1. Anasayfa
  2. Önleme ve Başa Çıkma

11 Her Arkadaşın Bilmemesi Gereken Arkadaşlık Hakkında Gerçekler

11 Her Arkadaşın Bilmemesi Gereken Arkadaşlık Hakkında Gerçekler
0

İşte her kızın bilmesi gereken arkadaşlıkla ilgili 11 gerçek var. Genç kızlar, özellikle de kızlar, bir BFF fikri veya sonsuza kadar en iyi arkadaş edindiler. Ancak en iyi arkadaşı bulma ve onu sonsuza dek sürdürme fikri, çoğu kız için bir gerçeklikten daha fazla bir efsane olabilir. Dahası, BFF fikri asla kavga etmedikleri, çok yakın oldukları ve her zaman mutlu oldukları düşüncelerine dönüşmüştür. Ve ne kadar çok BFF’ler olursa, o kadar soğuk olurlar.

Sonuç olarak, birçok kız bir BFF bulma ve herkes tarafından sevilme ve başkalarını memnun etme tuzağına düşme baskısına kapılıyor. Bu sadece sağlıksız değil, aynı zamanda kliba ve akran baskısına kapıyı açabilir. Bu arada araştırmalar, gerçek duyguları hakkında açık ve dürüst olmak gibi arkadaşları ile daha otantik olan kızların arkadaşlarıyla daha yakın bağlantılarının olduğunu göstermiştir.

Ancak, birçok kız için, sosyal hayatları ters gittiğinde, bunu kursa eşit değil felaket olarak yorumluyorlar. Kendilerini suçlarlar ve genellikle sessizlik çekerler. Bu nedenle kızınızla gerçek hayattaki arkadaşlıklar hakkında konuşmak önemlidir. Ona arkadaşlık meselelerinin hayatın bir gerçeği olduğunu öğret. Ona bir arkadaşın bazen karamsar olmasının normal olduğunu, kızların bazen aynı oğlanı seveceğini ve arkadaşların her şeyde hemfikir olmayacağını söyle. Aynı zamanda kötü niyetli kızları ve sahte arkadaşları tanıyabildiğinden ve sağlıklı bir arkadaşlığın özelliklerini bildiğinden emin olun.

Fakat en önemlisi, gerçek hayattaki dostluk hakkındaki soğuk ve sert gerçekleri paylaşın. Bunu yaptığınızda, kızınızın çatışmalar meydana geldiğinde kendini yenmesi daha az olasıdır. Ve destek aramak ve ilerlemek için daha istekli olacak. Her zaman mükemmel arkadaşlığı beklemek yerine, arkadaşlıkları yoldaki bir çarpışmaya girdiğinde uyum sağlamayı öğrenir.

İşte her ebeveynin kızlarına anlatması gereken arkadaşlıklarla ilgili 11 zor ama önemli gerçek. Bunu yaparak, belki onu aşağısında biraz fazla gönül yarası kaldırabilirsiniz.

Makalede Neler Var?

“Mükemmel Dostluklar Bir Efsanedir”

Her kızın arkadaşlığında, arkadaşının söylediği veya yaptığı bir şeyden rahatsız olduğu anlar olacak. Sağlıklı bir arkadaşlıkta, ilişkinin biteceğinden korkmadan gerçek duygularını paylaşabilir. Aslında, bu çatışmalar bazen bir dostluğu daha güçlü ve daha yakın hale getirir. Ek olarak, kızınızın, onu kızdıran ve kaymalarına izin veren arkadaşlarıyla ilgili küçük tuhaflıklar kabul etmesi gereken zamanlar olacaktır. Arkadaşlarını tamir etmeye ya da değiştirmeye çalışmamalı. Arkadaşlarını olduğu gibi kabul ettiğinde ve onun olduğu gibi kabul ettiği zaman, arkadaşlık sonunda güçlenecek.

“Bazen Dışında Kalırsınız veya Dışlanırsınız.”

