1. Anasayfa
  2. Doğum Sonrası Bakım

İşyerinde Bebeğinizi Kaçırdığınızda

İşyerinde Bebeğinizi Kaçırdığınızda
0

1

Makalede Neler Var?

compartmentalizing

When you are missing your baby try this jedi mind trick
South_agency / Getty Images

Çalışan herhangi bir anne, bebeğini kaybettiği için kederlidir. Ama bundan kurtulmak ve işe geri dönmek için oynayabileceğiniz bu güçlü Jedi zihin numarası olduğunu biliyor muydunuz? Doğum izninden geri dönüyorsanız özellikle yararlıdır.

Bu yüzden işgücünden ayrılmayı düşünmek yerine, acı çekmek için çok fazla olduğu için bu püf noktayı kullanın!

2

Mama Kutusuna Hazırla

İşteyken bebeğinizi özlüyorum. Mama Kutusunda topla
s-cphoto / Getty Images

Diyelim ki işte öğle yemeği yedin ve bebeğinizi ne kadar özlediğinizi düşünmeye başlayın. Gözyaşları gözlerinde iyiye başlar ve projene geri dönmek zor. Bu, Mama Box’ınızı hayal edeceğiniz zamandır. İstediğiniz herhangi bir renk olabilir, belki kırmızı olsa da, çünkü bu Jedi numarasını kullanmanız önemlidir. Bir kapak öngörmeyi unutma, çünkü kapanmana ihtiyacın var.

Ardından, sizi üzen düşünceleri alın ve onları alıp nazikçe kutuya koyarak hayal edin. Kapağı al ve kutuyu kapat, böylece düşünceler kaçmasın. Düşünce toplandıktan sonra kutuyu bir kenara kaydırın. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur. O zaman işe geri dön.

Bu düşünceler sonsuza dek bu kutuda kalmayacak olsa da endişelenmeyin (bir sonraki adım bu). Her şeyin bir yeri ve zamanı vardır. Bu çalışan bir anne olarak öğrenmek için çok büyük bir ders. Acı sonsuza dek sürmeyecek. Çocuğunuz güvende. Yakında onları göreceksin. Ailenizi sağlamaya devam edebilmeniz için yapılacak işler var. Bu gerçektir ve Mama Box sizi şu andan itibaren tutmanıza yardımcı olabilir.

3

Zaman Doğru Olduğunda Mama Kutusunun Kutusunu Açın

Zamanlama doğru olduğunda paketi aç
MilosStankovic / Getty Images

İşten ayrıldığınızda, anne kutusunu bölmeden çıkarın veya ambalajından çıkarın. Şu kırmızı Mama Kutusunu düşün ve kapağı aç. Hissettiğin duyguyu adlandırabilir misin? Bu duygusal zekanızı güçlendirmenin ilk adımıdır. Duygu türünü bildiğinizde, bir dahaki sefere bu Jedi zihin numarasını kullanmanız gerektiğinin farkına varmanın daha kolay olacağını hissettiniz.

İşte zorlu adım, duygu (lar) ınızın sizi yıkamasına izin verin. Bu duygu o kadar uzun sürmez, değil mi? Ve ayrıca, neşe getirecek olan aileni görmek üzeresin!

4

Mama Kutunuzu Aşırı Paketlemekten Kaçının

Bebeğini özlüyorum. Anne kutusunu fazla doldurma!
PeopleImages / Getty Images

Annenin kutusunu açmazsan, bu Jedi zihin numarası işe yaramaz. Elbette, cehalet mutluluktur, ancak duygularınızı kutulu tutmak iyi olmaktan daha fazla zarar verebilir. Çocuklarınız için üzülmeniz veya endişelenmeniz normaldir, ancak bu durumda sıkışıp kalırsanız, çalışmaya motive kalmak zor olur, değil mi? Aynı şekilde, eğer üzüldüğünüzü asla kabul etmezseniz, sonunda parçalanırsınız.

Bu başa çıkma stratejisi, çalışan bir anne olarak başarınızda önemli bir rol oynayabilir. Seni ileri itmek için yardımcı olur. Bu Jedi numarasına hakim olduğunuzda, anne kutusunu bir kenara itmek alışkanlık haline gelir, böylece işe geri dönebilirsiniz.

5

Kariyer Kutunuzla Aynı Numarayı Uygulayın

İşteyken bebeğinizi özlediğinizde. Jedi akıl oyununu kariyerinle kullan
Getty Images / skynesher

İş düşüncelerinin kaliteli aile zamanınızı istila etmesine izin vermeyin. İş duygularınızı şirketinizin logosuyla birlikte bir kutuya yerleştirin. Sonra kariyer kutusunu yana kaydırın.

Beş duyularını kullanarak kariyer kutusunu gözden kaçırmaya yardım etmek için. Çocuğunuzun gözleri veya saçları gibi özelliklerine hayran olun. Onlara bir soru sorun ve sesini dinleyin. Onlara kocaman sarıl ve saçlarını kokla. Bu sizi şimdiki ana kadar geri getirecek ve kariyer kutusunun aklında kalmamıza yardımcı olacaktır.

Ertesi gün işe gidip giderken yalnız kaldığınızda kariyer kutusunu açacaksınız. Çocuklarınız okulda olacak, eşiniz iş başında olacak ve kutuyu açıp harekete geçebileceksiniz.

Çalışan annelikle mücadeleyi durdurmak için bu numarayı kullanın. Anne suçluluğu çok büyük olduğunda, seni mahvedeceğini hissediyorsun, Mama kutusunu aç. Ailenizle birlikte yemek yerken bir promosyonu kaçırdığınız için kızdığınızda kariyer kutusunu ortaya çıkarın. Duygularınızı bölümlere ayırmak, şu an daha dikkatli olmanız için harika bir araçtır. Sizin için, aileniz ve kariyeriniz için doğru zamanda işlerle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir