Kısırlık tedavisi

Hangi doğurganlık tedavisi kursu sizin için en iyisidir, endişelerinizin nedenine bağlı olacaktır ve bu yol zamanla değişebilir. Siz ve doktorunuz tarafından göz önünde bulundurabileceğiniz seçenekleri inceleyin.

Kısırlık tedavisi

İn Vitro Döllenmenin Geçmişi ve Geleceği

2 Şub, 2020 287

Daha iyi IVF olarak bilinen in vitro fertilizasyon, laboratuarda vücut içinde değil de fertilizasyonun gerçekleştiği yardımcı bir üreme teknolojisidir. Dünyanın ilk IVF bebeği 1978'de doğduğundan beri, in vitro fertilizasyon, bir çocuğu başka bir şekilde düşünemeyen milyonlarca çifte umut verdi.

Kısırlık tedavisi

Tüp Bebek Nedir?

2 Şub, 2020 441

IVF, tam anlamıyla "laboratuar anlayışında" anlamına gelen in vitro fertilizasyon anlamına gelir. Tüp bebek tedavisi ile yumurta, bir petri kabındaki sperm ile döllenir. Tipik olarak, her bir yumurta döllenmeyeceğinden ve döllenmiş her bir yumurta canlı bir embriyo haline gelmeyeceğinden biyolojik anneden (amaçlanan ebeveyn olabilir veya olmayabilir) birçok yumurta alınır.

Kısırlık tedavisi

ICSI-IVF Hakkında Bilmeniz Gerekenler

18 Mar, 2019 480

ICSI-IVF, çoğunlukla yaygın erkek kısırlığı vakalarında, geleneksel IVF ile tekrarlanan başarısız döllenme girişimlerinden sonra veya yumurtaların donmasından sonra (oosit koruması) kullanılan yaygın bir in vitro fertilizasyon şeklidir. İck-see IVF’de olduğu söylenen ICSI, intracytoplazmik sperm enjeksiyonu anlamına geliyor. Düzenli IVF sırasında, bir çok sperm, bir spermden birinin yumurtaya kendi kendine girip döllenmesini sağlayacak şekilde bir yumurta ile birlikte yerleştirilir. ICSI-IVF ile embriyolog, tek bir sperm alır ve doğrudan bir yumurtaya enjekte eder.

Kısırlık tedavisi

Doğurganlık Bakımları için Ödünç Alma Seçenekleri

18 Mar, 2019 425

Düşük maliyetli doğurganlık tedavilerinin (Clomid gibi) ötesine geçtiğinizde, tedavi maliyetleri artar ve hızla artar. Ortalama doğurganlık kliniği hastası cepten yapılan harcamalar için 5.000 dolar harcıyor, ilaç kullananlar için daha az (yaklaşık 900 dolar) ve IVF kullananlar için (yaklaşık 20.000 dolar) çok daha fazla. Bir yumurta vericisine veya vekiline ihtiyacınız varsa, maliyetler daha da yüksektir.

Kısırlık tedavisi

IVF veya Evlat Edinme için kitle fonlaması

14 Mar, 2019 379

Kitle fonlaması, bir kalabalığın fon sağlama eylemidir. Bir çok insandan nispeten küçük miktarlarda toplama yapmak, çok az sayıda yatırım yapmaktan daha kolaydır.

Kısırlık tedavisi

40 Yaş Üzeri Anne Yumurta Bağışı IVF Hikayesini Paylaşıyor

13 Mar, 2019 354

Yumurta bağışı IVF, 40 yaş üstü kadınlara hamilelik başarısı için en iyi şansı sunar. Bir yumurta bağışçısı kullanmayı düşünüyorsanız, sürecin nasıl bir şey olduğunu ve belki de 40 yaşından sonra hamile olmanın nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsunuz.

Kısırlık tedavisi

Sahte embriyo transfer prosedürü

13 Mar, 2019 365

Sahte embriyo transferi çoğu doğurganlık kliniğinde yapılan yaygın bir işlemdir. Asıl embriyo transferi IVF siklusunuzun ortasında gerçekleşirken, sahte embriyo transferi IVF siklusunuzdan önce veya sırasında gerçekleşebilir. Zor bir embriyo transferi, düşük hamilelik başarı oranları ile ilişkilendirilmiştir. Doktorunuza gerçek transferinizi yapmanız için gereken tekniği mükemmelleştirme fırsatı veren sahte bir embriyo transferi hamile kalma şansınızı artırabilir.

Kısırlık tedavisi

Tüp Bebek Sonrası Ekstra Dondurulmuş Embriyolar ile Ne Yapmalı

12 Mar, 2019 341

Tüp bebek tedavisine başladığınızda, sonunda ekstra embriyo bulundurma olasılığı aklınızı bile alamayabilir. Tüm endişeleriniz transfer etmek için yeterli (veya herhangi bir!) Embriyoya sahip olmaya odaklanmış olabilir.

Kısırlık tedavisi

IVF Geri Ödeme (veya Paylaşılan Risk) Programları Nedir?

12 Mar, 2019 326

IVF geri ödeme programları, IVF tedavisi başarılı olmazsa tam veya kısmi geri ödeme imkanı sunar. Bu programlara bazen IVF'ye paylaşılan risk denir, çünkü klinik aynı zamanda paranın bir kısmını veya tamamını geri getirmeleri gerekme riskini de alır. Tüp bebek çok pahalıdır ve çoğu zaman, bir çift tüp bebek tedavisi riskini göze alamaz ve eğer işler başarılı olmazsa hala evlat edinme ücreti alabilir. Bu, iade paketlerinin temyiz işleminin bir parçasıdır.

Kısırlık tedavisi

Aileden Borç Alanına IVF Ödemesi

12 Mar, 2019 406

Yüksek IVF maliyeti ile, çoğu çiftin faturayı ödemede yardıma ihtiyacı olacaktır. Akrabalarınızdan en azından bir miktar borç almak, düşünmek isteyebileceğiniz bir seçenektir…