Öğrenme güçlükleri

Çocuğunuzun öğrenme engelli olduğundan şüphelenirseniz ne olur? Öğrenme güçlüğünün temellerini ve daha fazlasını anlayarak onlara yardımcı olmak için ilk adımı atın.

Öğrenme güçlükleri

Kısa Ünlüleri Öğretmek İçin Flash Kartları Kullanma

20 Mar, 2019 380

Flash kartlar, öğrencilerin sınıfın içindeki ve dışındaki kısa ünlü seslerini ve diğer fonik becerilerini öğrenmelerine yardımcı olabilecek harika öğretim araçlarıdır. Hem öğretmenler hem de ebeveynler, flash kartların okuldaki veya evdeki kısa ünlü seslerinde becerileri güçlendirmek için sunduğu avantajlardan yararlanabilirler.

Öğrenme güçlükleri

Öğrenme Engellilik Değerlendirme Süreci ve Testi

14 Mar, 2019 353

Çocuğunuzun öğrenme güçlüğü olup olmadığını belirlemenin ilk kısmı test sürecidir. Öğrenme güçlüğü testi süreci genellikle bir çocuğun akademisyenler veya okuldaki davranışlarıyla ilgili sorunları olduğunda başlar.

Öğrenme güçlükleri

Okuduğunu Anlama Problemleri

13 Mar, 2019 279

Okuduğunu anlamadaki öğrenme yetersizliği, öğrencinin kelimelerin ve bölümlerin anlamlarını anlama yeteneğini etkiler. Bu konuyu kullanan öğrenciler, kelimeleri çözme gibi temel okuma becerileri ile de mücadele edebilirler, ancak anlama daha büyük zayıflıktır.

Öğrenme güçlükleri

Sözel Olmayan Öğrenme Bozukluğu Nedir?

13 Mar, 2019 300

Sözsüz öğrenme engeli (NVLD) yaşayan insanlar mekansal ve sosyal becerilerle mücadele eder. NVLD'yi deneyimleyen insanlar için en önemli nokta, konuşma ve okuma kodunu çözme gibi en azından yaşa uygun sözel becerilere sahip olmalarıdır.

Öğrenme güçlükleri

Evde ve Okulda Dyscalculia Belirtileri

12 Mar, 2019 320

Dyscalculia matematikte öğrenme güçlüğüdür. Dyscalculia olan insanlar, hangi sayıların temsil ettikleri miktarla ilgili olduğu konusunda sıkıntı yaşarlar. Temel matematik işlemlerinin nasıl yapıldığını anlamanın bir parçası olan örüntüleri tanımakta güçlük çekebilirler. Araştırmacılar hala diskalkulinin nedenini araştırıyor olsa da, bunun beyin temelli bir durum olduğuna inanılıyor.