Çocuk velayeti

Velayet savaşından geçmek stresli bir zamandır. Bu işlemde gezinmek ve ebeveyn olarak ileri gitmek için neye ihtiyacınız olduğuna dair daha fazla bilgi edinin.

Çocuk velayeti

Velayeti Değiştirme İsteği Nedenleri

20 Mar, 2019 758

Mevcut velayet düzenlemesi artık onlar için çalışmayan ebeveynlerin mahkemede bir velayet değişikliği talep etmeleri gerekebilir. Bir ebeveynle iletişim kurma girişimlerinden sonra, başka bir ebeveynin mevcut çocuk velayeti sözleşmesini değiştirmek isteyebilmesi için birkaç neden vardır. Bir ebeveynin çocuk nezaretinde değişiklik yapmayı düşünmesinin nedenleri hakkında daha fazla bilgi.

Çocuk velayeti

Çocuğunuzun tek veya ortak velayeti için nasıl dosya

18 Mar, 2019 306

Eğer küçük çocuklar içeren bir boşanma veya ayrılık geçti iseniz, nasıl çocuk velayet için dosya bilmek gerekir. Bir ebeveyn dosyaya karar verdiğinde, nereye gitmek ve kiminle konuşmak için belirlemek zor olabilir. Velayet için dosyalama süreci her eyalette farklıdır. Ancak, her devletin ortak olduğu genel mahkeme prosedürleri vardır.

Çocuk velayeti

Bebekler İçin Ziyaret Programları

14 Mar, 2019 354

Eğer yeni bekar bir ebeveynseniz, bebekler için en iyi ziyaret programını merak ediyor olabilirsiniz. Ebeveynliğin diğer birçok yönü gibi, tek bir doğru cevap yoktur. En önemlisi, bebeğinizin öngörülebilir bir rutine olan ihtiyacını ve aynı zamanda her iki ebeveynle de bağlanma ihtiyacını destekleyen kararlar almanızdır. Aşağıdaki ipuçları yardımcı olacaktır:

Çocuk velayeti

Çocuklarınızda Velayeti Geçişlerini Kolaylaştırın

13 Mar, 2019 318

Velayet geçişleri, çocuklar için olduğu kadar sizin için de zor olabilir. Bir sonraki velayetinizi takas eden herkes için yumuşak bir takas yapmak için bu ipuçlarını kullanın.

Çocuk velayeti

Çocuğunuz İçin Vesayet Veli Olmak

13 Mar, 2019 303

Yasal olarak, veli ifadesi, çoğu zaman çocuğunun (veya çocuğunun) fiziksel velayeti olan ebeveyni ifade eder. Bu nedenle, velayet ebeveyni, ebeveynleri yüksek derecede dahil olmuş olmaları veya ebeveynleri eş ebeveyn olarak birlikte çalışmayı kabul etmiş olmalarına rağmen, çocuğun büyütülmesinin sorumluluğunun çoğunu taşır.