Evlat Edinme ve Koruyucu Bakım

Ebeveyn olmak için birden fazla yol var. Evlat edinme ve koruyucu bakımı ve bu geleneksel olmayan seçeneklerin nasıl yerine getirilebileceğini öğrenin.

Evlat Edinme ve Koruyucu Bakım

Irklararası Evlat Edinmeyi Düşünmek

20 Mar, 2019 845

Kendi ırkınızın dışında evlat edinmek büyük bir karardır. Aynı zamanda tartışmalı. Beyaz bir ailenin ırkçılığın üstesinden gelmek için siyah bir çocuğu uygun şekilde hazırlayıp hazırlayamayacağına dair sorular devam etmektedir. 1994'deki Çok Etnik Yerleştirme Yasası ve 1996'da yapılan revizyonlar sayesinde, bir evlat edinmeyi yasaklamak ya da sadece evlat edinen ebeveynlerin veya çocukların ırkına dayanarak evlat edinmeyi geciktirmek yasaya aykırıdır.

Evlat Edinme ve Koruyucu Bakım

Eşcinsel evlatlık temelleri

18 Mar, 2019 404

Gay ve lezbiyen çiftler, uzun bir süre için benimsenmesi yoluyla aileleri genişleyen olmuştur ve mevzuat yıl içinde değiştiği gibi, daha fazla seçenek kullanılabilir hale gelmiştir. Her eşcinsel çiftin evlatlık süreci benzersiz olmakla beraber, bazı standart prosedürler ve adımlar her evlatlık ebeveyn geçmesi gerekir ve gerçekler ve kaynakları kabul ederken yararlı olabilir vardır.

Evlat Edinme ve Koruyucu Bakım

Bir Yetişkin Evlat Edinme Nasıl Tamamlanır?

14 Mar, 2019 706

Potansiyel evlat edinme yaşı 18 veya daha büyük olan bir yetişkin evlat edinilebilir. O zaman, gerekli olan tek izin, evlat edinmek isteyen yetişkin ve tabii ki evlat edinmek isteyen kişidir.

Evlat Edinme ve Koruyucu Bakım

Nedenlerin Kabulü Sizin İçin Doğru Olmayabilir

13 Mar, 2019 325

Evlat edinme, bir eve ihtiyacı olan bir çocuk için güzel bir hediye olabilir, ancak ne yazık ki, evlat edinme yanlış sebeplerden dolayı ortaya çıkarsa, hediye kolayca lekelenebilir ve kötüye gidebilir.

Evlat Edinme ve Koruyucu Bakım

Nedenleri Foster Bakım Sistemine Çocuklar Giriyor

13 Mar, 2019 339

Sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde koruyucu bakım sistemi içerisinde birkaç yüz bin çocuk bulunmaktadır. Bir ailenin içinde bir mahkemenin çocuğun bakım sistemine girmesi gerektiğine karar vermesi durumunda ne olur?