1. Anasayfa
  2. Okul

Okul Tedarik Listesinde Her Şeyi Satın Almak

Okul Tedarik Listesinde Her Şeyi Satın Almak
0

1

Makalede Neler Var?

Okul Tedarik Listelerindeki Sıska

School Supplies

Okula dönüş zamanında, birçok anne-baba kendilerine “Peki okul tedarik listelerinde ne kadar satın almanız gerekiyor?

Ve ne yazık ki cüzdanınız için cevabı şudur: Hepsi, çoğu, çoğunlukla.

Birkaç istisna dışında, okulun tedarik listesini takip etmek için elinizden gelenin en iyisini yapmak çocuğunuz, öğretmeniniz ve sizin için kolaylaşacaktır. Yeni okul yılı için herkesi sağ ayağa kaldırdı.

Ebeveynler, neyin gerekli ve neyin yasaklı olduğuna dair mantığı her zaman göremiyor olsa da, çocuğunuzun öğretmeni (veya okul idaresi), sınıfta bulunabilirliği, fiyatı ve yararı göz önüne alarak bu listeleri oluşturmak için çok çaba sarf etmiştir.

Öğretmenler listeye çok özel maddeler koyduğunda veya bir şeyin belirli bir renk olmasını istediğinde, bunun için böyle bir sınıf örgütü planı olması muhtemeldir. Ve ebeveynlerden belirli okul gereçlerinden (örneğin, karakter silgileri, mekanik kurşunkalemeler) kaçınmasını istediklerinde, bunun nedeni dikkat dağıtıcılara neden olmaları veya etkisiz olmalarıdır.

Bununla birlikte, tedarik listesinden ürün satın almak için beklemeniz gerekebileceği bazı durumlar olabilir. Okul malzemelerini satın almaya devam etmenin ilk nedenini görün.

2

Öğeleri Bulmak Zor

Okul alışverişi
Getty

Bazen öğretmenler biraz fazla spesifik olabilirler veya geçen yıl kolayca bulunabilecek öğeler bu yıl stoklanmıyor ve bu sayede her şeyi tam olarak listelenen şekilde bulmayı neredeyse imkansız hale getiriyor. Bir şey bulmak için mağazadan sonra dükkana gitmemelisin. Ve onu bulamazsanız, muhtemelen sorun yaşayan tek ebeveyn siz değilsiniz. Birkaç çocuk okula belirli bir madde olmadan başlarsa, öğretmenin bir alternatif önermesi gerekebilir veya okul yönetimi bunu sipariş edebilir ve öğrencilerin okuldan almalarına izin verebilir.

3

Bir Öğe Göremezsiniz

Okul tedarik maliyetleri

Bazı ebeveynler, genel olarak okul malzemelerinin maliyeti ile mücadele edebilir veya grafik hesap makinesi gibi, bireysel bir öğenin fiyatından etiket şoku alabilir. Listeyi takip etmemek ve daha ucuz ürünler satın almak yerine, tartışmak için öğretmen veya okul yönetimi ile iletişime geçmek daha iyidir. Mevcut yardım olabilir.

4

Öğe Çocuğunuz İçin Pratik Değil

Okul malzemeleri
Getty

Çocukların okulda öğrendiklerinin bir kısmı nasıl adapte edileceğidir, bu nedenle çocuklar farklı öğeler tercih etseler bile listeyi takip etmelidir. Ancak, bazen ev ödevi kitapları gibi listelenen önemli öğelerle birlikte çocuğunuzun örgütsel tarzı başka bir şeyle daha iyi servis edilebilir. Ayrıca, okullar sık sık bazı çocuklar e-okuyucuları tercih ettiğinde öğrencilerden ciltsiz romanlar satın almalarını ister. Listeden bir şey satın almadan önce kesinlikle çocuğunuzun öğretmenine danışmak veya iade edilebilir olduğundan emin olmak istiyorsunuz.

5

Liste Belirsiz

okul malzemeleri
Getty / Jessica Peterson

Bazen okul tedarik listeleri kafa karıştırıcıdır. Ve eğer yaz aylarında okul alışverişi yapıyorsanız, açıklama için öğretmene veya okula başvuramayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda, muhtemelen en iyi tahmininizi yapmanız ve ardından makbuzlarınızı kaydetmeniz, böylece gereksiz eşyaları iade edebilmeniz için en iyisidir. Çocuğunuza, doğru olduklarından emin olana kadar söz konusu eşyaları açmamasını söyleyin.

Okul tedarik listesi hakkındaki sorularınızın çoğu, öğretmen ve okul ile temasa geçerek ve endişeleri erkenden dile getirerek cevaplandırılacaktır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir