1. Anasayfa
  2. Çocuk velayeti

Çocuğunuzun tek veya ortak velayeti için nasıl dosya

Çocuğunuzun tek veya ortak velayeti için nasıl dosya
0

Eğer küçük çocuklar içeren bir boşanma veya ayrılık geçti iseniz, nasıl çocuk velayet için dosya bilmek gerekir. Bir ebeveyn dosyaya karar verdiğinde, nereye gitmek ve kiminle konuşmak için belirlemek zor olabilir. Velayet için dosyalama süreci her eyalette farklıdır. Ancak, her devletin ortak olduğu genel mahkeme prosedürleri vardır.

Çocuk velayeti için dosyalama için adım adım bir süreci keşfetmek için aşağıdaki kılavuzu kullanın.

Makalede Neler Var?

Gözetim Için dosyalama

Özel eyalet mahkemesinin kurallarını ve prosedürlerini belirleyin. Size bir çocuk velayeti vaka ile en iyi yardım sunabilir gibi, mahkeme katip ofisi ziyaret edin. Bir katip kuralları ve prosedürleri açıklayabilir. Bir çocuk velayeti takım başlatmak için ilgilenen katip açıkla. Katibe iyi ol. Sonuçta, katip gözetim sistemi gezinme en iyi kaynak haline gelebilir.

Birkaç formu doldurmanız gerektiği için, mahkeme salonunda önemli miktarda zaman harcamak için hazırlıklı olun. Mümkünse, çocuk velayeti davadan önce aile mahkemesinde harcamak için bir gün dışarı bölmek süreci aşina olmak.

Gerekli belgelerin miktarı için kendinizi hazırlamak Için, önceden eyalet mahkemesinin Web sitesini ziyaret edin ve uygun çocuk velayeti mahkeme formları arayın. Bazı mahkemeler arama ve soru sormak için bir hat sunabilir.

Tüm mahkeme belgelerini tamamlayın ve onları mahkemeye getirin. Sizinle de biraz para getirmek, çünkü bir dosyalama ücreti ödemek zorunda kalacak. Sen tam olarak ne kadar önceden mahkeme memuru ile konuşurken ödemek zorunda olacağını bulabilirsiniz.

Mahkeme memuru size bir endeks numarası verecektir, bu da senin dava KIMLIĞINIZ olacak. Çocuk velayeti durumda bir durum güncelleştirmesi elde etmek için gereken her zaman bu vaka KIMLIĞI başvurmalıdır.

Diğer ebeveynin, işlem hizmeti olarak adlandırılan, bekleyen bir çocuk velayeti vakası olduğunu bildirilmesi gerektiğini unutmayın. Bir ebeveyn takım elbise ile ilgili olarak, sizin eski hizmet etmek mümkün olmayacaktır. Diğer ebeveyn bilir ve çocuk velayet kağıtları ile ebeveyn hizmet etmek için onlara sormak biriyle irtibata geçmeniz gerekecektir.

Diğer ebeveyn servis ve mahkeme dava yanıt sonra, katip mahkeme takvimi üzerinde yargıç önce duyulacak durumda yer alacak.

Önemli hatırlatmalar

Her çocuk için Doğum sertifikaları, kimliğiniz, iletişim bilgileriniz ve çocukların diğer ebeveynin iletişim bilgileri gibi önemli belgeleri unutmayın.

Nitelikli bir aile mahkemesi avukatı yardım aramaya düşünün. O size mahkeme sistemi gezinmek yardımcı olabilir ve hatta daha önceki bir zamanda duyulabilir olabilir.

Bu bilgiler sadece çocuk velayeti dosyalama sürecinin genel bir bakış sağlamak içindi gibi, çocuk velayeti ile ilgili daha özel kurallar ve prosedürler için özel devlet çocuk velayeti yönergelerine danışın.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir