Doğurganlık Zorlukları

Hamile kalmakta sorun yaşıyorsanız, doğurganlığınızı neyin etkileyebileceğini öğrenmek ve bu endişeleri en iyi şekilde ele almanıza yardımcı olabilecek bir uzmandan yardım istemek yararlı olacaktır.

Doğurganlık Zorlukları

Gerçekten Bir Semen Analizi Yapmanız Gerekiyor mu?

4 Şub, 2020 264

Pek çok erkek, bir semen analizi veya sperm sayısı testi yaptırmaktan endişe ediyor. Bir semen analizi, özel bir ortamda kendini uyarma yoluyla bir semen örneği üretmeyi gerektirir. Genellikle doğurganlık kliniğinde veya ürolog ofisinde bulunan bir odada gerçekleşir, ancak test merkezine yeterince yakın yaşıyorsanız muhtemelen evde yapılabilir.

Kısırlık tedavisi

İn Vitro Döllenmenin Geçmişi ve Geleceği

2 Şub, 2020 286

Daha iyi IVF olarak bilinen in vitro fertilizasyon, laboratuarda vücut içinde değil de fertilizasyonun gerçekleştiği yardımcı bir üreme teknolojisidir. Dünyanın ilk IVF bebeği 1978'de doğduğundan beri, in vitro fertilizasyon, bir çocuğu başka bir şekilde düşünemeyen milyonlarca çifte umut verdi.

Başa Çıkma ve İlerleme

Kısırlık Dolabından Çıkma: Başkalarına Kısır Olduğunu Söyleme

2 Şub, 2020 329

Başkalarına kısırlıkla olan mücadelelerinizden bahsetmeye hazır mısınız? Bu güçlendirici bir an olabilir. Kısırlık etrafındaki gizlilik, utanç duygunuzu ve yabancıların durumunu artırabilir.

Doğurganlık Zorlukları

Hamile kalamıyorsanız ne yapmalı

2 Şub, 2020 293

Bir süredir deniyorsanız gebe kalmamak kalp kırıcı olabilir. Fakat atabileceğiniz ve atmanız gereken adımlar var. Bazen kısırlığın nedenini teşhis etmek kolaydır ve tedavi edilebilir.

Kısırlık tedavisi

Tüp Bebek Nedir?

2 Şub, 2020 441

IVF, tam anlamıyla "laboratuar anlayışında" anlamına gelen in vitro fertilizasyon anlamına gelir. Tüp bebek tedavisi ile yumurta, bir petri kabındaki sperm ile döllenir. Tipik olarak, her bir yumurta döllenmeyeceğinden ve döllenmiş her bir yumurta canlı bir embriyo haline gelmeyeceğinden biyolojik anneden (amaçlanan ebeveyn olabilir veya olmayabilir) birçok yumurta alınır.

Başa Çıkma ve İlerleme

ÇOĞALTMA Kısırlık Destek Grupları

2 Şub, 2020 244

Bir kısırlık destek grubuna katılmak, kısırlıkla baş etmenin harika bir yolu olabilir. Kısırlık ile uğraşırken destek bulmak önemlidir, ancak her zaman kolay değildir. Arkadaşlarınız ve aileniz bir miktar destek sağlayabilir, ancak en iyi arkadaşlarımız bile, kişisel olarak kısırlık yaşamadan neler yaşadığınızı gerçekten anlayamaz.

Doğurganlık Zorlukları

Semen Analiz Sonuçlarınız Anormal ise?

18 Mar, 2019 471

Bir semen analizi yaptın ve sonuçların anormal kabul edildi. Belki sperm sayınız düşüktür veya test sonuçlarınız sperm hareketliliğini veya morfolojisini zayıf bulmuştur. Ne anlama geliyor? Sıradaki ne?

Kısırlık tedavisi

ICSI-IVF Hakkında Bilmeniz Gerekenler

18 Mar, 2019 480

ICSI-IVF, çoğunlukla yaygın erkek kısırlığı vakalarında, geleneksel IVF ile tekrarlanan başarısız döllenme girişimlerinden sonra veya yumurtaların donmasından sonra (oosit koruması) kullanılan yaygın bir in vitro fertilizasyon şeklidir. İck-see IVF’de olduğu söylenen ICSI, intracytoplazmik sperm enjeksiyonu anlamına geliyor. Düzenli IVF sırasında, bir çok sperm, bir spermden birinin yumurtaya kendi kendine girip döllenmesini sağlayacak şekilde bir yumurta ile birlikte yerleştirilir. ICSI-IVF ile embriyolog, tek bir sperm alır ve doğrudan bir yumurtaya enjekte eder.

Başa Çıkma ve İlerleme

Doğurganlık Testi Kaygısı ile Başa Çıkma

18 Mar, 2019 452

Doğurganlık testi kaygısı, rahatsız edici olsa da kısırlığın bir parçasıdır. Doğurganlık testinden önce, testin nasıl olacağı konusunda endişeli olabilirsiniz ve testten sonra sonuçlar hakkında takıntılı olabilirsiniz.

Doğurganlık Zorlukları

Yumurtalık Rezervleri Testi Verimliğiniz Hakkında Ne Diyor?

18 Mar, 2019 400

Yumurtalık rezerv testi doğurganlık testinin temel bir parçasıdır ve IVF tedavisinden önce gerekli bir adımdır. Bazı yumurtalık rezervi testlerinin yapılması nispeten basittir ve doğurganlık testi ve tedavinizde erken olabilir. Diğer testler daha karmaşık veya invazivdir ve doğurganlık kliniğine gelene ve IVF tedavisini düşünene kadar yapılamaz.