1. Anasayfa
  2. Stratejileri

Evde çalışacak 12 sınıf disiplin hileler

Evde çalışacak 12 sınıf disiplin hileler
0

Çocuğunuzun 20 ‘ sini çarparak düşünün. Sonra, tüm 21 çocuk ile küçük bir sınırlı alanda kalmak zorunda. Ve, bu çocuklara eklemek ve çıkarmak ve okumak ve yazmak nasıl öğretmek zorunda.

Ilkokulda öğretmenler her gün, yıl sonra her şeyi yapmak için yönetmek. Onlar sipariş tutmak, davranış sorunları yönetmek ve her nasılsa her çocuk bireysel dikkatini vermek için zaman bulma sırasında öğrenme teşvik.

Bazı aynı disiplin hileler ilkokulda öğretmenler kullanımı evde çocuğunuzun davranışını geliştirmeye yardımcı olabilir benimseyerek. Burada da evde çalışan 12 sınıf disiplin stratejileri vardır.

1

Makalede Neler Var?

Yazılı kuralların listesini yayınla

Elementary school teachers know how to help kids manage their behavior.
Kahraman görüntüleri/Getty görüntüler

En iyi ilkokul öğretmenlerinin çoğu sınıf kurallarını özetlemektedir poster oluşturur. Sonra, çocuklar onların öğretmen onları bir iç ses kullanmak ve konuşmadan önce elini yükseltmek beklediğini biliyorum.

Ev kurallarının bir listesini oluşturun ve onları takip etmek için gereken en önemli kuralları çocuklarınızın hatırlatmak için evinizde bir duvara asmak. Bir öğretmenin kurallar listesine benzer şekilde, kurallarınızı basit hale getirmek.

Listenizi üst beş veya altı en önemli kurallara kısıtlayın. Listenizde çok uzun ise, çocuklarınız boğulmuş büyüyebilir.

Word kuralları olumlu mümkün olduğunda. “Başkasının eşyalarını almayın” demek yerine, “başkasının eşyalarına dokunmadan önce izin Isteyin” deyin.

2

Beklentilerinizi zaman öncesinde açıkla

Çocuklar yeni durumlara girmeden önce öğretmenler beklentilerini açıklar. Bir öğretmenin “Bu öğleden sonra yedek öğretmeniniz olacak” deebileceğini duyarsınız. Hepinizin kuralları takip etmesini bekliyorum. “

Ya da, bir konuk konuşmacı sınıfa girmeden önce, öğretmen, “tüm misafirimizi dikkatle dinlemek ve bir soru sormadan önce elinizi yükseltmek için bekliyoruz” diyebilir.

Çocuklarınızın ne sosyal uygun olduğunu açıklamak sürece yeni durumlarda nasıl davranacağını bilmiyor. Çocuğunuz doğal olarak bir futbol oyununda tezahürat yapabilir ama bir bale resitalinde sessiz kalması gerektiğini bilmeyecektir. Yani, yeni durumlara girmeden önce, kuralları açıklayan birkaç dakika harcamak.

3

Yapı oluşturun ve tutarlı olun

Çocuğunuza, “Öğle yemeğinden sonra ne olur?” diye sor ve büyük ihtimalle “Öğle yemeğinden sonra ara verdik” diye duyacaksın. O zaman matematik var. ” Onlar yapısı çocuklar duygularını ve davranışlarını daha iyi yönetmek yardımcı olur çünkü Ilköğretim öğretmenler her gün oldukça tutarlı bir program korumak.

Çocuğunuzun düzenli bir zamanlama vererek evinizde yapı oluşturun. Ödev, yemek ve banyo için zaman ayırın. Eğer onun öğretmen gibi tutarlı rutin tutmak mümkün olmayabilir olsa da, yapı oluşturma çocuğunuzun davranışını daha iyi yönetmek yardımcı olacaktır.

4

Eğer çocuğunuzun dikkatini almak gerektiğinde fısıltı

Ne zaman sınıf gürültülü, deneyimli bir öğretmen bağırmaz-o fısıltılar. Çığlık sadece gürültü ve kaos ve öğretmenin ses karışımları ekler. Ama, bir öğretmen fısıldaşırken, öğrenciler konuşmayı keser, böylece söylediklerini duyabilirler.

