1. Anasayfa
  2. Zorbalık

Nasıl çocuk kodu zorbalık yol açar

Nasıl çocuk kodu zorbalık yol açar
0

Erken yaşta, erkekler nasıl olmak ve nasıl hareket etmek için başkalarının beklentilerini karşılamak için büyük bir baskı altındadır. Bu genellikle büyük bir duygu göstermiyor anlamına gelir. Henüz, araştırma bebek çocuklar daha fazla duygusal reaktif bebek kızlardan olduğunu göstermiştir. Ama çocuklar beş yaşında, genellikle öfke dışında neredeyse her duygu bastırarak öğrendim.

Bunun çoğu, toplumun agresif, kalın tenli ve duygusal olarak kendini kontrol eden erkeklere değer veren bir gerçektir. Ama çocuklar bu “çocuk kodu” uymayan ve bunun yerine nazik, tür veya empatik olarak hassas yan göstermek, genellikle dışlanmış ve aşağılanmış vardır. Bu gerçeği de onları daha büyük olasılıkla kabadayıları tarafından hedeflenmelidir yapar. Ama ya ebeveynler de-çocuk kodu vurgulayarak başladı ve yerine onların duyguları ile daha otantik olmak için onların erkek izin? Zorbalığa etki eder mi?

Makalede Neler Var?

Çocuk kodu

Terim “çocuk kodu” klinik psikolog ve yazar William Pollack tarafından popülerleştirdi. O nasıl Erkekler toplum tarafından, ebeveynler tarafından, ve sayısız diğerleri tarafından duygularını inkar ve zor hareket nitelendirdi. Genel olarak, çocuk kodu bir dizi davranış ve toplum çocuklar için aşağı geçer davranış kuralları.

Pollack kitabı, gerçek Boys: çocukluğu mitler bizim Boys kurtararak, erkek için gereksinimler bir dizi olarak çocuk kodu açıklanır. Bu, bağımsız, maço, atletik, güçlü, baskın ve kadınsı bir şey korku gerektiğini söylüyor. Bu özellikleri göstermeyin, o zaman wimpy vardır. Ve bu kadar toplumun bu mesaja alır görünüyor.

Onlar genç zaman, çocuklar ne kabul edilebilir ve ne onlar için, söylemek ve hissetmek için kabul edilebilir değildir söylendi. Örneğin, genellikle “bir wimp olmayın” gibi ifadeler duymak, “Ağlama,” “bir erkek gibi hareket,” “bir anne çocuk olmayın,” ve sayısız diğer ifadeler. En önemlisi, onlar “bir kız gibi olmayın,” ya da “Bu bir kız oyuncağı,” ya da “sadece kızlar pembe giymek söylendi.” Sadece bu Klima onların duygularını duvar onları zorlamak değil, ama aynı zamanda dolaylı olarak bir şey kızlar yapmak kötü ya da alt ve onlar yapmak gerekir şey değil iletişim kurar. Birçok bu nerede kadın düşmanlığı ve cinsel zorbalık kök almak inanıyorum.

Konularda daha kötü yapmak Için, Pollack çocuklar dikkate kendi öğrenme stilleri almayın okul ortamları içine zorlanır diyor. Aslında, birçok kişi erkek öğrenmek ve kızlardan farklı davranmaya farkında değilsiniz. Örneğin, erkekler yıkıcı veya agresif olarak kabul edilir şekillerde davranırken, insanlar bu erkek etkileşim için çok doğal bir yoldur farkında değilsiniz.

Bunun yerine, erkekler doğal eğilimleri dışarı eğitimli ve çocuk koduna uymak zorunda. Onlar onların sezgi takip etmek değil, duygular hissetmek ve onların ilişkisel ya da sosyal becerilerini geliştirmek değil, çünkü bunu yapmak için çok femine yapacağını öğretilir.

Sonuç olarak, bazı aktivistler toplum görüşlerini değiştirmek ve erkek davranır çaba vardır. Ama diğerleri hareket erkek güçlendirmeye ve onların ihtiyaçlarına adres olumsuz kızları güçlendirmek için hareket etkisi olacak endişe. Hareketin taraftarları tersi meydana gelecek savunuyor. Onlar kızlar için güçlendirmenin erkek de destekleninceye kadar tam potansiyeline ulaşamayacak ve kendi potansiyelini de ulaşmak için teşvik inanıyoruz.

Nasıl çocuk kodu etkiler Boys

Ne zaman erkek onların duygularını hissetmek değil öğretilir veya nasıl relationally hareket konusunda talimat asla, sol tüm öfke ve kesmek duygusu. Zamanla, bir çocuk yavaşça onun iç dünya ve onun duyguları onu beklenen ne yapıyor lehine kapatacak. Ve sonuçlar da cesaret kırıcı.

Çocuklar genellikle daha az kendini güvence hissediyorum göstermek sayısız çalışmalar vardır, daha düşük beklentileri var ve daha az duygusal aileleri ve kızlar daha onların okullar bağlı hissediyorum. Erkek davranış uzmanları tüm bu çocuklar çocuk koduna uymak zorunda olduğu için oluşur inanıyoruz. Bu basınç sürekli güçlü olmak için çocuklar duvar-duygularını ve sonunda öğrenmek anlamına gelir, onlar fırsat duygusal zeka veya empati geliştirmek için kaybedersiniz.

Dahası, çocuklar sadece kız ifade en duyguları ifade etmek için izin verilmez ve onun erkek arkadaşlarına çok yakın olması üzerine donup olduğunu. Korku, zayıf, kadınsı veya savunmasız etiketli olacaktır. Erkek bu kısıtlamalar sadece kendi duyguları ve eksikliği yakın dostluklar ifade etmek için mücadele değil, aynı zamanda homofobik ile mücadele genç erkekler oluşturabilirsiniz. Dahası, ağrılı ve utanç verici duygular ifade etme yetersizlik ile başa çıkmak için, çocuklar genellikle alkol, spor, gıda, cinsel kompulsiyon ve hatta saldırganlık ve dating şiddet açın.

Çocuk kodu ve zorbalık arasındaki korelasyon

Çünkü erkek kontrol ve yenilmez olması bekleniyor, onlar bu standart karşılamak için başarısız olduğunda, onlar utanıyor hissediyorum. Birçok kez, bu utanç kızgınlık, öfke ve hatta nefret dönüşür. Bu, okul şiddet ve zorbalık neden olabilir duygular toksik bir kombinasyonudur.

Dahası, sürekli güçlü olmak için baskı onları duygularını inkar öğretir. Sonunda, onlar tam olarak onların duygusal zeka geliştirmek değil ne de onların empati becerilerini genişletmek, hangi zorba önleme önemli faktörler vardır. Ne zaman erkek eksikliği duygusal zeka veya empati, onlar başka bir kişinin perspektifinden bir durum görüntülemek mümkün değildir, çünkü onlar daha zorba başkalarına eğilimli.

Ayrıca, çocuklar daha küçük, zayıf veya daha savunmasız başkaları hedef eğilimindedir. Ve birçok onların içine aşılmıştır çocuk kodu nedeniyle inanıyorum, onlar bunu yaparken haklı hissediyorum. Aslında, genellikle kurban-suçlamak, “Eğer o böyle bir korkak gibi hareket etmedi inançlı zorbalık almak.”

Nasıl bir kenara çocuk kodu koymak ve bir duygusal akıllı çocuk Raise

Kimse bir kabadayı yetiştirmek istemiyor. Ama araştırma anne çocuk koduna uyulması durumunda, onlar sadece yapıyor olabilir olduğunu düşündürmektedir gibi görünüyor. Bugünün dünyasında bir tür, düşünceli, iyi yuvarlak çocuk yükseltmek kolay değil inkar yoktur. Toplum bu çocuk türü için elverişli değildir çocuk davranışı için bazı standartlar ayarlamıştır yetiştirmek hayal olabilir. Burada nasıl yan çocuk kodu koymak ve kendini tanıyan ve saygılı çocuk yükseltmek için dört ipucu vardır.

  • Oğlunun duygularını, hatta olumsuz olanları doğrula. Erkekler duyguların normal olduğunu ve korkulacak bir şey değil öz-farkındalık ve duygusal zeka iyileştirilmesi uzun bir yol gider bilmek Izin. Başarılı insanların duyguları ifade edebileceğini, başkaları için empati göstermesini, işbirliği yapmasını ve sorunları dostça çözebilmesini hatırlatır. Oğlunuza duygularını nasıl anlamasını ve onlarla sağlıklı bir şekilde uğraşmalarını öğretin.
  • Onun ihale tarafı için merhamet göster. Popüler inancın aksine, oğlunun onun hassas tarafını kucaklamasını sağlayarak onu kırılgan yapmaz. Bunun yerine, daha yüksek benlik saygısı ve daha fazla kendini kabul yol açar. Onu üzgün hissetmesine Izin ver, hatta ağlamaya, eğer isterse. Onu asla gerçek duygularını inkar etmeye zorlamayın. Bunu yaparak, o güç dışa maske yerine bir iç gücü kazanacaktır.
  • Çocukların yüksek aktivite düzeyine sahip olduğunu kabul edin. Oğlunuza biraz buhar patlatmak için güvenli bir yer verin. Birçok ebeveyn erkek fizikselliği kucaklarken, bunu sevmiyorum diğerleri vardır. Eğer çocuk enerjisi için düşük tolerans ile bir ebeveyn iseniz, onu aktif olması için yollar bulmak için kendinizi streç. Unutmayın, Eğer oğlun onun Pent-up enerji serbest bırakmak için sağlıklı yolları yoksa, o dışarı çıkmak için başka yollar bulacaksınız. Oğlunuza sağlıklı alternatifler vermek her zaman en iyisidir.
  • Cinsiyet stereotipler yapmaktan kaçının. Diğer bir deyişle, “böyle bir bebek olmayın” ya da “şaka yapmayı öğrenin” gibi çocuk kodunda bulunan ortak cümleleri kullanmayın. Ve ağlayarak, duygular ifade ya da annesi ile olmak isteyen için oğlun eğlenceli yapmayın. Bunların hepsi gelişmekte olan bir çocuğun önemli bir parçasıdır. Hakiki olduğu için asla alay edilmemelidir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir