Özel İhtiyaçlar

Özel ihtiyaçları olan çocuklarla çalışmak ve birlikte çalışmak, günlük sabır ve bağlılık gerektirir. Yaygın zorluklar ve endişeler hakkında bilgi edinin ve destek bulun.

Özel İhtiyaçlar

Bir Çocuğun Özel İhtiyacı Varsa

20 Mar, 2019 864

Özel ihtiyaçlar, hızlıca çözülenlerden, yaşam için zorluk yaratacak olanlara ve derin olanlara nispeten yumuşak olanlara kadar çok çeşitli teşhisler için kullanılan bir terimdir. Gelişimsel gecikmeleri, tıbbi durumları, psikiyatrik durumları ve çocukların potansiyellerine ulaşabilmeleri için konaklama gerektiren doğuştan gelen durumları kapsar. Sebep ne olursa olsun, atama faydalıdır. İhtiyaç duyduğunuz hizmetleri almanıza, uygun hedefler belirlemenize ve çocuğunuzla ve ailenizin karşılaşabileceği stresleri anlamanıza yardımcı olabilir.

Özel İhtiyaçlar

Birden Fazla Engelli Öğrenciler

14 Mar, 2019 307

"Çoklu engel" terimi açıkça "birden fazla engel" anlamına gelir. Bununla birlikte, Bireyler Eğitim Yasası kapsamında, daha teknik bir anlamı vardır. "Çoklu Engelliler", Engelliler Eğitimi Yasası (IDEA) kapsamında bir engelli kategorisidir. Bekleyebileceğiniz gibi, çoklu engelli çocukların öğrenmeyi veya diğer önemli yaşam işlevlerini etkileyen iki veya daha fazla engelleyici koşul vardır.

Özel İhtiyaçlar

Konuşma Sinir Bozukluğu Apraksi

13 Mar, 2019 276

Apraksi, ince ve kaba motor hareketlerini ve hareketlerini kontrol etme yeteneğini etkileyen nörolojik bir hastalıktır. Bireyler apraksi ile doğabilir veya beyin hasarı ile apraksi kazanabilir. Apraksi, yüz kaslarını hareket ettirme kabiliyetini veya bacak, ayak ve ayak parmaklarını hareket ettirme kabiliyetini etkileyebilir. Bozukluk iletişim becerilerini de etkileyebilir.

Özel İhtiyaçlar

Çocuklarda Ortak Gelişimsel Yetersizlikler

13 Mar, 2019 313

Gelişimsel yetersizlikler fiziksel bozukluklara, zihinsel engelli, konuşma bozukluklarına ve tıbbi koşullara neden olan karmaşık bir bozukluk grubunu içerir. Gelişimsel yetersizlikler genellikle mevcut olup doğumda teşhis edilir. Bununla birlikte, bazı gelişimsel bozukluklar, üç ila altı yaşına kadar kolayca tanımlanamayabilir.

Özel İhtiyaçlar

Ortopedik Bozukluklar ve Özel Gereksinim Öğrencileri

12 Mar, 2019 358

Federal Engelli Bireyleri Eğitim Yasası'na (IDEA) göre, ortopedik bir bozulma, çocuğun eğitim performansını olumsuz etkileyecek kadar şiddetli olan kemik, eklem veya kasla ilgili bir engel olarak tanımlanmaktadır. Ortopedik bozulmanın nedenleri genetik anormalliklerden (eksik bir kol veya bacağa neden olanlar gibi) serebral palsi gibi bozukluklara ve diğer sorunlara kadar uzanır.

Özel İhtiyaçlar

Özel İhtiyaçlarınızla Ergenlik Hakkında Nasıl Konuşulur

11 Mar, 2019 265

Hiçbir şey bir ebeveyni veya bir çocuğu “konuşma” dan daha rahatsız edici kılmaz. Özel ihtiyaçlara gelince, çocuklar, bu hassas konuyu yönlendirmek de aynı derecede zor. En büyük endişe, genellikle vücutlarına neler olduğunu anlamadıklarındandır. Fakat sizin yardımınız ve planlamanız durumunda, durum böyle olmak zorunda değildir.