1. Anasayfa
  2. Öğrenme güçlükleri

Kısa Ünlüleri Öğretmek İçin Flash Kartları Kullanma

Kısa Ünlüleri Öğretmek İçin Flash Kartları Kullanma
0

Flash kartlar, öğrencilerin sınıfın içindeki ve dışındaki kısa ünlü seslerini ve diğer fonik becerilerini öğrenmelerine yardımcı olabilecek harika öğretim araçlarıdır. Hem öğretmenler hem de ebeveynler, flash kartların okuldaki veya evdeki kısa ünlü seslerinde becerileri güçlendirmek için sunduğu avantajlardan yararlanabilirler.

1

Makalede Neler Var?

Kısa Ünlü Sesleri için Flash Kartlar

Preschool children with teachers looking at flashcards
kali9 / E + / Getty Images

Flash kartlar çocuklara ve yetişkin öğrencilere kısa ünlü sesleriyle yardımcı olabilir. Sürekli zaman geciktirme tekniği, bu ve diğer konu alanlarındaki becerileri öğreten diğer flash kartlarla birlikte kullanılması için özellikle etkili bir stratejidir.

2

Kısa Ünlü Seslerini Seslendirmede Zorluğun Yaygın Sebepleri

Kısa ünlü seslerini açıklamak, bazı nedenlerden dolayı öğrenme güçlüğü çekenler için zor olabilir. Bir ebeveyn veya eğitimci olarak, aramanız gereken birkaç şey vardır:

  • Kısmi işitme kaybı. Bu genellikle çocuk erken çocukluk döneminde sık kulak enfeksiyonlarından muzdarip olduğunda olur.
  • İşitme bozukluğu
  • İşitsel işlem bozuklukları
  • Görme veya görsel ayrımcılıkla ilgili sorunlar
  • Nörolojik temelli öğrenme güçlüğü
3

Çocuğunuzun Neden Öğrenmediğini Öğrenin

Flash kartlar çoğu çocuk için yardımcı öğretim araçlarıdır. Bununla birlikte, çocuğunuz kısa sesli sesli harflerle mücadele ederse, altta yatan sorunları çözmeniz ve iyileştirmeniz önemlidir.

Çocuk doktorunuza görünün. Görme ve işitme taramasını içeren bir fizik muayene alınız. Çocuğunuzun doktoruna, çocuğunuzun sıklıkta işitme kaybı için test yaptırması gerektiğini hissettiğini sorun. Anlamlı veya alıcı dil sorunlarından şüpheleniyorsanız, çocuğunuzun bir konuşma ve dil patologu tarafından test edilmesini sağlayın.

Çocuğunuzun öğrenme güçlüğü olup olmadığını belirlemek için tam bir değerlendirme için tarama veya sevk etme hakkında çocuğunuzun öğretmeniyle konuşun.

4

Flash Kartlar Her Zaman Yardım Edemez

Daha önce de belirtildiği gibi, flash kartlar harika, ancak çocuğunuzun fiziksel sorunları varsa yardımcı olmayabilir. Çocuğunuzun testlerinde vizyon, işitme, işleme veya öğrenme sorunları varsa, çocuğunuzun doktoru, terapisti ve / veya öğretmenleri tarafından verilen önerileri takip ettiğinizden emin olun.

Çocuğunuza konuşma veya dil problemleri, gelişimsel gecikmeler veya öğrenme yetersizliği tanısı konulursa, özel eğitim hizmetleri için programları geliştirilip uygulandıkça okullarıyla çalışmaya devam edin.

Çocuğunuzun düzenli olarak okula gittiğinden emin olun. Mümkünse, kesinlikle gerekmedikçe okullarda veya okul bölgelerinde değişiklik yapmaktan kaçının. Devamsızlık nedeniyle kaçırılan işlerin derhal yapıldığından emin olmak için çocuğunuzun öğretmenleriyle birlikte çalışın.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir