Doğum Sonrası Bakım

Birçok kadın hamilelik ve doğum için hazırlanır, ancak kendi iyileşimlerinin onların arkasında olduklarından sonra şaşırırlar. Bu kaynaklarla şifa veren vücudunuzun beslenmesi ve bakımı.

Doğum Sonrası Bakım

İşyerinde Bebeğinizi Kaçırdığınızda

19 Mar, 2019 371

1 compartmentalizing South_agency / Getty Images Çalışan herhangi bir anne, bebeğini kaybettiği için kederlidir. Ama bundan kurtulmak ve işe geri...

Doğum Sonrası Bakım

Bir ebeveyn olarak Self duygusu tanımlama

18 Mar, 2019 359

Eğer ebeveyn olduktan sonra kendini kaybettin gibi hissediyorsanız, yalnız değilsiniz. Birçok ebeveyn, aileye küçük bir karşılama ile gelen yoğun geçiş dönemi ile mücadele. Ebeveynlik size fiziksel ve duygusal bebeğiniz için bakım birden fazla yeni sorumluluklar verir. Ayrıca, hayatının hemen her yönünü ve eşiniz de dahil olmak üzere başkalarıyla olan ilişkini değiştirir.

Doğum Sonrası Bakım

Gecikmeli Kordon Sıkma için Öneriler

14 Mar, 2019 366

2016 yılında Amerikan Pediatri Akademisi, doktorlar ve diğer tıp uzmanları için yeni doğanlar için gecikmeli kordon sıkma işleminin önemi hakkında yeni kılavuzlar yayınladı. Amerikan Kadın Doğum Uzmanları ve Jinekologlar Koleji tarafından da onaylanan yeni bir tavsiyede, AAP, kordon sıkma konusundaki önceki önerilerinden biraz farklı bir açıklama yaptı.

Doğum Sonrası Bakım

Doğum Sonrası İnkontinans Nedir?

13 Mar, 2019 610

Çocuk sahibi olduktan sonra pantolonlarını işleyen anneler hakkında şakalar duymuş olabilirsiniz, ancak doğum sonrası idrar kaçırma gerçekten gülecek bir şey mi? Birçok insan yanlışlıkla doğum sonrası idrar kaçırma ihtimalinin hamilelik sonrası normal olduğunu düşünüyor. Birçok kadın için yaygın olsa da, mutlaka normal değildir. Doğum sonrası inkontinans yaşıyorsanız, bilmeniz gereken tedavi seçenekleri vardır.

Doğum Sonrası Bakım

Hamilelik Sonrası Egzama Kullanımı

13 Mar, 2019 424

Geçmişte egzama ile uğraşan bir kadınsanız, hamilelik, egzamanızın yeniden alevlendiği bir zaman olabilir. Egzama öyküsü olan birçok kadın, değişen hormonlar ve cilt seviyesindeki değişimler sayesinde cilt durumunun hamilelik sırasında kötüleştiğine dikkat çekmektedir.

Doğum Sonrası Bakım

Doğum Sonrası Depresyon Yasasının Anneler İçin Anlamı

12 Mar, 2019 350

Yeni doğmuş birçok anne için, doğum sonrası depresyon çok gerçek bir endişedir. Bebek sahibi olduktan sonra geçen süre çok kafa karıştırıcı olabilir ve yeni bir anne olarak neyin "normal" olduğunu bilmek zordur. Ne yazık ki, doğum sonrası depresyon aslında oldukça yaygın olmasına rağmen, zihinsel sağlık bozukluğu yaşayan annelerin yaklaşık yüzde 10'u ile tıp toplumunda hala kapsamlı bir şekilde yönetilmemektedir. Birçok anne çatlaklardan kayar ve daha iyi olmak için ihtiyaç duydukları tedaviyi alamazlar, bu nedenle yeni doğum sonrası depresyon faturası önemlidir.

Doğum Sonrası Bakım

Gebelik Sonrası Göbek Hakkında Ne Yapmalı

12 Mar, 2019 415

Bebeğiniz için her şeyi yaparsınız ve sonunda burada olduğu için çok heyecanlısınızdır. Ancak bebeğinizi dünya için takas etmeseniz de, hamileliğinizin sonuçlarından en az biriyle, hamilelik sonrası karnınızla, kendinizi heyecansız hissedebilirsiniz.

Doğum Sonrası Bakım

2019 yılının En İyi 8 Hemşirelik Tankı

12 Mar, 2019 337

Emzirme tankı üstleri emziren annenin en iyi arkadaşlarıdır. Yılın ya da vesileyle önemli değil, bir emzirme tankeri günü kurtarabilir. İster yalnız giy, ister kazakların altındaki bir katman, hatta uyuyacak bir şey olarak, hemen hemen her yeni annenin ihtiyacı olan bir giysi parçası.