Üstün Zekalı Çocuklar

Çok zeki çocuklar, hediyelerini geliştirmek için daha fazla dikkat gerektirebilir. Üstün yetenekli çocukları nasıl tanımlayacağınızı, onlara zorluklarla nasıl yardımcı olacağınızı ve daha fazlasını öğrenin.

Üstün Zekalı Çocukların Sosyal ve Duygusal Zorlukları

Üstün yetenekli üstün yetenekli öğrenciler

20 Mar, 2019 372

Küçük çocuğunuz öğrenmeyi sever, çabuk öğrenir ve sonsuz sorular sorar. Çocuğunuzun tüm ev ödevlerini son derece iyi tamamladıktan ve tüm sınavlara girmesinden sonra, tam olarak A ile rapor kartları imzalamayı umuyorsunuz. Okulun ilk birkaç yılında beklentileriniz karşılandı. Bununla birlikte, bir yıl (genellikle üçüncü veya dördüncü sınıf), çocuğunuzun C's ile bir rapor kartı ve belki de bir – gasp – D getirdiğinde kafanız karışır ve şok olur!

Yetenekleri beslemek

Üstün Zekalı Çocuklara Özel Bir Okul Seçmek

20 Mar, 2019 358

Üstün yetenekli çocukların ebeveynleri, devlet okullarına bir ana sebepten alternatifler aramaktadır: çocuklarına mümkün olan en iyi eğitimi vermek istiyorlar. Bu, diğer ebeveynlerin çocukları için istediklerinden farklı değildir. Bununla birlikte, doğru okulu bulmak zor olabilir. Devlet okulu yetenekli bir çocuğun ihtiyaçlarını karşılayamazsa, ebeveynler ana okulu ya da özel bir okul arayabilirler. Ancak, evde eğitim, devlet okuluna alternatif arayan her aile için doğru veya hatta mümkün değildir. Bu özel okulları terk eder.

Çocuğuma Hediye Verildi mi?

Üstün Zekalı Çocukların Ortak Özellikleri ve Özellikleri

20 Mar, 2019 1154

Üstün yetenekli çocukları akranlarından ayıran özellikler ve özellikler nelerdir? Bu eşsiz bilişsel, sosyal, duygusal ve dilsel özellikleri tanımlamak mutlaka zor değildir. Aslında, eğitimli göze, yetenekli bir çocuğu tespit etmek oldukça kolay olabilir. Bir ebeveynin o kadar eğitilmemiş bir gözüne rağmen, bir çocuğun diğer çocuklar gibi olmadığını fark etmek kolaydır.

Üstün Zekalı Çocukların Sosyal ve Duygusal Zorlukları

Neden Bazı Üstün Yetenekli Çocuklar Patronudur?

14 Mar, 2019 311

Hiçbir çocuk mükemmel değildir ve ebeveynlerin çoğu çocuklarının istisna olmadığını bilir. Üstün yetenekli çocukların oldukça yaygın bir suçu patronluktur. Bu hata, başkalarının ihtiyaçlarına karşı hassas olan bir çocukta bulunduğunda, ebeveynler için kafa karıştırıcı olabilir.

Yetenekleri beslemek

Üstün Yetenekli Çocuğunuzla Tartışmamak

14 Mar, 2019 296

Üstün yetenekli çocuklar, özellikle sözel üstün yetenekli çocuklar, genellikle avukatlarla karşılaştırılırlar: mahkemede gibiler. Genellikle savundukları dava kendileridir. Kurallar, ceza, disiplin, yatma vakti, akşam yemeği hakkında tartışırlar. Temel olarak, sevmedikleri veya kaçınmak istedikleri neredeyse her şeyi tartışacaklar. Üstün yetenekli bir çocuk mükemmel tartışmalar yapabilmesine rağmen, ebeveynlerin sorumlu kaldıklarından emin olmaları önemlidir.

Çocuğuma Hediye Verildi mi?

Patolojikleştirme Normal Üstün Zekalı Davranış

14 Mar, 2019 552

Oğlum gençken ve öğretmenler bana DEHB olduğunu söyleyip durduğunda bu kavramı öğrendim. Biri bana ilk defa DEHB olduğunu söylemişti, altı yaşlarında ve birinci sınıftaydı. Kendisi tarafından öğretilen bir okuyucuydu ve birinci sınıftayken akıcı bir okuyucuydu, sekiz yaş ve üstü çocuklar için kitap okuyordu. Umutsuzca evde olduğu gibi okulda bilim hakkında kitaplar okumak istedi ancak öğretmen buna izin vermedi. Önce gerekli materyali okuduğu, sonra başka kitap açmasına izin verilmeden önce anlama testlerini geçtiği konusunda ısrar etti. Ona işkence gibiydi ve kendisini evde bekleyen kara delikler hakkında kitapları olduğunu bildiği zaman, arka bahçedeki bunnies okumaları boyunca hala oturmakta çok zorlanmıştı.

Üstün Zekalı Çocukların Sosyal ve Duygusal Zorlukları

Üstün Yetenekli Çocuğun Davranış Problemleri Nasıl Tanınır?

13 Mar, 2019 270

Üstün zekalılık birçok yönden harika, ancak üstün zekalı çocuklar sosyal ve duygusal gelişimlerini etkileyebilecek özelliklere sahip olabilir. Üstün yetenekli çocuğunu anlamak için, üstün yeteneklerinin davranışını nasıl etkileyebileceğini görmek iyi bir fikirdir.

Yetenekleri beslemek

Üstün Yetenekli Çocuğunuzu Nasıl Beslersiniz?

13 Mar, 2019 294

Çocuğunuzun yetenekli olduğunu öğrenmek kaçınılmaz olarak, bu konuda ne yapılması gerektiği sorusuna yol açar. Çocuğunuzdaki ilerlemiş davranışları fark etmiş olsanız da veya başkaları onları size göstermiş olsa da, şansınız ne olursa olsun, bunun hakkında ne yapmalısınız? Bazı ebeveynler yanlış şeyler yapacaklarından veya çocuklarının ihtiyaç duyduğu şeyi sağlayacak kadar akıllı, yetenekli veya eğitimli olmadıklarından endişe duyuyorlar. Ancak, gerçekte gereken tek şey biraz anlayış ve yaratıcılıktır. Burada başlamanız için birkaç fikir var.

Çocuğuma Hediye Verildi mi?

Çocuklarda Erken Mayıs İşaret Yeteneklerini Okumayı Öğrenme

13 Mar, 2019 340

Çocuklar giderek daha genç yaşta okumayı öğreniyorlar. Sonuç olarak, birçok kişi erken okumanın çocuğun yetenekli olduğunun bir işareti olup olmadığını sorguluyor. Ama bu doğru mu?

Üstün Zekalı Çocukların Sosyal ve Duygusal Zorlukları

Üstün Yetenekli Çocukların Danışmanlara İhtiyacı Olduğunda Ebeveynler Nasıl Devam Etmeli?

13 Mar, 2019 288

Üstün yetenekli çocukların bazen bir danışmandan yardım gerektiren sorunları olabilir. Bu tür çocuklar ebeveynler için bir gizem olabilir ve ebeveynlik el kitaplarına her zaman üretken olamazlar. Birincisi, ebeveynlik el kitabı, yetenekli çocukların ebeveynleri için özel olarak yazılmadığı sürece, asenkron gelişim ve yoğun duygusal hassasiyet gibi özel olarak bu tür çocuklarla ilgili sorunları kapsamaz.