Başa Çıkma ve İlerleme

Doğurganlık tedavisine başladığınızda kalbiniz umut dolu olsa da, bu süreçten bunalmış hissetmek yaygındır. Başa çıkmanın yollarını ve sevdiklerinizin yolda nasıl destekleyici olabileceğini öğrenin.

Başa Çıkma ve İlerleme

Kısırlık Dolabından Çıkma: Başkalarına Kısır Olduğunu Söyleme

2 Şub, 2020 324

Başkalarına kısırlıkla olan mücadelelerinizden bahsetmeye hazır mısınız? Bu güçlendirici bir an olabilir. Kısırlık etrafındaki gizlilik, utanç duygunuzu ve yabancıların durumunu artırabilir.

Başa Çıkma ve İlerleme

ÇOĞALTMA Kısırlık Destek Grupları

2 Şub, 2020 241

Bir kısırlık destek grubuna katılmak, kısırlıkla baş etmenin harika bir yolu olabilir. Kısırlık ile uğraşırken destek bulmak önemlidir, ancak her zaman kolay değildir. Arkadaşlarınız ve aileniz bir miktar destek sağlayabilir, ancak en iyi arkadaşlarımız bile, kişisel olarak kısırlık yaşamadan neler yaşadığınızı gerçekten anlayamaz.

Başa Çıkma ve İlerleme

Doğurganlık Testi Kaygısı ile Başa Çıkma

18 Mar, 2019 450

Doğurganlık testi kaygısı, rahatsız edici olsa da kısırlığın bir parçasıdır. Doğurganlık testinden önce, testin nasıl olacağı konusunda endişeli olabilirsiniz ve testten sonra sonuçlar hakkında takıntılı olabilirsiniz.

Başa Çıkma ve İlerleme

10 Ways Infertilite toplum için savunmak olabilir

18 Mar, 2019 442

Evet, sen infertilite için savunan olabilir! Bazen, insanlar savunuculuk bir neden için bir ses olmak için tüm serbest zaman kullanarak anlamına gelir, ve belki de büyük A ile bir pelerin giyen gerektirir düşünüyorum (savunuculuk için, tabii ki).

Başa Çıkma ve İlerleme

Kısırlık sonrası sağlıklı bir hamilelik nasıl

14 Mar, 2019 599

Kısırlık yaşayan kadınların bazı gebelik komplikasyonları için daha yüksek riskleri vardır. Örneğin, hamile kalmaya çalışan kadınlar erken doğum için daha yüksek risk altındadır. İkiz taşmasalar bile bu doğrudur.

Başa Çıkma ve İlerleme

Kısırlık Savaşı

13 Mar, 2019 365

Çevrimiçi olarak ilk kısırlık topluluğunu aradığımda, birkaç destekleyici grup buldum. Şanslıydım. O zaman bilmiyordum … ama şimdi biliyorum.

Başa Çıkma ve İlerleme

Çocukları Hayatınızın Bir Parçası Nasıl Yapabilirsiniz?

13 Mar, 2019 479

Kendinizi "çocuksuz" veya "çocuksuz" olarak düşünmeyi tercih ediyor olsanız da, terim kelimenin tam anlamıyla kabul edilmiyor Çocuksuz çiftlerin çoğu, ebeveynleri olmasalar bile çocukların hayatlarında olmasını ister. Bir çocuğun hayatının bir parçası olmanın yollarını bulmak her zaman açık değildir. Özellikle son birkaç yıl kısırlıkla savaşmaya odaklanmışsa, önünüzdeki fırsatları kaçırmış olabilirsiniz. Ve şu anki ufkunuzun ötesine bakarsanız, bir çocuğun hayatının bir parçası olmak için daha fazla olasılık bulabilirsiniz.

Başa Çıkma ve İlerleme

Ulusal Kısırlık Hayatta Kalma Günü Nasıl Kutlanır?

12 Mar, 2019 355

Ulusal Kısırlık Hayatta Kalma Günü, gebe kalmak için mücadele edenleri kutlamak ve şımartmak için yapılmış bir tatildir. İyi bilinen bir tatil değil, ama çok gerekli. Gün, bir Anneler Günü alternatifi olarak ifade edilir.

Başa Çıkma ve İlerleme

Hamile kalmaya çalışırken başa çıkmaya zorluyorsun

12 Mar, 2019 350

Hamile kalmaya çalışmak, özellikle de ilk beklenenden daha uzun sürdüğünde, hayatınızı hızlı bir şekilde ele geçirebilir. Kısırlık duygusal olarak oldukça zordur. Zorlanan doğurganlık, bir hüzün ve takıntı girdabı içine çekilebilir ve gebe kalmaya çalışanların (TTC) depresyona girmeleri bile nadirdir.

Başa Çıkma ve İlerleme

Çocuksuzlara Noel Geleneği Fikirleri

12 Mar, 2019 386

Birçok insan tatilleri düşünürken, çocukları düşünür. Ancak, kış tatillerinin veya herhangi bir tatilin tadını çıkarmak için çocuklarınızın olması için hiçbir neden yoktur. Çiftler Noel gelenekleri yaratabilir. Çocuk gerekli değil.