Okul

Hepsi çocuklara ve öğretmenlere bağlı değil – sizler de okul başarısında rol oynarsınız. Eğitim ve ev ödevlerinde nasıl yardım edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Özel Eğitim

Bireysel Eğitim Programının 8 Temel Bileşeni

20 Mar, 2019 393

Bireysel Eğitim Programı (IEP) öğrenme bozukluğu olan çocuklar ve diğer engelli tipleri için özel eğitim programlarının temel bileşenidir. Yol haritası görevi gören, çocuğunuzun nerede olduğunu, nereye gitmesini istediğinizi ve oraya nasıl gideceğini belirleyen bölümlerden oluşur.

Öğrenme güçlükleri

Kısa Ünlüleri Öğretmek İçin Flash Kartları Kullanma

20 Mar, 2019 337

Flash kartlar, öğrencilerin sınıfın içindeki ve dışındaki kısa ünlü seslerini ve diğer fonik becerilerini öğrenmelerine yardımcı olabilecek harika öğretim araçlarıdır. Hem öğretmenler hem de ebeveynler, flash kartların okuldaki veya evdeki kısa ünlü seslerinde becerileri güçlendirmek için sunduğu avantajlardan yararlanabilirler.

Evde ve Okul Sonrası

Okul Gününde Çocuklara Ne Kadar Tavsiye Edilir

20 Mar, 2019 422

1 Ödevde Harcanan Zaman Bireysel tecrübe politikaları, sınıf düzeyi ve konusu, çocuğunuzun ödev için ne kadar zaman harcaması gerektiğini etkiler....

Öğrenme

Öğrenciler Grafik Düzenleyiciyi Nasıl Kullanabilir?

20 Mar, 2019 349

Grafik düzenleyiciler, bir öğrencinin bilgi veya fikirlerini görsel olarak temsil etmek ve düzenlemek için kullanılan görsel grafikler ve araçlardır. Genellikle, yazmaya başlamadan önce öğrencilerin fikirleri, çizimleri, karakter ayrıntılarını ve ayarları belirlemelerine yardımcı olmak için yazma sürecinin bir parçası olarak kullanılırlar.

Okula hazır olma

Okul Ziyareti Sırasında Aramanız Gereken 11 Şey

20 Mar, 2019 312

Çocuğunuz için yeni bir okul arıyorsanız, çocuğunuzun güçlü yanları, ilgi alanları ve özel ihtiyaçları doğru karar vermede en iyi rehber olacaktır. Çocuğunuzun kendi potansiyelini öğrenebileceği, büyüdüğü ve geliştirebileceği bir okul bulmak istiyorsunuz. Bunların hepsi çocuğunuzun temel ihtiyaçlarından daha fazlasını karşılayacak özenli ve güvenli bir ortamda gerçekleşmelidir.

Okul

Okul Tedarik Listesinde Her Şeyi Satın Almak

20 Mar, 2019 328

1 Okul Tedarik Listelerindeki Sıska Okula dönüş zamanında, birçok anne-baba kendilerine “Peki okul tedarik listelerinde ne kadar satın almanız gerekiyor?...

Dahil olmak

Okulda Sevgililer günü kutlamaları

18 Mar, 2019 350

Yine yılın o zamanı! Sevgililer günü hızlı yaklaşıyor ve herkesin bir kart alır emin olmak için korkunç sınıf listesi ve yönergesi bulmak için çocuğunuzun sırt çantası açtı. Eğer birçok ebeveyn gibi iseniz, siz ve çocuğunuzun neden herkese bir Sevgililer günü kartı vermek zorunda merak ediyor. Işte bu soruya cevap ve okulda Sevgililer günü hakkında beş daha sık sorulan sorular.

Özel Eğitim

PQ4R Okuduğunu Anlama Stratejisi

14 Mar, 2019 429

Temel okuma, okuduğunu anlama ve disleksi konusunda öğrenme güçlüğü olan öğrenciler, ne okuduklarını anlamak ve okuduklarının ayrıntılarını hatırlamak için PQ4R gibi etkili stratejilere ihtiyaç duyarlar. Bu strateji aynı zamanda engelsiz öğrencilere okuduğunu anlama ve elde tutma becerilerini geliştirmede yardımcı olabilir. PQ4R stratejisi, her yaştan öğrenciler için uyarlanabilen iyi bir çalışma becerisidir.

Öğrenme güçlükleri

Öğrenme Engellilik Değerlendirme Süreci ve Testi

14 Mar, 2019 332

Çocuğunuzun öğrenme güçlüğü olup olmadığını belirlemenin ilk kısmı test sürecidir. Öğrenme güçlüğü testi süreci genellikle bir çocuğun akademisyenler veya okuldaki davranışlarıyla ilgili sorunları olduğunda başlar.

Evde ve Okul Sonrası

Nag Çocuklarının Ödevlerini Yapmaları Tamam mı?

14 Mar, 2019 336

Bütün gün okulda oturduktan sonra, çoğu çocuk oturup oturup ödevlerini yapmaktansa, yapmak istedikleri birçok şeyi bulabilir. Ve şimdi çocuklar elektronik cihazlara erişebiliyorlar, matematik problemlerini çözmek yerine video oyunları oynamayı tercih etmeleri şaşırtıcı değil.