Teknoloji

Günümüzün ileri teknoloji dünyasında, çocuklar için ne kadar teknolojinin güvenli olduğunu, hangi içeriğin uygun olduğunu ve çevirimiçi ortamda nasıl güvende tutulacağının farkında olun.

Teknoloji

4 Sebep Dijital Okuryazarlık Becerileri Çocuklar İçin Önemli

19 Mar, 2019 279

Teknoloji her yerde. Akıllı telefonlar ve uygulamalardan dizüstü bilgisayarlara ve sosyal medyaya, teknoloji, çocukların yaşamlarında kalıcı bir fikstür haline geldi. Fakat onları en yeni alet ve araçlarla donatma arayışında, ebeveynler ve eğitimciler gerçekten bu cihazları etkili ve sorumlu bir şekilde kullanmaları gerektiğini gösteriyor mu?

Teknoloji

Elsagate ortasında çocuğunuzun YouTube güvenli tutmak

18 Mar, 2019 315

Eğer çoğu ebeveyn gibi iseniz, muhtemelen sıkça favori karakter ve gösterileri YouTube videolarını izlemek için genç çocuklara teslim bir iPad sahibi. Ama aynı zamanda muhtemelen Frozen gelen Elsa için masum bir arama örümcek adam ile iffetsiz ve rahatsız edici durumlarda sevdikleri karakterin ürkütücü varyasyonları çocuğunuzun açığa olabilir hayal asla.

Teknoloji

Toddler Konuşma Gecikmesine Bağlı Ekranlar

14 Mar, 2019 271

Günümüzde yaşayan pek çok ebeveyn, günlük yaşamın görevlerini yerine getirmek için ekranlara güveniyor. Sadece çoğumuz iş için bir çeşit ekran kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda kişisel yaşamlarımız için de kullanıyoruz. Bankacılık işlemlerinden hemen hemen bir doktora görünmeye, tabi ki eğlenceye kadar her şeyi yapmak için telefonlarımızda 7/24 güveniyoruz.

Teknoloji

Çok Teknik ve Akademik Başarı ve Sağlıklı Yaşam Arasındaki Bağlantı

13 Mar, 2019 266

Daha iyi uyku, daha düşük vücut kitle indeksi ve hatta daha az saldırganlık dahil olmak üzere ekran süresini sınırlandırmanın getirdiği birçok fayda arasında okul çağındaki çocuklar için özellikle önemli olan: gelişmiş akademik performans. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, araştırmalar daha fazla çocuğun teknoloji cihazları kullandıkça, ev ödevlerini tamamlama olasılıklarının daha düşük olduğunu ortaya çıkardı.

Teknoloji

Rol Model olun ve Çocuklarınıza Sağlıklı Elektronik Kullanımını Gösterin

13 Mar, 2019 255

Çocukların elektronik cihazlarında çok fazla zaman harcadıklarında karşılaştıkları tehlikelerle ilgili birçok haber ve araştırma çalışması var. Ancak, özellikle bu yetişkinlerin ebeveynleri olduğunda, ekranın yetişkinler üzerindeki etki zamanıyla ilgili daha az bilgi vardır.

Teknoloji

Çocuğunuza Sahte Haber Hikayelerini Tanımalarını Nasıl ve Neden Öğretmelisiniz?

13 Mar, 2019 253

Yetişkinlerin çoğu, internette okudukları her şeyin doğru olmadığını kabul etse de, gençler çok daha saftır. Sahte haberlere inanma olasılıkları daha yüksektir ve reklamları ve eğlenceyi haberlerden ayırmakta zorlanırlar.