1. Anasayfa
  2. Zorbalık

Dikkat Edilmesi Gereken 7 Toksik Arkadaş

Dikkat Edilmesi Gereken 7 Toksik Arkadaş
0

Arkadaşlıklar hayatın önemli bir parçasıdır. Arkadaşlar sizi hayallerinizi takip etmek ve nasıl daha iyi bir insan olacağınızı öğretmek için motive edebilir. Ayrıca zaman geçirmek için eğlencelidir ve mola verdiğinizde sizi neşelendirir. Ancak, hayatınızda yanlış tipte arkadaşlar olduğunda, onlarla olan ittifaklarınız size zarar vermekten daha fazla zarar verebilir.

Sonuç olarak, arkadaşlarınızı akıllıca seçmeniz önemlidir. Size en yakın olan kişilerin, hayatınızı daha da kötüleştiremeyen insanlar olduğundan emin olun. Unutmayın, iyi arkadaşlar hayatınızı iyileştirirken, toksik arkadaşlar onu yok eder. Karşılaşabileceğiniz en iyi yedi zehirli arkadaş türüne bu genel bakışı inceleyin.

Makalede Neler Var?

Kullanıcı

Bu tip bir arkadaş, insanların Fair Weather Friend olarak adlandırdığı şeydir. Sizin için orada görünüyor, sizinle birlikte planlar yapıyor ve hatta sizi davet ediyor. Yani, daha iyi bir şey gelene kadar. Bu arkadaş her zaman sosyal statüsünü iyileştirmek veya bir erkek bulmak için bir yol arıyor. Ayrıca hafta sonları yalnız kalmak istemiyor. Ama amacına hizmet ettiğinde, o gitmiş olacak. Unutma, bir erkek arkadaşı varken ya da diğer arkadaşlar ilgisini çekmek için yarışırken bile sizinle arkadaş olan bir arkadaşını hak ediyorsun. Kullanıcı ile, sadece kolaylık bir arkadaşsın.

Olumsuz Nellie

Bu arkadaş, sahip olduğu hiçbir şeyden asla tatmin olmaz. Sonuç olarak, dünyanın nasıl haksız olduğu konusunda sızlanan ve homurdanan çok zaman harcıyor. Olumsuz Nellies ayrıca hemen hemen her şey hakkında olumsuz görüşlere sahip olma eğilimindedir. Bu tür bir arkadaş sadece hayatı hakkında olumsuz değil, aynı zamanda bu olumsuzluğu da size yönlendiriyor. Giydiğiniz kıyafetlerden konuştuğunuz insanlara kadar her şeyi eleştirebilir. Ayrıca, kıskançlık ve zaman zaman kıskançlıkla mücadele ediyorlar ve sizi asla iltifat etmiyorlar. Unutmayın, sizin için mutlu olabilecek ve destekleyici olabilecek arkadaşlarınızı arayın ve olumsuz ve eleştirel olanlardan kaçının.

Drama Kraliçesi

Bu arkadaşın hayatı bir uzun sabun operası gibi. Her gün hayal kırıklıkları, hayal kırıklıkları, kalp atışları ve üzüntü gibi görünüyor. Bu arkadaşla birlikte, problem çözücü olursun. Ama unutma, muhtemelen değişmeyle gerçekten ilgilenmiyor çünkü o gerçekten dramaya katılıyor. Dahası, bu tür bir arkadaş tipik olarak kendini emer ve sorunlarınız veya endişelerinizi duymakla ilgilenmez. Unutmayın, iyi arkadaşlar hayat hakkında sağlıklı görüşlere sahiptir. İhtiyacınız olduğunda onlar da sizin için oradalar. Bir Drama Kraliçesi hayatına o kadar sarılmış ki, ne zaman cesaretlendirici bir söze ihtiyaç duyabileceğinizi asla fark etmiyor.

Kritik Cathy

Bu arkadaş kaba ve denetleyici. Sık sık diğerlerinin önünde küçük pabuçları ve kazıları yapar ve yorumlarını “şakalar” olarak aktarır. Bunu size almasına izin vermek yerine, diğerlerinin daha azını düşünmeye çalışırken kendini daha iyi hissetmesini sağlama şeklinin olduğunu unutmayın. Ancak gerçek arkadaşların birbirlerini bırakmadığını unutmayın. Öyleyse, hayatında Eleştirel bir Cathy varsa, bu arkadaşlıkla bağlarını kesmek isteyebilirsin. Ya da, en azından onu eleştirel doğası üzerine çağırır.

Dedikodu Hound

Her zaman bilen arkadaşı biliyor musun? Söylentileri yayan ve dedikodu yapan kişi o. Dahası, bu arkadaş tehlikeli, çünkü başkaları hakkında konuşuyorsa, o zaman sizden de söz ediyordur. Unutma, sırların bu tip bir arkadaşla güvende değil. Bu yüzden ona ne söylediğine çok dikkat et.

Sülük

Bu tip bir arkadaşın her zaman sana ihtiyacı vardır ve aradığında her şeyi bırakmanı bekler. Destekleyici bir arkadaş olmak önemli olsa da, bu tür bir arkadaşla sınırlar koymalısınız. Bunu yapmazsanız, bir süre sonra, bu tür bir arkadaş enerjinizi ve zamanınızı boşaltacaktır.

Asi

Bu arkadaşla takılmak maceracı ve heyecan verici görünüyor olsa da, aynı zamanda çok tehlikelidir. Bu arkadaşın seni kesinlikle belaya sokacak. Dahası, bu arkadaşın dengesizliği ve öngörülemezliği bir süre sonra boşa çıkabilir. Büyük olasılıkla, bu arkadaşınızdan gelen arkadaş baskısıyla birden fazla kez de ilgileneceksiniz. Mümkünse, bu tür bir arkadaştan kaçınmak en iyisidir. Birlikte takılmak ilk başta heyecan verici görünmekle birlikte, sonunda, bu kişinin sorumluluk eksikliği sizi ağırlamaya başlayacak ve süreçte kendi yaşamınıza zarar verecektir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir