1. Anasayfa
  2. Tek Ebeveynlik

Bekar Annelere Yardım Nerede Bulunur?

Bekar Annelere Yardım Nerede Bulunur?
0

Kendi başınıza ebeveynlik yapmak kolay değildir. Bu yolculuğa yeni başlamış olsanız da veya bir süredir yalnızken ebeveynlik yapıyor olsanız da, ekstra bir yardım ve desteğe ihtiyacınız olduğunda zor zamanlar olacak. Bu zamanlar geldiğinde, ihtiyaca dayalı finansal yardım için nereye başvuracağınızı bilmek önemlidir. İşte devlet yardımı dahil bekar anneler için 7 yardım kaynağı.

1

Makalede Neler Var?

Çocuk desteği

Playful mother kissing laughing son in kitchen

Kahraman Resimleri / Getty Images

Kabul edelim. Bekar anneler için çocuk desteğini hemen bir yardım kaynağı olarak düşünemezsiniz. Çok sık, ödemeler tutarsızdır veya hiç gelmez. Ancak bu, dikkate alınması gereken önemli bir yardım kaynağıdır: Hükümet bekar anneler için diğer yardım kaynakları için uygun olup olmadığınızı düşünmeden önce nafaka başvurusunda bulunmanız gerekir. Doğru. Eski sevgiliniz finansal olarak yardım edemeyecek bir konumda olmasa bile, sizi hareketlerden geçirir. Bunun nedeni, hükümetin, devletin içeri girip gevşemeyi başlatmadan önce eski sevgilinizin maddi olarak katkıda bulunmasını istemesidir. Bu nedenle, yardım almak için başvurmayı düşünüyorsanız, önce veya aynı anda nafaka başvurusunda bulunmanız gerekir.

2

Arkadaşlar ve aile

Yardıma ihtiyacınız olduğunda, etrafınızdakileri göz ardı etmeyin. Muhtemelen, arkadaşlarınız ve aileniz sizi başarılı görmek ister ve bir şekilde yardım etmeye istekli olurlar. Bu, beklenmedik bir araba veya ev tamirini ödemek zorunda kalmak gibi geçici bir mali aksama almanıza yardımcı olmak veya ikinci bir işte ya da çocuk bakımını keserken çocuklarınızla ilgilenmenize yardımcı olmak olabilir. Eski sevgilinizle birlikte ebeveynlik yapıyorsanız, birkaç saat daha çalışırken, çocuklarınıza da girip ek bakım sağlayabileceklerini unutmayın.

3

Topluluk Organizasyonları

Yerel kiliseler, dini kuruluşlar ve toplum kuruluşları da geçici yardım sağlayabilir veya sizi bölgenizdeki ek hizmetlere yönlendirebilir. Çoğu durumda, yardımlarını almak için belirli bir kuruluşun üyesi olmanız gerekmez.

4

Yemek kiler

Başka bir yardım kaynağı yerel kiler ağınızdır. Bunlara “gıda bankaları” da denir. Makarna, pirinç, konserve sebzeler ve hatta bazı tuvalet malzemeleri gibi zımbalar sağlayarak çalışırlar. Çoğu durumda, gıda bankaları bozulmaz mallarla sınırlıdır, ancak bazıları süt ve yumurta da sağlar. Tatil günlerinde donmuş hindi veya jambon da sunabilirler. Hepsinden iyisi, devlet yardımına hak kazanabilmeniz için “çok fazla kazandığınızı” söyleseniz bile size yardımcı olabilirler. Yiyecek kilerleri de iyi bağlantılara sahip olma eğilimindedir, bu nedenle sizi bölgenizdeki bekar anneler için diğer yardım kaynaklarına yönlendirebilirler.

5

TANF

TANF, Yoksul Ailelere Geçici Yardım anlamına gelir. Bu, “refah” olarak bilinen programdır. Bekar anneler için en yaygın hükümet desteği biçimlerinden biridir. Ancak hükümet, katılımcıların yarı zamanlı çalışmasını veya iş aradığını göstermesini istemek için uygunluk kurallarını değiştirdi. TANF için daha önce reddedilmiş olsanız bile, tekrar başvurmak iyi bir fikir olabilir.

6

WIC

Bekar annelerin devlet yararları arasında, Kadın, Bebek ve Çocuk anlamına gelen WIC en cömertlerden biridir. Halen hamile, emziren veya 5 yaşın altındaki çocukları büyüten kadınlar için ek bir beslenme programıdır. Bu temel niteliklere sahipseniz, programın ihtiyaç temelli niteliklerini karşılayıp karşılamadığını öğrenmek için WIC’e başvurmaya değer .

7

2-1-1 çevirin

Bu programlara ek olarak, bekar anneler için yaygın olarak bilinmeyen çeşitli yerel yardım kaynakları vardır. Bunlara erişmek için eyaletinizin yerel 2-1-1 yardım hattını aramayı deneyin. Operatöre ne tür bir yardıma ihtiyacınız olduğunu ve varsa ne şekilde yardım aldığınızı açıklamanız yeterlidir. Ebeveyn sınıflarından ve finansal okuryazarlık programlarından eyaletinizdeki “Anneler Günü” olaylarına kadar sizi bölgenizdeki bir dizi programa yönlendirebilirler.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir