Üstün Zekalı Çocukların Sosyal ve Duygusal Zorlukları

Üstün yetenekli çocukların sosyal ve duygusal ihtiyaçları nelerdir? Davranışsal sorunlara, başarısızlığa ve daha fazlasına neden olabilecek özellikleri anlayın.

Üstün Zekalı Çocukların Sosyal ve Duygusal Zorlukları

Üstün yetenekli üstün yetenekli öğrenciler

20 Mar, 2019 372

Küçük çocuğunuz öğrenmeyi sever, çabuk öğrenir ve sonsuz sorular sorar. Çocuğunuzun tüm ev ödevlerini son derece iyi tamamladıktan ve tüm sınavlara girmesinden sonra, tam olarak A ile rapor kartları imzalamayı umuyorsunuz. Okulun ilk birkaç yılında beklentileriniz karşılandı. Bununla birlikte, bir yıl (genellikle üçüncü veya dördüncü sınıf), çocuğunuzun C's ile bir rapor kartı ve belki de bir – gasp – D getirdiğinde kafanız karışır ve şok olur!

Üstün Zekalı Çocukların Sosyal ve Duygusal Zorlukları

Neden Bazı Üstün Yetenekli Çocuklar Patronudur?

14 Mar, 2019 311

Hiçbir çocuk mükemmel değildir ve ebeveynlerin çoğu çocuklarının istisna olmadığını bilir. Üstün yetenekli çocukların oldukça yaygın bir suçu patronluktur. Bu hata, başkalarının ihtiyaçlarına karşı hassas olan bir çocukta bulunduğunda, ebeveynler için kafa karıştırıcı olabilir.

Üstün Zekalı Çocukların Sosyal ve Duygusal Zorlukları

Üstün Yetenekli Çocuğun Davranış Problemleri Nasıl Tanınır?

13 Mar, 2019 269

Üstün zekalılık birçok yönden harika, ancak üstün zekalı çocuklar sosyal ve duygusal gelişimlerini etkileyebilecek özelliklere sahip olabilir. Üstün yetenekli çocuğunu anlamak için, üstün yeteneklerinin davranışını nasıl etkileyebileceğini görmek iyi bir fikirdir.

Üstün Zekalı Çocukların Sosyal ve Duygusal Zorlukları

Üstün Yetenekli Çocukların Danışmanlara İhtiyacı Olduğunda Ebeveynler Nasıl Devam Etmeli?

13 Mar, 2019 288

Üstün yetenekli çocukların bazen bir danışmandan yardım gerektiren sorunları olabilir. Bu tür çocuklar ebeveynler için bir gizem olabilir ve ebeveynlik el kitaplarına her zaman üretken olamazlar. Birincisi, ebeveynlik el kitabı, yetenekli çocukların ebeveynleri için özel olarak yazılmadığı sürece, asenkron gelişim ve yoğun duygusal hassasiyet gibi özel olarak bu tür çocuklarla ilgili sorunları kapsamaz.