1. Anasayfa
 2. Doğum Sonrası Bakım

Bir ebeveyn olarak Self duygusu tanımlama

Bir ebeveyn olarak Self duygusu tanımlama
0

Eğer ebeveyn olduktan sonra kendini kaybettin gibi hissediyorsanız, yalnız değilsiniz. Birçok ebeveyn, aileye küçük bir karşılama ile gelen yoğun geçiş dönemi ile mücadele. Ebeveynlik size fiziksel ve duygusal bebeğiniz için bakım birden fazla yeni sorumluluklar verir. Ayrıca, hayatının hemen her yönünü ve eşiniz de dahil olmak üzere başkalarıyla olan ilişkini değiştirir.

Eğer duygu ne olduğunu merak ile mücadele normal, okuyun. Yeni hayatınızı ayarlamak için zorluk çok normaldir, ve neyse ki, bir ebeveyn olarak kendini değişen duygusu accomodating de mümkündür.

Makalede Neler Var?

Kendini tekrar bulma

Hatırlamanız gereken en yararlı şeylerden biri ebeveynlik değişikliklerinden biridir. Eğer yeni doğmuş bir ebeveyn iseniz, örneğin, her zaman sizin gibi her gün spor salonuna gitmek mümkün olmayabilir. Ama çocuğunuzun büyüdükçe, muhtemelen farklı bir program ve biraz daha zaman ve enerji ile bulacaksınız. Bu gerçekleşene kadar, sizin için önemli olan etkinlikleri dahil etmenin küçük yollarından odaklanabilirsiniz.

Eğer anlamlı ve keyifli bulmak geri etkinlikler eklemek için yollar bulma bir ebeveyn olarak yaşam üzerinde daha fazla kontrol var gibi hissetmek yardımcı olabilir. Eğer ebeveynlik hayatının dışında yerine hissedersiniz, muhtemelen daha ebeveynlik keyfine varacaksınız.

“Ne hakkında tutkulu yapıyor durdurmak etmeyin,” Dr Jennifer Boozer tavsiye, Aile uygulama doktoru, USC Keck tıp. “Senin için biraz zaman bölmek.”

Örneğin, egzersiz hayatınızın önemli bir parçasıdır, Çocuk Bakımı mevcut olan bir spor salonuna katılmayı düşünün, evde egzersiz videoları akışı, ya da bir iş ortağı veya sağlayıcı ile kesintisiz spor zamanı sağlayan bir zamanlama dışarı çalışma.

Aynı zamanda bir ebeveyn olarak, sizin tek mutluluk ve yerine getirilme kaynağınız olarak çocuğunuza bağlı olmadığınız da inanılmaz derecede önemlidir. Araştırmalar, çocukların ebeveynlerin hayatlarında mutluluğu arttırmaymalarını tespit etmiştir. Bu şu anda duymak istediğiniz şey olmayabilir, ama paket kendini kendi duygusu kadar bina odaklanmak önemlidir. Bir ebeveyn olma otomatik olarak sizi yerine getirecek veya mutlu yapmak beklemeyin.

Ebeveynlik kesinlikle hayatınızı artırabilir, ama çocuğunuz ile ilişki sürekli değişecektir biliyorum. Eğer çocuğunuz için mutluluğu kravat, nasıl da değişecek hissediyorum. Örneğin, ebeveynlik yenidoğan aşaması mutlu ama genç yıl ile mücadele bulabilirsiniz. Ya da, yürümeye başlayan yıllar ile mücadele edebilir ama büyümek gibi gerçekten çocuklarınızın ebeveynlik zevk.

Hobileri, ilgi alanları, ilişkiler ve çocuklarınızın dışında sizi yerine getiren faaliyetler olması, çocuklarınızın ötesinde var olan kendini anlamanıza yardımcı olabilir.

Ilişki değişiklikleri aracılığıyla ebeveynlik

Jessica Zimmerman, ilişki terapisti ve “stres olmadan seks” yazarı, bir bebeğin olması senin ortaklığınızda kendi anlayışınızı etkileyebileceğini açıklıyor. Başka bir deyişle, ilişkileriniz etkilenebilir.

“Bazı insanlar ilk kez bir yetişkin gibi hissediyorum ve yaşam bu yeni işleve adım gibi karışıklık, yetersizlik, hatta kızgınlık duyguları ile mücadele edebilir,” diyor. “Önceki varlığının özgürlük, esneklik ve kendiliğinden olması durumunda, yeni hayatları kısıtlamalara sahip olabilir. Yeni sorumluluklar ve korunması gereken yeni rutinleri vardır. Çiftler bu taleplere uyum sağlamak için mücadele edebilir, ve bu rolleri romantik ve cinsel bağlantı duygusu koruyarak zor bir zaman olabilir. “

Zimmerman, kendini kaybettiğin gibi hissetmek yerine ebeveynliğin seni tamamen değiştirtiği gerçeğini kucaklıyor.

“Ebeveynlik büyülü bir kapı içinde adım,” diyor. “Hala olduğunuz kişiye bağlı olacak, ve aynı ilgi ve hedefleri birçok olabilir, ama aynı zamanda çocuğunuzun ve başka bir kişi, en azından önümüzdeki 18 yıl boyunca dikkate almak için sürekli bir farkındalık olacak. Öyle olmalı. Geri dönmek hakkında düşünmek yerine, nasıl ilerlemek istediğinizi düşünün. Şu andan itibaren kiminle ilgileniyorsun? Şimdi senin için önemli olan ne? Zamanını nasıl geçiriyorsun? “

Size ve ortağınız yeni rollerinize daha tam olarak adım atmalarına yardımcı olmak Için Zimmerman, roller keşfetmek ve özellikle yatak odasında, yeni canlarınızı nasıl görüneceğini açık olarak genişletmek için zaman yapmayı önerir. “Seks ne olduğunu fikrini genişletmek,” diye öneriyor. “Eskiden olduğu gibi seks doğumdan sonra bir süre masadan çıkabilir. Cinsel oyun diğer türleri üzerinden yeniden ve birlikte paylaşmak edebiliyoruz ne olursa olsun keyfini çıkarın. Basınç ve beklenti seks hayatına yardımcı olmaz, bu yüzden ne yaparsanız yapın eğlenceli ve hafif bir bonus olacak yapmak için ne yapabilirim. “

Ne zaman bir profesyonel konuşmak için

Oldukça açıkçası, neredeyse her ebeveyn ebeveynlik içine onların geçiş hakkında bir profesyonel konuşma yararlanabilir. Bir danışman veya terapist ile konuşmak için hiçbir dezavantajları vardır ve sadece kendi anlayışınızı güçlendirmek yardımcı olmak için hizmet edebilir, ek yardım gerekebilir herhangi bir potansiyel sorunları belirlemek ve size olabilir en iyi ebeveyn olmak için araçlar ve kaynaklar sağlar.

Terapi sadece yardıma ihtiyacınız olduğunda değil; Bunun yerine, yeni bir bebek sahibi gibi, hayatında zorlu geçişler yüz olarak kendinizi güçlendirmek yardımcı olabilir.

Ebeveynler için başka bir kişinin bakımı içine geçiş ile bir süre mücadele etmek için normal olsa da, orada zaman davranış normal geçiş kapsamı dışındadır gider vardır. Eğer ya da eşiniz günlük yaşamın faaliyetlerini gerçekleştirmek için mücadele varsa, ilgi için kullanılan bir şey ilgi kaybetti, ya da kendinizi veya bebeğinizin zarar düşünceleri yaşıyorsanız, hemen tıbbi yardım almalısınız.

Bazen, ebeveynler hata veya Ebeveynlik için ayarlama normal duygular bir parçası olarak Doğum sonrası depresyon belirtileri göz ardı edebilir. Eğer olumsuz duygular geçici duygular ya da “aşağı duygu olabilir,” ama bu normal duygular ve Doğum sonrası depresyon belirtileri arasındaki farkı bilmeniz gerekir.

Eğer belirtiler gibi yaşıyorsanız hemen doktorunuzu veya 911 çağırmalısınız:

 • Aşırı uyku ya da uyku mümkün değil, Bebek uyurken bile
 • Aşırı kilo alımı veya kaybı
 • Bir zamanlar zevk etkinliklerinde ilgi kaybı
 • Bir zamanlar zevk sosyal etkinliklerden çekilmesi
 • Bebeğinize şiddetli şeyler oluyor.
 • Kendinizi veya bebeğinizi incitmeye yönelik düşünceler

Bazı ebeveynler Ayrıca bir ebeveynlik kursu gibi yapılandırılmış bir program aracılığıyla destek arayanlar yardımcı olabilir bulabilirsiniz. Bir çalışma ebeveynlik kurslarına katılan ebeveynler kendi ebeveynlik hakkında kendini etkinliği ve yetkinlik daha büyük bir duygusu hissi bildirdi bulundu. Ebeveynler olarak kendi canlarına güven hissi, ebeveynlik ile memnuniyeti gibi birçok diğer olumlu duygular ile ilişkilidir. Eğer kendini duygusu ile mücadele ederken bir ebeveyn olarak çok yararlı olabilir kendinizi şüphe olduğunda güvenmek için becerileri var bilerek.

Zimmerman, “bebek sahibi olmak her iki ebeveyn için de bir ayar.” “Bazı üzüntü, korku, anksiyete ve yeni bir aile için gelmesini olarak kızgınlık vardır normaldir. Ancak, Eğer kendinizi veya bebeğinize karşı zarar düşünceleri yaşıyorsanız, ya da üzüntü veya duygu tarafından boğulmuş iseniz, işlev yeteneğini etkileyen depresyon yaşıyorsanız, yardım isteyin gerekir. Ya ebeveyn Doğum sonrası depresyon muzdarip olabilir, çok, bu yüzden eğer Doğum ortağı değilseniz bu belirtileri reddetmeyin. Bu geçiş gerçek mücadele neden olduğunu tanımak gibi yardım ve destek almak daha iyidir. “

Zimmerman da Eğer ilişki kötüleşti veya Eğer sorunları iletişim ve bebek sahip beri işbirliği yaşıyorsanız bir terapist göz önünde bulundurarak öneriyor. “Birçok çiftler onlara ebeveynlik önemli zorluklar gezinmek yardımcı olmak için çift terapi yararı,” diye notlar.

Eniyiaile ‘de bir kelime

Bir ebeveyn olmak kendini duygusu kaybetti gibi hissettirebilir, ve birçok yönden, var. Hatta bazı yas kendinizi ve yaşam sizin için bir ebeveyn olmadan önce önemli olan yönlerini kaybetme ile ilişkili olabilir. Ama doğru rehberlik ve destek ile, bir kez bir ebeveyn haline kendini duygusu genişletebilirsiniz. Tamamen kendinize önceki tüm yönlerini kaybetmek yerine, kim ve öncelikleri ayarlayın.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir