Özel Eğitim

İyi bir özel eğitim programı bir çocuğun bireyciliğini ele almaktadır. Özel eğitimin ne anlama geldiğini ve çocuğunuzun benzersiz ihtiyaçlarına nasıl ayak uydurabileceğinizi öğrenin.

Özel Eğitim

Bireysel Eğitim Programının 8 Temel Bileşeni

20 Mar, 2019 394

Bireysel Eğitim Programı (IEP) öğrenme bozukluğu olan çocuklar ve diğer engelli tipleri için özel eğitim programlarının temel bileşenidir. Yol haritası görevi gören, çocuğunuzun nerede olduğunu, nereye gitmesini istediğinizi ve oraya nasıl gideceğini belirleyen bölümlerden oluşur.

Özel Eğitim

PQ4R Okuduğunu Anlama Stratejisi

14 Mar, 2019 431

Temel okuma, okuduğunu anlama ve disleksi konusunda öğrenme güçlüğü olan öğrenciler, ne okuduklarını anlamak ve okuduklarının ayrıntılarını hatırlamak için PQ4R gibi etkili stratejilere ihtiyaç duyarlar. Bu strateji aynı zamanda engelsiz öğrencilere okuduğunu anlama ve elde tutma becerilerini geliştirmede yardımcı olabilir. PQ4R stratejisi, her yaştan öğrenciler için uyarlanabilen iyi bir çalışma becerisidir.

Özel Eğitim

Okuduğunu Anlama ve Hatırlama Nasıl Geliştirilir

13 Mar, 2019 346

Okuduğunu anlama ve hatırlamayı iyileştirmeyi öğrenmek, okuldaki ve günlük yaşamdaki başarının anahtarıdır. Ancak yazılı sözcüğü anlamak ve saklamak, okuma ve dil anlamada öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler için zorlayıcı olabilir. Neyse ki, bu zorluklar aşılmaz değildir. Öğretmenler, ebeveynler ve öğrenciler, okuma ve öğrenmedeki başarısını artırmak için çeşitli teknikler kullanabilirler.

Özel Eğitim

Bir 504 Planı bir IEP'den Ne Kadar Farklıdır?

13 Mar, 2019 378

Hem 504 planı hem de Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı (IEP) özel eğitim konaklamalarını içerir, ancak bu iki planın birbirinden nasıl farklı olduğunu biliyor musunuz? Bir 504 planının bir IEP ile nasıl aynı hizada olduğu hakkındaki bu inceleme ile ikisi arasındaki farkları ve benzerlikleri öğrenin.

Özel Eğitim

Özel Gereksinimi Olan Çocuklar İçin 7 Okul Türü

12 Mar, 2019 325

Çocuğunuzun özel ihtiyaçları vardır, bu da (çoğu durumda) tipik bir devlet okulundaki tipik bir sınıfın ideal bir ortam olma ihtimalinin düşük olduğu anlamına gelir. Fakat diğer seçenekler nelerdir? Neyse ki, çocuğunuzun kendine özgü güçlü yönlerine ve zorluklarına bağlı olarak, oldukça az sayıda olasılık var. Her birinin artılarını ve eksilerini okuyun.