evlat edinme cevap değildir. Bu çocuk büyüyecek ve kanatları filizlenecek ve evlat edinen ailenin ihtiyaçlarının karşılanması için bir çocuğu aradığı başka bir durum değil. Boş yuvalarınızla yeni kapılar ve fırsatlar açabilecek şekilde uğraşmaya çalışın.

Eşiniz Evlat Edinmek İstiyor

Bir çocuğu evlat edinmeyi sadece bir eşi memnun etmek veya ihtiyaçlarını karşılamak için kabul etmeyin. Ailenize ekleme yapmak istemiyorsanız, söyleyin. Evlilik farklılıklarınızla başa çıkın, ancak bir çocuğu, sonunda dağılmayı hissedeceği bir duruma getirmeyin.

Bunun bir çağrı olduğunu düşünüyorsunuz

Evlat edinme, topluma borç ödemenin bir yolu değildir. Bu sadece iyi bir iş değil – bir çocuğa ihtiyaç duyan bir çocuk için bir ev sağlamaya giden, tüm zamanlarını ve kötüsünü o çocuğa ebeveynlik etmeye istekli ve hazır olmakla ilgili tüm iş ve duygularla ilgili. Fedakarlık, evlat edinme konusundaki ilginizi tetikleyebilir veya tetikleyebilir, ancak evlat edindiğiniz çocuğu yetişkinliğe atarken sizi aile olarak sürdürmeniz yeterli olmaz.

Şimdi benimsememek için nedenler araştırdık, işte yapman gerekenler.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir