Yetenekleri beslemek

Tüm ebeveynler çocuklarının yeteneklerinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak ister. Üstün yetenekli bir çocuğun ebeveyni olarak, bu ipuçlarıyla nasıl terfi ettirileceğini ve besleneceğini öğrenin.

Yetenekleri beslemek

Üstün Zekalı Çocuklara Özel Bir Okul Seçmek

20 Mar, 2019 357

Üstün yetenekli çocukların ebeveynleri, devlet okullarına bir ana sebepten alternatifler aramaktadır: çocuklarına mümkün olan en iyi eğitimi vermek istiyorlar. Bu, diğer ebeveynlerin çocukları için istediklerinden farklı değildir. Bununla birlikte, doğru okulu bulmak zor olabilir. Devlet okulu yetenekli bir çocuğun ihtiyaçlarını karşılayamazsa, ebeveynler ana okulu ya da özel bir okul arayabilirler. Ancak, evde eğitim, devlet okuluna alternatif arayan her aile için doğru veya hatta mümkün değildir. Bu özel okulları terk eder.

Yetenekleri beslemek

Üstün Yetenekli Çocuğunuzla Tartışmamak

14 Mar, 2019 296

Üstün yetenekli çocuklar, özellikle sözel üstün yetenekli çocuklar, genellikle avukatlarla karşılaştırılırlar: mahkemede gibiler. Genellikle savundukları dava kendileridir. Kurallar, ceza, disiplin, yatma vakti, akşam yemeği hakkında tartışırlar. Temel olarak, sevmedikleri veya kaçınmak istedikleri neredeyse her şeyi tartışacaklar. Üstün yetenekli bir çocuk mükemmel tartışmalar yapabilmesine rağmen, ebeveynlerin sorumlu kaldıklarından emin olmaları önemlidir.

Yetenekleri beslemek

Üstün Yetenekli Çocuğunuzu Nasıl Beslersiniz?

13 Mar, 2019 293

Çocuğunuzun yetenekli olduğunu öğrenmek kaçınılmaz olarak, bu konuda ne yapılması gerektiği sorusuna yol açar. Çocuğunuzdaki ilerlemiş davranışları fark etmiş olsanız da veya başkaları onları size göstermiş olsa da, şansınız ne olursa olsun, bunun hakkında ne yapmalısınız? Bazı ebeveynler yanlış şeyler yapacaklarından veya çocuklarının ihtiyaç duyduğu şeyi sağlayacak kadar akıllı, yetenekli veya eğitimli olmadıklarından endişe duyuyorlar. Ancak, gerçekte gereken tek şey biraz anlayış ve yaratıcılıktır. Burada başlamanız için birkaç fikir var.

Yetenekleri beslemek

Bir Annenin Yolculuğu Üstün Yetenekli Bir Çocuk Yetiştirme – 1. Bölüm

13 Mar, 2019 327

Üstün yetenekli özelliklerin bir listesini yazabilirim, "üstün yetenekli" teriminin farklı tanımlarını açıklayabilirim ve hatta çocuğunuzun yetenekli olup olmadığını söylemeniz için yollar sağlayabilirim. Yine de söylediklerimden bağımsız olarak, diğer birçok yetenekli çocuğun ebeveyni gibi, çocuğunuzun "normal" olup olmadığını veya sizinki gibi bir çocuğu olan tek ebeveyn olup olmadığını merak edebilirsiniz. Doğru şeyleri yapıp yapmadığınızı merak edebilirsiniz.