Uncategorized

Uncategorized

Bir Bumerang Çocuğa Nasıl Ebeveyn Olur?

2 Şub, 2020 266

Bu gün ve yaşta genç bir yetişkin olmak, her zaman kendi başınıza yaşamaya eşit değildir. Aslında, genç yetişkinler kolejden sonra kendi başlarına yaşamaya başarısız girişimlerinden sonra eve dönüyorlar, ya da hiç evlerinden çıkmamış olabilirler.

Uncategorized

Pitocin İşçiliği Teşvik Etmek İçin Nasıl Kullanılır?

18 Mar, 2019 393

Emek kendi başına başlamazsa, bir kadının uyarılması gerekebilir. İlacın kullanımı da dahil, ilaç kullanımı da dahil olmak üzere çeşitli yöntemler vardır. En sık kullanılanlardan biri Pitocin adlı bir ilaçtır.

Uncategorized

Emek ve Doğum için fetal pozisyonlar

18 Mar, 2019 1455

Hamileliğin son haftalarında, bebeğinizin bulunduğu pozisyonu belirlemek rahatsızlığı yönetmenize yardımcı olabilir. Erken işgücü sırasında bebeğinizin konumunu bilmek ağrıyı yönetmenize ve hatta süreci hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Uncategorized

Gebelikte Corpus Luteum Kistleri

14 Mar, 2019 316

Adet döngüsünün ikinci yarısında, yumurtlama meydana geldiğinde, korpus luteum adı verilen boş bir folikül oluşur. Korpus luteum progesteron salgılar ve gebe kaldığı takdirde plasenta nihayetinde on iki haftalık bir gebelikte bu işlevi üstlenir.

Uncategorized

Nukal Yarı Saydamlık Testi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

13 Mar, 2019 1049

Hamilelik sırasında doğum öncesi testler için çeşitli seçeneklere sahipsiniz – bazıları tarama testleri ve bazıları tanı testleridir. Fark ne? Prenatal tarama testleri size fetusun herhangi bir anomalisi olma ihtimalini (düzensizlikler) gösterirken, prenatal tanı testleri fetusun gerçekten belirli bir durumu olup olmadığını söyleyebilir.

Uncategorized

Ovidrel ve Tetikleyici Çekimleri

13 Mar, 2019 473

Ovidrel, yumurtlamayı geliştirmek ve tetiklemek için kullanılan bir doğurganlık ilacıdır. Enjekte edilebilir bir ilaç, kendi başına veya fertilite ilaçlarıyla birlikte kullanılabilir. Ovidrel, zamanlanmış cinsel ilişki, intrauterin tohumlama (IUI) veya in vitro fertilizasyon (IVF) içeren bir döngüde kullanılabilir.

Uncategorized

Boksörler veya Külotlar: Külotlar Düşük Sperm Sayılır mı?

12 Mar, 2019 380

Sıkı-beyazlar sperm sayınızı etkileyebilir mi? Erkek iç çamaşırlarının doğurganlığı etkileyip etkilemeyeceği, araştırmacıların 1990'lardan beri okudukları bir sorudur. İç çamaşırınızın doğurganlığınıza zarar verebileceği fikri doğurganlık efsanesi ya da eski eşlerin masalına benziyor. Şaşırtıcı bir şekilde, yine de, bu meşru bir endişedir.

Uncategorized

Donör Düzenlemelerini Anlamak

12 Mar, 2019 323

Üçüncü taraf üreme teknolojilerini kullanmayı seçerken, vermeniz gereken kararlardan biri ne tür bir bağış düzenlemesi istediğinizi belirlemektir: bilinen, adsız, yarı açık veya açık. Bu karar sperm, yumurta ve embriyo donör düzenlemeleri için geçerlidir.

Uncategorized

Stres Kısırlığa Neden Olur mu?

12 Mar, 2019 333

Stres ve kısırlık çalışması önemlidir ve tartışmalıdır. Stres ve doğurganlık üzerine yeni bir araştırma çıktığında, stresin kısırlığa neden olduğunu göstermemiş olsa bile, stresin size söyleyeceğini anlatan başlıklar göreceksiniz.

Uncategorized

Bebek Aşılarına Alerjik Reaksiyonlar

12 Mar, 2019 338

Bebekler, yaşamlarının ilk dört ayında çok sayıda aşı alırlar. Bu enjeksiyonlar ebeveynleri sıkıntıya sokar ve çocukları ağırlaştırır, ancak uygulama bir zamanlar ölümcül olduğu düşünülen birçok çocukluk hastalığını siler.