1. Anasayfa
  2. Ebeveyn

Çocuk Sağlayıcı Olmak İsterseniz Düşünmeniz Gereken 8 Şey

Çocuk Sağlayıcı Olmak İsterseniz Düşünmeniz Gereken 8 Şey
0

Birçok yetişkin çocuk bakımı mesleğine, kendi çocuklarıyla birlikte olmanın bir yolu olarak gelirken, başkalarının çocuklarına kaliteli bakım sağlayarak gelir elde eder. Bu bireylerden bazıları kariyeri ödüllendirici ve zenginleştirici buluyor ve çocukları okula girdikten sonra bile mesleğinde kalmayı tercih ediyor. Bu kariyere gitmeye karar vermeden önce, işte dikkate alınması gereken birkaç şey var.

 

Makalede Neler Var?

Bir Çocuk Bakım Sağlayıcısının Nitelikleri

Herhangi bir yerleşik çocuk bakımı sağlayıcısının onaylayacağı gibi, iyi bir ebeveyn olmak, çocuk bakımı sağlayıcısı olmaya uygun olduğunuz anlamına gelmez. Mizacınız, organizasyonunuz, sunduğunuz fiziksel ortam, her türden çocukla iyi çalışabilme, uyum ve sabır. Gençlerle uzun süre çalışma tecrübeniz var mı? Bunu, önce ilginizi iki kez kontrol edip finansman seçeneklerini (gerekirse) göz önünde bulundurmayı deneyebilirsiniz.

 

Bir ayar seçin

Aday çocuk bakımı sağlayıcıları, birlikte çalışmak istedikleri yaş grubuyla birlikte çalışmak istediklerini belirlemelidir. Kreş merkezleri, öncelikle okul öncesi dönemdeki bebekler üzerinde odaklanır; okul öncesi eğitim tipik olarak küçük çocuklardır ve çocuklar genellikle lazımlık eğitimi almalıdır (2-5 yaş); ve okul dışı bakım, okul çağındaki çocukların çocuk bakımı için okul öncesi veya okul sonrası temelde veya personel gelişimi veya tatiller gibi okul molalarında sağlanacak şekilde düzenlenmiştir. İnanç temelli bakım seçenekleri de boldur.

 

Ulusal Akreditasyon

Birkaç farklı kuruluş, çocuk bakımı ve erken çocukluk programlarındaki mükemmelliği tanımak için akreditasyon programları geliştirmiştir. Akreditasyon süreci, genellikle devlet düzenlemelerinin gerektirdiğinden daha yüksek standartlar gerektirir. Akreditasyon isteğe bağlı bir süreçtir ve geniş bireysel çalışma, liderlik becerileri ve onaylamanın yanı sıra veli değerlendirmesini de içerir. Odak ilişkiler, çevre, sağlık ve güvenlik, öğrenme ve profesyonel ve iş uygulamaları üzerinedir.

 

Yerel Çocuk Bakımı Sağlayıcı Lisans Yasası

Bir çocuk bakım merkezi açmak, çok ihtiyaç duyulan bir hizmeti sunarken kendi işinizi geliştirmek için bir fırsattır. Merkezler devlet tarafından lisanslıdır ve gereksinimler değişiklik gösterebilir ancak tipik olarak bakım profesyonellerinin eğitim / öğretim gereksinimlerini karşılamaları ve düzenli olarak denetlenmesi gerektiğini içerir. Tesis ayrıca belirli bina, yangın ve imar kodlarını da yerine getirmelidir. Belirtilen yetişkin – çocuk oranları uygulanır ve genellikle arka plan kontrolleri gerekir.

 

Ev İçi Dare Yönetmeliğine Dikkat Edin

Devlet tarafından “ruhsatlandırılmış” olmakla devlet tarafından “lisanslandırılmak” arasında bir fark olabilir, bu yüzden ayrıntılar ve farklılıkları kontrol edin. Örneğin Teksas’ta, Aile ve Koruyucu Hizmetler Bakanlığı, bazı durumlarda daha yüksek standartlara sahip olmasına rağmen, aile gündüz bakım evlerini lisanstan ziyade, genellikle ruhsatlandırmak yerine kaydeder. Her iki bakım türü de denetimleri, asgari standartları ve azami çocuk sayısını içerir. Listelenen aile bakım evleri, düzenli olmayan bakım sağlar ve hiçbir gereksinimi karşılamaz.

 

Çocuk-Yetişkin Oranları

Çocukların sağlayıcılara oranı dikkate alınması gereken önemli bir sorundur ve cevap, hangi tür bakım seçeneğinin seçildiğine, evde mi yoksa bir tesiste mi olduğuna, aynı ortamda birden fazla bakıcıya ve hatta yaşına bakılmasına bağlıdır. çocukların kendileri. Diğer bir husus, sıklıkla günlük bakımın uzunluğunu etkiler.

 

Çocuk Teşvik Programları

Her türlü sübvansiyon ve çocuk bakımı için federal ve / veya federal yardım vardır. Kilit nokta nerede çalışacağınızı bilmek ve aynı zamanda yardım almak için ne tür bir evrak işine katılmaya istekli olduğunuzu düşünmektir. Düşük gelirli ebeveynlere, bazı düşük gelirli bölgelerde ve / veya koşullardaki çocuklara bakmakta olan ve hatta çocuklara verilen öğünler ve atıştırmalıklar için yardım vardır. Hangi seçeneklerin mevcut olduğunu ve sunulan programların fayda sağlayıp sağlamadığını görmek için durumunuzla başlayın.

 

Ebeveynler ve Çocuklar ile Çalışma

Çocuklara bakmak bir şeydir; Ebeveynlerle iyi çalışmak çok farklı. Çocuk bakımı sağlayıcıları çoğu zaman çocuğa bayıldıkları ancak bir ebeveynin taleplerinden hüsrana uğradıkları (“yemek tercihleri, dışarıdaki zaman, uyku düzenleri, disiplin, sanat zamanı ve genel olarak ilişkiler” gibi bazı durumlarda “sevgi-nefret” ilişkisini itiraf ederler) başlık). Ayrıca dikkate alınması gereken sorumluluk ve ödeme sorunları da var.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir