Öğrenme

Çocuğunuz okuldaki çeşitli konular hakkında bilgi edinecektir. Eğitimini daha iyi destekleyebilmeniz için yıllar boyunca neler bekleyeceğinizi okuyun.

Öğrenme

Öğrenciler Grafik Düzenleyiciyi Nasıl Kullanabilir?

20 Mar, 2019 386

Grafik düzenleyiciler, bir öğrencinin bilgi veya fikirlerini görsel olarak temsil etmek ve düzenlemek için kullanılan görsel grafikler ve araçlardır. Genellikle, yazmaya başlamadan önce öğrencilerin fikirleri, çizimleri, karakter ayrıntılarını ve ayarları belirlemelerine yardımcı olmak için yazma sürecinin bir parçası olarak kullanılırlar.

Öğrenme

Neden Çocuklar Okulda Soyut Akıl Yürütmeyi Kullanmalı?

14 Mar, 2019 272

Soyut düşünme, somut fikirlerle kolayca ilişkilendirilmeyen karmaşık görsel veya dil temelli fikirleri içeren fikirleri işleme yeteneğidir. Soyut fikirler, genellikle görünür ve nesnel olan somut fikirlerle karşılaştırıldığında genellikle görünmez, karmaşık ve özneldir. Örneğin, adalet soyut bir kavram iken, bir polis memuru somut bir fikirdir.

Öğrenme

Okuma Akıcılığını Geliştirmenin 11 Yolu

13 Mar, 2019 303

Akıcılık okumak, bir çocuğun ilkokul yıllarında ustalaşması için en önemli becerilerden biridir. Akıcı bir okuyucu, akıcı olmayan bir okuyucuyu, akıcı olmayan bir okuyucusundan çok daha kolay bir hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda öğrencilerin daha büyük okumaları matematik, fen ve sosyal çalışmalarda da önemli rol oynar. Çocuğunuzun okuma becerileri hakkında endişeleriniz varsa, burada okuma akıcılığını arttırmanın 11'den fazla yolu var.

Öğrenme

Çocuğunuzun Bilmesi Beklenen Türleri Yazma

13 Mar, 2019 304

İlkokuldan başlayarak, çocuklar hikaye ve metinlerin belirli amaçlara hizmet eden belirli yazı türlerini takip ettiğini fark etmeye başlar. Öğrencilerin keşfedecekleri dört yazı tipi anlatı, açıklayıcı, açıklayıcı ve ikna edicidir.

Öğrenme

Lisede İyi Notlar Almanın Yararları

12 Mar, 2019 277

İyi notlar alma ihtiyacı gençler ve ebeveynleri arasında ortak bir konuşma konusudur. Görüşmeleriniz tehdit veya teşvik içeriyor mu? Büyük bir fark var ve biri aslında diğerinden daha iyi bir yaklaşım olabilir.