Zorbalık

Zorbalık sadece okuldaki oyun alanında olmaz. Farklı türleri, nerede gerçekleştiğini, nasıl yanıt vereceğini ve çocuğunuzun başa çıkmasına yardımcı olacak yolları öğrenin.

Önleme ve Başa Çıkma

Zorbalık Gördüğünde Her Çocuğun Yapması Gereken 8 Şey

19 Mar, 2019 450

Zorbalık her gün ve her okulda gerçekleşir. Sonuç olarak, çocuğunuzun yaşamında en az bir kere zorbalığa tanık olacağı ihtimali yüksektir. Ama bu konuda bir şeyler yapacak mı? Daha da iyisi, ne yapacağını bile biliyor mu? İşte bu yüzden çocuğunuzu zorbalığa cevap vermesi için güçlendirmek önemlidir.

Zorbalık

Dikkat Edilmesi Gereken 7 Toksik Arkadaş

19 Mar, 2019 513

Arkadaşlıklar hayatın önemli bir parçasıdır. Arkadaşlar sizi hayallerinizi takip etmek ve nasıl daha iyi bir insan olacağınızı öğretmek için motive edebilir. Ayrıca zaman geçirmek için eğlencelidir ve mola verdiğinizde sizi neşelendirir. Ancak, hayatınızda yanlış tipte arkadaşlar olduğunda, onlarla olan ittifaklarınız size zarar vermekten daha fazla zarar verebilir.

Önleme ve Başa Çıkma

7 beceri bullies değiştirmek için Ihtiyaç

18 Mar, 2019 271

“Bir kez kabadayı, her zaman bir kabadayı” varsaymak doğal. Ama hayatının geri kalanı için “Zorba” bir etiket ile zorbalar bir kişi yapışması zorbalık önlemeye yardımcı olmaz. Aslında, zor iş bazı insanlar kim zorba diğerleri ve değişiklik yapabilirsiniz. Anahtar zorbalık erken yakalamak ve müdahale etmektir. Bu erken müdahale sadece onun yoksul seçimler için zorba disipline değil, aynı zamanda o olumlu şekillerde başkalarıyla etkileşime ihtiyacı becerileri ile donatma içerir. Burada yedi becerileri zorbalık, iyi için değiştirmek için ihtiyaçlarını yürütmektedir her kişi vardır.

Zorbalık

Nasıl çocuk kodu zorbalık yol açar

18 Mar, 2019 295

Erken yaşta, erkekler nasıl olmak ve nasıl hareket etmek için başkalarının beklentilerini karşılamak için büyük bir baskı altındadır. Bu genellikle büyük bir duygu göstermiyor anlamına gelir. Henüz, araştırma bebek çocuklar daha fazla duygusal reaktif bebek kızlardan olduğunu göstermiştir. Ama çocuklar beş yaşında, genellikle öfke dışında neredeyse her duygu bastırarak öğrendim.

Önleme ve Başa Çıkma

11 Her Arkadaşın Bilmemesi Gereken Arkadaşlık Hakkında Gerçekler

14 Mar, 2019 401

İşte her kızın bilmesi gereken arkadaşlıkla ilgili 11 gerçek var. Genç kızlar, özellikle de kızlar, bir BFF fikri veya sonsuza kadar en iyi arkadaş edindiler. Ancak en iyi arkadaşı bulma ve onu sonsuza dek sürdürme fikri, çoğu kız için bir gerçeklikten daha fazla bir efsane olabilir. Dahası, BFF fikri asla kavga etmedikleri, çok yakın oldukları ve her zaman mutlu oldukları düşüncelerine dönüşmüştür. Ve ne kadar çok BFF'ler olursa, o kadar soğuk olurlar.

Zorbalık

Zorbalık Eğitimcileri Tarafından Gösterilmeyen 4 Sebep

14 Mar, 2019 507

Ebeveynlerin çoğu, zorbalıkla mücadeledeki ilk adımın bunu okula bildirmek olduğunu bilir. Ne yazık ki, yine de, aradıkları cevabı her zaman alamazlar. Dışarıda zorbalıktan şikayet etmeyi ciddiye almayan öğretmenler ve idareciler var. Ya konuyu tamamen görmezden gelirler ya da konunun ciddiyetini ve sıklığını küçümserler.

Önleme ve Başa Çıkma

Ortaokul Kızınızı Kabadayı Korumak için Nasıl

13 Mar, 2019 265

Ortaokul iniş ve çıkışlarla doludur. Güç mücadelelerinden ve söylenti değirmeninden çatışan dürtülere ve güçlü duygulara, kızların uğraşacak çok şeyleri var. Ama hepsi kötü değil. Ortaokul ayrıca kızlar için heyecan verici bir zaman olabilir. Yakın dostluklar geliştiriyorlar, biraz bağımsızlık kazanıyorlar ve sosyal çevrelerini oluşturuyorlar.

Zorbalık

Her Bir Ebeveynin 6 Zorbalık Türü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

13 Mar, 2019 259

Araştırmacılar yıllardır zorbalık okuyorlar. Onların keşfettikleri şey, zorbalık için göründüğünden çok daha fazlası olduğudur. Örneğin, birçok kişi bir zamanlar zorbalığın yalnızca fiziksel zorbalık ve isim aramadan oluştuğuna inanıyordu. Ancak, zorbalık söz konusu olduğunda, aslında birkaç zorbalık türü vardır. Aslında, insanları dışlamaktan ve dedikodu yapmaktan ırkları veya dinleriyle dalga geçmekten her şey dahil olmak üzere altı tür zorbalık vardır.

Darbe

Zorbalık Kısa Vadeli Etkileri

13 Mar, 2019 301

Zorbalık, daha az güce sahip insanlara karşı gerçek ya da algılanan gücü olan insanlar tarafından küfürlü davranıştır. Zorbalık açık veya ince olabilir ve hem çocuklukta hem de yetişkinlikte ortaya çıkabilir. Zorbalık uzun vadeli etkilere sahip olabilirken, aynı zamanda acil, kısa vadeli, tanınabilir sonuçlara da sahip olabilir. Zorbalığın etkileri genellikle psikolojik ve davranışsaldır, ancak fiziksel de olabilirler.

Zorbalık

Siber Zorbalık, En Yaygın Taciz Türü Olarak Zorbalık'ı Aştı

13 Mar, 2019 255

Siber zorbalık, tüm dünyadaki çocukları etkileyen, büyüyen bir sorundur. Ve, ilk yıllarda, siber zorbalık ortaokul ve lise öğrencilerinin yaşadığı en yaygın taciz türü olarak zorbalıkları aştı.