Dışlama olabilir, çünkü birileri kızınızı dışlamaya çalışarak kızınızı zorluyor. Ancak diğer zamanlarda, basit bir hatadır ve birisi kızınızı eklemeyi unuttu. Diğer zamanlarda, bu bir alan sorunudur ve davet eden kişi kaç kişiyi içerebilecekleri konusunda sınırlıydı. Kızınıza hatırlatması gereken önemli şey, bunun olacağını ve bunun için üzgün hissetmenin normal olduğudur. Ama aynı zamanda yaşamın bittiği anlamına gelmez. Kızınızın eğlenceli bir şeyler yapmak için davetiyeleri beklemek zorunda olmadığının farkında olduğundan emin olun. Bunun yerine, bir dahaki sefere davet etmesi için onu teşvik et.

“Bazen arkadaşlar ayrılır.”

Kızınıza “sonsuza kadar en iyi arkadaş” olduğunu nadiren olur. Bu sadece buluşma gibi. Bazen arkadaşlar da ayrılır. Bir arkadaşlık sona erdiğinde, genellikle bir şeyin kırıldığının bir işaretidir. Kızınızı ne olabileceği üzerinde durmaya özendirin, ancak bir sonraki iyi arkadaşın içeri girmesine izin vermek için bir fırsat olarak görmeye teşvik edin. Kızınızın bu deneyimden dolayı üzüleceğini kabul edin, ancak kalbinin esnek olduğunu hatırlatın. Yakında tekrar yeni bir yakın arkadaş bulacak.

“Tüm Zamanını Birlikte Harcamayı İstemek Gerçekçi Değildir.”

Arkadaşlıkların erimesi, akması ve farklı bir şey beklemesi normal değildir. Kızınıza, arkadaşının birlikte vakit geçirmek için yapılan faaliyetler ve taahhütlerle meşgul olduğu zamanlar olacağını hatırlatın. Ya da çok meşgul olduğu zamanlar olabilir. Her iki durumda da birlikte vakit geçirmemesi acı verebilir, ancak nadiren kişiseldir. Kişisel yapmak, işleri daha da kötüleştirir. Kızınızın çok yapışkan veya zorlu olmanın bir arkadaşı uzaklaştırabildiğinden emin olduğundan emin olun. Bir arkadaştan kaçmanın kötü bir şey olmadığını fark etmesine yardımcı olun. Bunun yerine, onun bağlanabileceği diğer arkadaşları bulmasını sağlar.

“Aynı şekilde, Erkek Arkadaşın Tüm Zamanını Tüketmemeli.”

Birçok kız çocuk doğar gelmez arkadaşlarını bırakma hatası yapar. Fakat arkadaşlıkları gibi, randevu ilişkisi de bütün zamanını o kişiyle geçirmediğinde daha sağlıklıdır. Erkek arkadaşı tüm zamanını talep ederse özellikle sağlıksızdır. Kızınızın programını tekelleştirmek ve kontrol etmek, çıkma istismarı uyarısıdır. Kızınızın, en sağlıklı ilişkilerin bir süre arkadaşlarıyla ve bir süre erkek arkadaşıyla geçirdiği zamanla dengede olduğunu bildiğinden emin olun. Ayrıca, çok derinlemesine girmeden önce, zorbalık ve küfürlü bir erkek arkadaşı görmeyi bildiğinden emin olun.

“Her Kız Arkadaşlığı Diğer İnsanların Kadar Yakın Olsa Harikadır”

Kızlar sık sık arkadaşlıklarını kitaplarda okudukları, filmlerde gördükleri veya televizyonda izledikleri ile karşılaştırırlar. Kızınıza bu örneklerin kurgu olduğunu ve gerçek hayattan örnekler olmadığını hatırlatın. Ayrıca ulaşılamazlar. Aynı şekilde Instagram ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde gördükleri, diğer insanların arkadaşlıklarının neye benzediğinin iyi bir göstergesi değildir. Kızınıza, sosyal medyanın sadece birinin hayatının en önemli yolu olduğunu hatırlatın. Çoğu insan yalnızca hayatlarının heyecan verici kısımlarını gösteren resimler yayınlar. Kızınızın görmediği, bu sınıf arkadaşlarının da evde sıkıldığı zamanlar. Kızınızın, bütün yaşamını başka bir insanın yaşamının böylesine küçük bir kısmıyla karşılaştırmanın gerçekçi olmadığını bildiğinden emin olun.

“Bazen Birbirinizi Sevmeyen Arkadaşlarınız Olacak.”

Araştırmalar, farklı çevrelerde arkadaş edinmenin sadece sağlıklı olmadığını, aynı zamanda zorbalığın önlenmesine de yardımcı olduğunu gösteriyor. Örneğin, kızınızın aynı sporu veya enstrümanı oynayan arkadaşları, ilkokuldan beri tanıdığı arkadaşları ve kiliseden tanıdığı arkadaşları olabilir. Ancak fark etmeyeceği, bu farklı insanların her biriyle arkadaşlıkları olduğu için, bu otomatik olarak birbirlerinden hoşlanacakları anlamına gelmez. Ona sorunu zorlamamasını söyle. Farklı arkadaş gruplarıyla zaman geçirmek doğaldır. Ancak, arkadaşlarından biri için kaba, saygısız ya da kaba olan birini de izlemelidir. Arkadaşının birisiyle anlaşamaması iyi olsa da, insanı kabadayı etmek için bir lisans değildir. Arkadaşınız arkadaşları arasında zorbalığa tanık olursa, zorbalığa karşı duracak araçlarla donatıldığından emin olun. Arkadaşları arasında zorbalığa asla karşı taraf olmamalıdır.

“Gerçekten Hiç Dost Olmayan Arkadaşların Olacak”

Kızınızın, bazı arkadaşlıklarında, arkadaşlığın bir taraf olduğunu fark ettiğinde bir zaman geleceğini bildiğinden emin olun. Bu aydınlanma ona zarar verecek, fakat devam etmenin diğer sağlıklı arkadaşlıklara yer açacağını hatırlatır. Kendisini kötü niyetli kızlardan ve zehirli arkadaşlardan uzaklaştırması özellikle önemlidir. Sağlıksız insanlarla ne kadar zaman geçirirse, o kadar fazla para harcar. Ne kadar çabuk hareket etmesi gerektiğini anlarsa, onun için o kadar iyi olur.

“Seni Kontrol Etmek İsteyen Dostlar Olacak”

Kızınıza nasıl iddialı olacağını ve inandığı şeye karşı çıkmayı öğretmeye başladığınızdan emin olun. Orta okula bir kez girdiğinde sosyal hiyerarşi yoğunlaşır ve bu kizlardan dışarı çıkar ve kızların ortaya çıkması anlamına gelir. Kızınız kendi teninde kim olduğunu ve rahat olduğunu biliyorsa, sığacak baskıya dayanmaya karşı daha dayanıklı olacaktır. Ancak, başkalarının kontrol etmesine izin verecekleri kadar popüler ve çaresiz olan bazı kızlar da vardır. onlar. Bununla başa çıkabilmek için kızınızı donattığınızdan emin olun. Ona popülerliğin tuzaklarını ve kim olduğu konusunda doğru olmanın önemini hatırlat.

“Arkadaşlıkları Korumak için Çaba Göstermelisin.”

Genç kızlar genellikle yanlış yazdıklarını ve sosyal medyayı kullandıkları için arkadaşlıkları canlı tutabileceklerini varsayıyorlar. Ancak kızınızın Facebook’ta arkadaş olmanın, Instagram’da fotoğrafların beğenilmesinin ve Snapchat hikayesi yapmanın anlamlı bir arkadaşlığa eşit olmadığını bildiğinden emin olun. Sağlıklı dostluklar, insanlar birlikte zaman geçirdiklerinde, yüz yüze olduklarında gelişirler. Kızınızı arkadaşlarıyla zaman geçirmeye teşvik edin. Evinizi açın ve orada takılmalarına ya da alışveriş yapmaya, filmlere, dondurma veya gezmeye çıkmalarına istekli olmalarına izin verin. Amaç, kızınızın, güçlü bir arkadaşlık geliştirmek için arkadaşlarıyla zaman geçirmesi gerektiğini öğrenmesidir.

“Arkadaşlıklar Zor İş, Ama Buna Değer”

Kızına, arkadaşlarının onu hayal kırıklığına uğratmasını hatırlat. Hata yapacaklar ve ona bile zarar verebilirler. Kimse mükemmel değildir. Fakat iyi bir arkadaşlık harcadığı emeğe değer. Onun zamanına ve enerjisine yatırım yapması gerekiyor. Ve yol boyunca biraz dağınık olabilir. Ancak çatışmalarla çalışırsa, yol boyunca güçlü bir şey inşa edebileceğini görebilir. Dahası, aralarında çok eğlenceli olacak.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir