1. Anasayfa
  2. Önleme ve Başa Çıkma

7 beceri bullies değiştirmek için Ihtiyaç

7 beceri bullies değiştirmek için Ihtiyaç
0

“Bir kez kabadayı, her zaman bir kabadayı” varsaymak doğal. Ama hayatının geri kalanı için “Zorba” bir etiket ile zorbalar bir kişi yapışması zorbalık önlemeye yardımcı olmaz. Aslında, zor iş bazı insanlar kim zorba diğerleri ve değişiklik yapabilirsiniz. Anahtar zorbalık erken yakalamak ve müdahale etmektir. Bu erken müdahale sadece onun yoksul seçimler için zorba disipline değil, aynı zamanda o olumlu şekillerde başkalarıyla etkileşime ihtiyacı becerileri ile donatma içerir. Burada yedi becerileri zorbalık, iyi için değiştirmek için ihtiyaçlarını yürütmektedir her kişi vardır.

Makalede Neler Var?

Sorumluluk

Zorbalık bir seçimdir. Kurbanın söylediği ya da yaptığı bir şey yüzünden değil. Ve başkalarına zorba insanlar bu seçimler için sahiplik almak öğrenmek gerekir. Onlar da ne yaptığını yanlış olduğunu ve nasıl kurban hissettirdi tanımak gerekir. Kimsenin “yapmalarına” neden olan stres. Eş basıncı, Grup zorbalık veya zorba-kurban döngüleri içeren durumlarda bile, zorba onun seçimlerinden sorumludur. Bir zorba sorumluluğu almak için birçok farklı yolu olsa da, anahtar o yanlış ve içtenlikle onun eylemleri kendi yaptığını sözle ifade olabilir.

Empati

Zorbalık davranışlarını ele almak için en iyi yollarından biri sosyal ve duygusal öğrenme disiplin planına dahil etmektir. Amaç, zorba çocukların bu süreçte duygusal zekası artacaktır. Diğerleri kabadayı birçok kişi onlar gibi davranmaya hakkı hissediyorum. Sonuç olarak, onlara farklı bir bakış açısıyla duruma bakmalarını öğretin. Benzer bir durumda nasıl hissederler hakkında sizinle konuşmalarını Isteyin. Empati geliştirmek gelecekteki zorbalık olaylarını önlemede uzun bir yol olacak.

Öfke yönetimi

Birçok gençler kim zorba diğerleri öfke yönetimi ile mücadele ve genellikle düşünme olmadan kirayı. Sonuç olarak, bu disiplin planında öfke yönetimi ipuçlarını dahil etmek yararlı olabilir. Zorbalık yapan kişinin öfke Tetikleyiciler tanımak ve bu öfke ile uğraşmak için sağlıklı çözümler geliştirmek öğrenmek yardım. Ona öfke normal bir duygu olduğunu hatırlatın, ama o bu duygu ifade nasıl bir seçenek vardır. Öfkesini incitici şekillerde ifade etmeyi tercih etmek kabul edilemez. Bunu anlaması önemli.

Dürtü kontrolü

Bazen kabadayıları dürtü kontrolü eksikliği. Bu özellikle sonuçları hakkında düşünme olmadan online ortalama şeyler sonrası cyberbullies arasında doğrudur ve nasıl diğerleri etkileyebilir. Onun dürtüleri kontrol ve daha iyi seçimler ve kararlar yapmak yollarını bulmak için zorba ile çalışın.

Saygısı

Başkalarına zorbalık yapan bazı çocuklar, çünkü kendi özsaygısı eksiktir. Sonuç olarak, kendileri hakkında daha iyi hissetmek için bir girişim başkalarına kiralar. Bu özellikle zorba kurbanlar için geçerlidir. Onlar onların öfke ve diğer insanlar üzerinde hayal kırıklığı çevirmek aşağı dövülmüş hissediyorum. Benlik saygısı sorunları ile mücadele Için, onun güçlü ve onun zayıf yönlerini geliştirmek için zorbalık kişi ile çalışmak. Sosyal beceriler, sağlamlık, azim ve esneklik gibi çalışmalar için gereken şeyleri belirleyin. Bu beceriler gelişmiş benlik saygısı için bir baz inşa.

ınclusive

Kabadayı birçok kez çocuklar popüler olmak için yoğun bir arzu motive vardır. Böylece onların hedefini tehdit edebilecek herkese saldırıyorlar. Bunun anlamı kız davranışı ve İlişkisel saldırganlık diğer formları kaynaklanan budur. Başkalarına zorbalık kişi durum ve popülerlik takıntılı ise, popülerlik tuzaklar hakkında ona hatırlatın; ve onu zorba-Proof dostluklar geliştirme üzerinde çalışmak. Birçok kez, bir Clique veya duygu zorbalık için baskı ile uyacak şekilde isteyen gelen zorbalık sonuçları. Kabadayı sağlıklı dostluklar geliştirmek yardımcı olarak bu sorunları gidermek.

Saygı

Bu belki de zorbalık önleme en önemli unsurlardan biridir. Başkalarına kabadayılık yapan biri herkesin saygıyı hak ettiğini tanıymaya başladığında, zorbalık yapmaya daha az muhtemel. Anahtar, onun gücünü olumlu yollarla yerine negatif yollarla kullanabilirler. Örneğin, Eğer zorbalık kişi ondan daha zayıf olan çocuklar hedef eğilimindedir, o etrafında açabilirsiniz. O, onlara zorbalık yerine bu zayıf öğrencilere destek ve yardım başlayabilir. Bu saygı göstermek için nihai yoludur.

Eniyiaile ‘de bir kelime

Sonunda, değişim diğer insanlara zorbalık yapan kişinin motivasyon tarafından belirlenir unutmayın. Zorbalık bir seçimdir. Ve eğer başkalarına kabadayıları gerçekten değiştirmek isteyen biri, o farklı bir seçim yapmak gerekir. Eğer birini değiştirmek yapamaz Iken, o kalıcı değişiklik yapmak için ihtiyacı olan sağlıklı davranışlar öğretebilir. Anahtar tutarlı olmak ve farklı durumları işlemek için ihtiyaç duyduğu olumlu zihnlık ve sağlıklı davranışları güçlendirmek etmektir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir