1. Anasayfa
  2. Çocuk velayeti

Bebekler İçin Ziyaret Programları

Bebekler İçin Ziyaret Programları
0

Eğer yeni bekar bir ebeveynseniz, bebekler için en iyi ziyaret programını merak ediyor olabilirsiniz. Ebeveynliğin diğer birçok yönü gibi, tek bir doğru cevap yoktur. En önemlisi, bebeğinizin öngörülebilir bir rutine olan ihtiyacını ve aynı zamanda her iki ebeveynle de bağlanma ihtiyacını destekleyen kararlar almanızdır. Aşağıdaki ipuçları yardımcı olacaktır:

Makalede Neler Var?

Sürece Güven

Hiçbir ebeveyn ilk andan itibaren zamanın% 100’ünün ne yapacağını bilemez. Neyse ki, bebeğiniz becerilerinizi geliştirmek için size birçok ve çok fırsat verecek. Ancak, aç bir ağlamayı yorgun bir ayırımdan ayırt etmek gibi, bebeğinizin benzersiz ipuçlarını öğrenmek zaman alır. Ve bu güzel bir süreç olsa da, dünyadaki herhangi birisinin (çocuğunuzun diğer ebeveyni bile) bebeğinizin ipuçlarını en kısa sürede öğrenebildiğini hayal etmek zor olabilir.

Ve güven burası. Odada başka kimse olmadığında, kendimiz için anlamaya ve belirli bir ağlamanın gerçekte ne anlama geldiğini ya da bebeğin nasıl tutulmak istediğini öğrenmeye başlarız. Ve bu şu anda sorunu çözmekten daha fazlasını yapıyor; Aynı zamanda yeni bir ebeveyn olarak güveninizi geliştirir. Bu nedenle, eski sevgiliniz her zaman aynı yaklaşımı benimsemese de, öğrenme yeteneğine ve isteğine sahip olduğuna güven.

Bebek Adımlarla Başlayın

Küçükten başlayın ve oradan toplanın. Kısa, sık ziyaretler, bağlanma için en iyi fırsatı sunar. Mümkünse, haftada üç ila dört kez otuz dakikadan az olmayan ziyaretleri hedefleyin. Eski sevgilinizle bebeğin beslenme ve uyku rutini hakkında konuştuğunuzdan ve ziyaretlerinizi hepiniz için en iyi olanı etrafında zamanlayın.

Bebekler İçin Bir Gecelik Ziyaret Takvimi Tanıtımı

Gecede ziyaretler her iki ebeveyn için de faydalı olabilir. Non-totodial ebeveyne bebekle daha fazla zaman verirken, veli veli ebeveyne bir miktar (muhtemelen çok ihtiyaç duyulan) uykuyu yakalamak için zaman verir. Bununla birlikte, bazı mahkemeler, bir çocuk 3 yaşına gelinceye kadar gece boyunca hiç ziyarette bulunmayacağından, geceleri talep etmek için bir başvuruda bulunmadan önce, eyaletinizdeki çocuk velayeti yasalarını incelemek isteyebilirsiniz.

Bebek Ziyareti ve Emzirme

Emziren anneler için, bir bebek için en iyi ziyaret planını belirleme konusu, özellikle pompalamada zorluk çekiyorsa, daha zor olabilir. Daha uzun ziyaretlere başlamak istiyorsanız, ancak eski sevgiliniz emzirmeye karşı dayanıklıysa, öğrenmek için onunla konuşun:

  • Endişeleri – Endişeleri kesinlikle beslenmeyle sınırlı mı, yoksa ebeveynlik stillerindeki farklılıklar, bebeğin rutini bozma konusundaki endişeler veya gece boyunca bebekten ayrı kalmayla ilgili kendi güvensizlikleri gibi daha derin sorunlar var mı?
  • Anne sütünü pompalamaya açık olup olmadığı – Birçok kadın süt tedarikini azaltmadan başarıyla pompalayabilir. Bu seçenek ara sıra daha uzun ve hatta bir gecede ziyaretlere izin verirken emzirmeyi kesintisiz sürdürmesine izin verir.
  • Formül takviyesi bir seçenek olup olmadığı – Devam etmek bir sorun ise, anne ve bebek ayrıyken süt tedarikini sürdürmek ve formülle takviye etmek için bir veya iki kez pompalama fikrini düşünebilirsiniz.

Bebekler İçin En İyi Ziyaret Programı Nedir?

Tutarlı, sık ziyaretler bağlanma olanağı sağlar ve bu gerçekten bir ziyaret programı oluşturmanın arkasındaki amaçtır. Ayrıca, yakın bir ilişki kurmak ve kalıcı bir bağ kurmak için ziyaretlerin bu yaşta uzun olmasının gerekmediğini de unutmayın.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir