Tek Ebeveynlik

Bazı benzersiz zorluklarla tek bir ebeveyn olarak karşılaşabilirsiniz, ancak yine de çocuklarınıza sağlıklı ve mutlu bir yetişme sağlayabilirsiniz.

Çocuk velayeti

Velayeti Değiştirme İsteği Nedenleri

20 Mar, 2019 823

Mevcut velayet düzenlemesi artık onlar için çalışmayan ebeveynlerin mahkemede bir velayet değişikliği talep etmeleri gerekebilir. Bir ebeveynle iletişim kurma girişimlerinden sonra, başka bir ebeveynin mevcut çocuk velayeti sözleşmesini değiştirmek isteyebilmesi için birkaç neden vardır. Bir ebeveynin çocuk nezaretinde değişiklik yapmayı düşünmesinin nedenleri hakkında daha fazla bilgi.

Tek Ebeveynlik

Ebeveyn Kaybı Sonrası Çocuk Terk Etme Sorunları

20 Mar, 2019 627

Eksik bir ebeveynle birlikte büyümek, çocukları derin bir utanç ve kayıp duygusuyla bırakabilir. Ve yoksunluk gönüllü göründüğünde, etki daha da yoğun olabilir. Çocuğun perspektifinden bakıldığında, bir ebeveynin iyi bir sebep olmadan yer almamayı tercih ettiğini hayal etmek zor. Ne yazık ki, çocuklar yanlış sonuç çıkarmaya ve hatalı olmaları gerektiğini varsaymaya karşı inanılmaz derecede savunmasızlar. Bu korku ve suçluluk, çocukların kendilerini doğal olarak kendilerini değersiz hissetmelerine neden olabilir. Yine de umut var. Kalan ebeveyn olarak, çocuğunuzu desteklemek ve kendine güvenini geliştirmek için yapabileceğiniz birçok şey var.

Çocuk velayeti

Çocuğunuzun tek veya ortak velayeti için nasıl dosya

18 Mar, 2019 335

Eğer küçük çocuklar içeren bir boşanma veya ayrılık geçti iseniz, nasıl çocuk velayet için dosya bilmek gerekir. Bir ebeveyn dosyaya karar verdiğinde, nereye gitmek ve kiminle konuşmak için belirlemek zor olabilir. Velayet için dosyalama süreci her eyalette farklıdır. Ancak, her devletin ortak olduğu genel mahkeme prosedürleri vardır.

Tek Ebeveynlik

Doğum sertifikasında babasının adı var

18 Mar, 2019 308

Tek anneler Için, bebeğin Doğum sertifikasında babasının adını listelemek için karar vermek zor olabilir. Evli ebeveynler Için, kocası otomatik olarak çocuğun babası olarak kabul edilir. Bununla birlikte, Doğum belgesi belgeleri tamamlanmış olarak Doğum babasının adını sağlamak için hastanede evli olmayan anneler sorulur. Bebeğinizin Doğum belgesinde babasının adını listelemekten önce göz önünde bulundurmanız gereken faktörleri inceleyelim.

Çocuk velayeti

Bebekler İçin Ziyaret Programları

14 Mar, 2019 391

Eğer yeni bekar bir ebeveynseniz, bebekler için en iyi ziyaret programını merak ediyor olabilirsiniz. Ebeveynliğin diğer birçok yönü gibi, tek bir doğru cevap yoktur. En önemlisi, bebeğinizin öngörülebilir bir rutine olan ihtiyacını ve aynı zamanda her iki ebeveynle de bağlanma ihtiyacını destekleyen kararlar almanızdır. Aşağıdaki ipuçları yardımcı olacaktır:

Tek Ebeveynlik

Bekar Anneler ve Babalar İçin Öz Bakım

14 Mar, 2019 372

Kendi başınıza ebeveynlik yapmak sizi yorgun hissediyor mu? Yanmış? Sinirlenebilir … hatta kızgın mı? Tek ebeveynli stresin günlük semptomlarını yaşıyor olabilirsiniz. Ve bu kaçınılmaz olsa da, öz bakım gereksiniminiz asla göz ardı etmeniz gereken bir şey değildir – çünkü kendinize dikkat etmek çocuklarınızla ilgilenmenin önemli bir parçasıdır. Ne de olsa, hayatlarındaki en önemli insan sensin. Ve eğer% 100 değilseniz, onlara ihtiyaç duyduklarının% 100'ünü veremezsiniz.

Çocuk velayeti

Çocuklarınızda Velayeti Geçişlerini Kolaylaştırın

13 Mar, 2019 350

Velayet geçişleri, çocuklar için olduğu kadar sizin için de zor olabilir. Bir sonraki velayetinizi takas eden herkes için yumuşak bir takas yapmak için bu ipuçlarını kullanın.

Tek Ebeveynlik

Bekar Annelere Yardım Nerede Bulunur?

13 Mar, 2019 588

Kendi başınıza ebeveynlik yapmak kolay değildir. Bu yolculuğa yeni başlamış olsanız da veya bir süredir yalnızken ebeveynlik yapıyor olsanız da, ekstra bir yardım ve desteğe ihtiyacınız olduğunda zor zamanlar olacak. Bu zamanlar geldiğinde, ihtiyaca dayalı finansal yardım için nereye başvuracağınızı bilmek önemlidir. İşte devlet yardımı dahil bekar anneler için 7 yardım kaynağı.

Çocuk velayeti

Çocuğunuz İçin Vesayet Veli Olmak

13 Mar, 2019 340

Yasal olarak, veli ifadesi, çoğu zaman çocuğunun (veya çocuğunun) fiziksel velayeti olan ebeveyni ifade eder. Bu nedenle, velayet ebeveyni, ebeveynleri yüksek derecede dahil olmuş olmaları veya ebeveynleri eş ebeveyn olarak birlikte çalışmayı kabul etmiş olmalarına rağmen, çocuğun büyütülmesinin sorumluluğunun çoğunu taşır.

Tek Ebeveynlik

Sayım Verilerine Dayalı Tek Ana İstatistik

13 Mar, 2019 353

Bekar ebeveynler – ve özellikle bekar anneler hakkında birçok varsayım var. Örneğin, "çoğu" bekar annelerin çocuklarını yalnız büyütmeyi seçtiklerini, işsiz olduklarını ve devlet yardımı aldıklarını düşünen insanlar var. Her ailenin hikayesi farklı olsa da, çoğu bu varsayımları desteklemiyor. ABD Nüfus Sayımı verilerini incelediğinizde, gerçek ana ebeveyn istatistikleri sizi şaşırtabilir. Hadi bir bakalım…