Eğer çocuklarınız akşam yemeğinde kavga ederse ya da ilk kimin gitmesi gerektiğini tartışıyorsanız, sesinizi azaltın. Bu çok daha etkili bir dikkat-alıcı olduğunu görebilirsiniz.

5

Sözlü olmayan Ipuçların kullanımı

Öğretmenin herkesin dikkatini çekmek için ışıkları kapatırken kullandığı zamanı hatırlıyor musun? Işık ani değişim öğretmen için herkes bir kelime söylemeden konuşmayı durdurmak için hızlı bir yoldur.

Davranış sorunlarını gidermek için sözlü olmayan ipuçlarını kullanma fırsatlarını arayın. Çocuklarınız arabanın arka koltuğunda tartışıyorsanız, radyoyu kapatın. Ya da, onlar çok gürültülü alıyorsanız yatak odasında ışık kapatmayı deneyin.

6

Sorun-birlikte çözün

En iyi öğretmenler çocukları sorun çözme sürecine davet ediyor. Bunun yerine sorun ne olduğunu biliyorum varsayalım, onlar nasıl durumu çözmek için giriş için çocuklar isteyin.

Bir öğretmen bir öğrenciye oturabilir ve “son üç gün boyunca, diğer çocuklarla aynı anda geçinirken sorun yaşıyorsunuz.” diyebilir. Bugün diğer çocuklarla herhangi bir sorununuz olmadığından emin olmak için ne yapabiliriz? “

Çocuklar genellikle çözümün bir parçası olmak mümkün olduğunuzda kendi parçası yapmak için hazırız. Ne zaman çocuk mücadele gibi görünüyor yanlış davranış veya kez belirli bir desen fark, aslında bir konuda dışarı işaret. Daha sonra, çocuğunuzun bazı yararlı çözümler sunabilir bakın.

7

Ortamı ayarlama

Bir öğrenci kolayca dikkatini dağıttığınızda, iyi bir öğretmen sadece, “dikkat,” tekrar tekrar söylemek değildir. Bunun yerine, öğretmen, öğrencinin konsantre olmasını kolaylaştırmak için çevreyi değiştirir. Bir öğrencinin sınıfın önünde veya öğretmenin masasına yakın bir şekilde yerleştirilmesi, öğrencinin görevde kalmalarına yardımcı olmak için yararlı olabilir.

Çocuklar başarı için ayarlamak için alabilirsiniz adımları düşünün. Onlar okuldan eve almak zaman birlikte almak için mücadele, zıt odalarda işleri atayın. Veya, Eğer belirli bir oyuncak için mücadele, her ikisi de oyuncak çıkarın.

Çocuklarınızın davranışlarını değiştirmek her zaman onları değiştirmelerini beklemek olmamalıdır. Bazen, ortama birkaç basit değişiklik başlamadan önce davranış sorunlarını engelleyebilir.

8

Do-overs Için teklif fırsatları

Sadece “koridorda koşmak etmeyin” diyerek bir çocuk azarlamak yerine, tecrübeli bir öğretmen çocuk geri dönmek ve tekrar denemek yapacaktır. Sınıfa geri dönerek ve tekrar koridora yürürken, koşup gerçekten onu yavaşlattığını öğrenecek. Aynı zamanda iyi davranışlar da uygulamıştır.

Çocuğunuz dürtüden bir şeyler kapmak, geri almak ve sormak, “Eğer bunu görmek istedim, ne yerine benim elimi dışarı kapma yapabilirim?” O zaman, nesneyi güzel bir şekilde sormaya alıştırma yap. İstenilen davranışı uygulayarak çocuğunuzun daha iyi bir dahaki sefere nasıl yapılacağını öğrenir.

9

Davranış izleme ve sık sıkça geribildirim ver

Çocuklar çalışırken en iyi İlkokul öğretmenleri masalarında kalmayın ve çocuklar ara zaman oynarken binanın yanında durmayın. Çocukların faaliyetlerini izlerken etrafta dolaşıyorlar. Geri bildirim, cevap soruları ve rehberlik verir.

Çocuklarınızın üzerinde hover istemiyorsanız, faaliyetlerini izlemek onları yolda tutmak için en iyi yollarından biri olabilir. Çocuklarınız, internet ‘te sörf yaparken periyodik olarak omuzlarının üzerinden eş olacak ya da herhangi bir dakikada onları kontrol etmek için dışarı çıkmak muhtemeldir biliyorsanız, daha az sorun içine almak olasıdır.

10

Çocuğunuzun motive etmek Için ödüller kullanın

Bazı çocuklar sınıfta zorluk çektiğinizde, öğretmenler ödül sistemlerini uygular. Öğretmen bir çocuğun davranışını gün boyunca çocuk dostu bir şekilde belgelebilir — etiket şeması gibi. Öğrenci yeterli iyi davranış sergiler, o bir hazine göğsünden bir ödül seçmek veya boş zaman birkaç ekstra dakika sahip gibi bir ayrıcalık kazanmak mümkün olabilir.

Bazen öğretmenler sınıf çapında teşvikleri kullanır. Tüm öğrenciler bir yedek öğretmen için iyi davranır, tüm sınıf birlikte bir oyun oynamak için bir şans kazanabilirsiniz. Biraz sağlıklı rekabet öğrencileri birbirlerini en iyi yapmak için yardımcı olmak için teşvik edebilir.

Çocuğunuza hedeflemek istediğiniz belirli bir davranışı tanımlayın. Bir ödül grafiği oluşturun veya bir belirteç ekonomi sistemi kurun. Daha sonra, ona, bilgisayar veya parka gitmek için bir şans oynamak için ekstra zaman gibi somut ödüller kazanmak izin verin.

11

Davranış sorunları Için plan oluşturma

Her zamanki disiplin stratejileri çalışmıyorsa, en iyi İlkokul öğretmenleri onlara yeni bir şekilde davranışlara yaklaşmalarına yardımcı olacak dikkatli bir plan geliştirirler. Onlar ebeveynler ile buluşuyor, rehberlik danışmanı, ve diğer okul personeli fikirleri toplamak ve en iyi müdahaleleri belirlemek için.

Eğer disiplin stratejileriniz çocuklarınızın davranışlarını değiştirmez, yeni bir şey deneyin. Ama sadece bir şey denemeye başlama. Sorun hedef yardımcı olacak bir plan Craft.

Eğer yerinde bir plan var ve tutarlı bir şekilde disiplin uygulamak, Eğer çalışıp çalışmadığını görmek mümkün olacak. Ve eğer çocuğunuzun yardımcı mümkün olacak olasılığını artıracak bir şekilde planınızda değişiklik yapmak mümkün olacak.

Eğer sıkışmış hissediyorsanız, diğer yetişkinler ile disiplin fikirleri beyin fırtınası. Çocuğunuzun doktoru, rehberlik danışmanı veya diğer bakım verenler ile konuşun. Bir takım olarak birlikte çalışmak, davranış sorunlarının azaltılması için anahtar olabilir.

12

İyi bir çocuk yakalamak

20 veya daha fazla öğrencinin bir sınıfın yönetilmesi zor olabilir. Ve genellikle, tüm öğrenciler öğretmenin dikkatini çekmek için oynuyor.

Yetenekli bir öğretmen iyi davranış için dikkat veren bilir tüm öğrencilerin davranmasını teşvik etmek için en iyi yoldur. Konuşan tüm öğrencilerin işaret yerine, öğretmen, “Ben Jasmine çok sessizce şu anda oturuyor yolu gibi söyleyebilirim. Zachary, sen de sessiz olmak için harika bir iş yapıyorsun! “

Çocuklarınızın dışarı hareket ederken, yanlış davranış tüm dikkatinizi vermeyin. Dikkat — negatif olduğunda bile — devam etmek için davranışı teşvik edebilir.

Demek yerine, “Senin çatal ile oynamayı bırak,” diğer çocuğa çevirmek ve “Ben gerçekten şu anda kullanmakta olduğunuz tablo görgü gibi” deyin. İyi olmak için bir çocuğa övgüde bulunmak, diğer birine uygun bir şekilde ilham verebilir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir