1. Anasayfa
  2. Kısırlık tedavisi

Doğurganlık Bakımları için Ödünç Alma Seçenekleri

Doğurganlık Bakımları için Ödünç Alma Seçenekleri
0

Düşük maliyetli doğurganlık tedavilerinin (Clomid gibi) ötesine geçtiğinizde, tedavi maliyetleri artar ve hızla artar. Ortalama doğurganlık kliniği hastası cepten yapılan harcamalar için 5.000 dolar harcıyor, ilaç kullananlar için daha az (yaklaşık 900 dolar) ve IVF kullananlar için (yaklaşık 20.000 dolar) çok daha fazla. Bir yumurta vericisine veya vekiline ihtiyacınız varsa, maliyetler daha da yüksektir.

Çok az insanın çevresinde böyle bir nakit var. Peki tedaviyi nasıl karşılayabilirsin? Doğurganlık tedavisi masraflarını karşılamanın çeşitli yolları vardır ve bu yollardan biri borç almaktır.

Doğurganlık tedavisi için ödeme yapmak için para borç almaya karar vermek, hızlı veya dürtüsüz bir karar vermemelidir. Hamile kalmaya dair tüm duygularla birlikte, uzun vadeli kötü finansal kararlar vermek kolaydır.

Bununla birlikte, işte ihtiyacınız olan parayı ödünç alabileceğiniz bazı yollar.

Makalede Neler Var?

Aileden Borç Alma

Aileden borç almak en iyi seçenek ya da en kötü seçenek olabilir. Bu ödünç veren aile üyesi ile ilişkinize ve zamanında geri ödeme yapma yeteneğinize bağlıdır.

Bir yandan, bir ödemeyi kaçırmanız veya geri ödemeyi geciktirmeniz gerekirse, evinizi kaybetmez veya kredi notunuzu bozmazsınız. Öte yandan, nakit para ödünç almak gerginlik çekişmeye ve hatta acılığa neden olabilir. En kötü senaryoda, bu ilişkiye mal olabilir.

Ailenizle birlikte iyi bir ilişki var ve onlar ödünç nakit var ve eğer ilişkinizin herhangi kaynaklanan gerginliği işleyebilir düşünüyorsanız, o zaman dikkate almak bir seçenek buysa.

Arkadaşlarınız ve aileniz arasındaki kredileri izlemenize yardımcı olan bir web sitesi olan Lending Karma’ya göz atmak isteyebilirsiniz.

Ev Eşitliği Kredisini Almak

Evinize sahipseniz, bir ev hisse kredisi almayı düşünebilirsiniz. İnsanlar onları tadilat ve düğünlere götürüyorlar, peki neden doğurganlık tedavisi için bir tane almıyorsunuz?

Bazı avantajlar, nispeten düşük APR’lere sahip olmalarıdır ve faiz maliyetlerinde vergi indirimi alabilirsiniz. Ayrıca, krediniz kötü ise, yine de hak kazanabilirsiniz.

En büyük risk, ödemelerde hata yaparsanız evinizi kaybedebilirsiniz. Ayrıca, krediyi geri ödemeden önce evinizi satmanız gerekiyorsa, yine de banka parası borcunuz olabilir.

Kredi Kartlarını Kullanma

Kredi kartıyla ödeme yapmak, kısırlık tedavilerinin nasıl başladığıdır. Daha erken maliyetler artar ve başlangıçta burada birkaç yüz dolara ihtiyaç duymuş olabilirsiniz, şimdi binlerce borç almak isteyebilirsiniz.

Eğer mümkünse, borçlara daha fazla eklemeden önce kredi kartlarınızdakileri ödeyin. Kartların ödenmesi, özellikle de derhal, gelecekteki borçlanma limitlerinizi artırabilecek olan kredi notunuzu artırabilir.

Bazı durumlarda tedavinin daha sonra yapılmaya ihtiyacı olsa da, bu her zaman böyle değildir. Mevcut borçlarınızı ödemek için zamanınızın olmadığına karar vermeden önce doktorunuza danışın.

Kredi notunuz iyi ise, kredi kartlarınızla bir anlaşma yapabilirsiniz. Onları ara ve sor. Size belirli bir süre için daha düşük bir APR sunabilir veya kredi limitinizi yükseltebilirler.

Borcunu geri ödemeyi göze alabileceğinden emin ol! IVF ödemesini yapmak için kartlarınızı kaydırmadan önce aylık ödemelerinizin faiz oranının düşmesinden sonra ne olacağını kontrol edin.

Kişisel Kredi Almak

Aksi halde teminatsız krediler veya imza krediler olarak bilinen, ev veya arabanız gibi herhangi bir teminat olmadan kişisel bir kredi verilir. Bankanın onlara geri ödeyeceğinizin tek garantisi “imzanız”.

Bankalar ve kredi birlikleri kişisel krediler sunar. Kredi kartlarının aksine (bir tür kişisel kredidir), teminatsız banka kredileri size zamanla geri ödediğiniz miktarda para vererek çalışır.

İyi bir krediniz varsa, daha iyi bir faiz oranı elde edebilirsiniz, ancak kötü bir krediniz olsa bile, kişisel bir kredi alamayacağınızı varsaymayın. Yine de faiz oranları yüksek olacak.

Tıbbi Kredi Alınması

Tıbbi krediler, sağlık hizmeti maliyetleri için özel olarak pazarlanan kredi kartı kredileridir. Bazı tıbbi kredi kartları sadece katılan sağlayıcılarda kullanılabilir, bazıları ise daha az kısıtlayıcıdır. Estetik ameliyattan dental çalışmaya kadar çeşitli tıbbi ihtiyaçlar için teklif edilirler. Bazıları doğurganlık tedavileri için ödeme yapmak için kullanılabilir.

Her tıbbi borç doğurganlık tedavisi için kullanılamaz, bu yüzden kredi olanaklarına baktığınızda, asla vermeyeceğiniz bir kredi için form doldurarak zamanınızı boşa harcamayın.

Tıbbi krediler cazip seçenekler olabilir. Birincisi, çoğu belirlenen bir süre için yüzde 0 faiz oranı sunuyor. Bir diğer olası avantaj ise, yalnızca tıbbi tedavi için ödeme yapmak için kullanılabileceğinden, diğer harcamalar için krediyi kullanmaya daha az hevesli olabilirsiniz (bu, ne kadar borç alacağınızı, bir nevi borcunuzu sınırlandırabilir).

Bununla birlikte, bu krediler hakkındaki basılı bilgileri okuyun! Borcunu erkenden ödediğin için cezalandırılacak mısın? Bir ödemeye geç kalırsanız ne olur? Kredinin geri ödemesi daha düşük veya sıfır faiz oranına sahip olduğunuz süreden daha uzun sürerse ne olur?

Çoğu durumda, bir ödemeye gecikmeniz veya sıfır faiz teklifinden daha uzun sürmeniz durumunda, sadece hala borcunuz için değil, zaten ödediğiniz para için de yüksek faiz ödemek zorunda kalacaksınız . Ve faiz oranları, tipik bir kredi kartından çok daha yüksek olabilir.

Doğurganlık Kliniği veya Doğurganlık Danışmanlığı Tabanlı Kredi Alma

Popülerlik artışı, özellikle doğurganlık hastalarına yönelik tıbbi kredilerdir. Bir doğurganlık kliniği veya doğurganlık danışmanlığı tarafından önerilebilirler.

Tıpkı tıp kredisi gibidirler – özellikle tıbbi tedavi için kredi kartları, bu durumda doğurganlık tedavisi. Ödemenin eksik kalması veya borçların hızlı bir şekilde ödenmemesi gibi muhtemel sert faiz oranı cezaları da dahil olmak üzere aynı lehte ve aleyhte olanlar.

Kliniğiniz bir “ödeme planı” sunuyorsa, ne için kayıt yaptırdığınızı bildiğinizden emin olun. Klinik ile aranızdaki ödemelerin belirli bir aylık ödemelere bölünmesiyle ödenen ödeme planı mı? Ya da aslında, bir kredi kartı veya kredisi, klinik tarafından komisyoncu veya önerilen?

Kliniğinizin sunduğu doğurganlık kredisi mevcut en iyi seçenek olmayabilir. Farklı bir sağlık kredisi sağlayıcısı size daha iyi bir anlaşma sağlayabilir veya normal kredi kartlarınızı kullanarak daha iyi fiyatlar alabilirsiniz.

Doktorunuzun, kliniğinizin veya danışmanınızın her doğurganlık kredisine kaydolarak finansal olarak fayda sağlayabileceğini unutmayın. Bu her zaman böyle değildir, ama bilmek önemlidir.

Doktorunuz bu “iyi kredi” alabilirsiniz, ya da bu bir “sen güveneyim büyük şirket” diyor diye öyle anlamına gelmez. Önyargılı olabilirler.

İşte en büyük doğurganlık kredisi şirketlerinden biri:

Not: Yukarıda yazıldığı gibi, buradaki bir liste bir onaylama değildir. Lütfen kaydolmadan önce herhangi bir kredinin koşullarını araştırın ve her zaman olduğu gibi finansal bilgilerinizi nasıl paylaştığınıza dikkat edin.

  • CapexMD Verimlilik Finansmanı

Emeklilik Fonundan Borç Alma

Bir 401K, IRA veya başka bir emeklilik fonundan borç almak, “zorluk çekmekten vazgeçme” veya “öngörülemeyen acil durum” kredisi yoluyla mümkün olabilir.

Bunun mümkün olup olmadığı veya iyi bir fikrin sizin özel planınızla, üstlendiğiniz iş güvenliğinizle, ödeme kabiliyetinizle ve işvereninize kısırlığınızı ifşa etmek isteyip istemediğinizle ilgili olması gerekir. (Tıbbi faturalarınızı İK ile paylaşmayı gerektirebilecek bir ihtiyacınız olduğunu kanıtlamanız gerekebilir.)

Emeklilik fonlarınızdan borç almanın, olumsuz para çekme cezalarına çarpmak, ödünç alınan fonlar üzerinden vergi ödemek zorunda olmak ve krediyi geri ödemeden önce işinizi kaybederseniz, işvereninize borcunuzu geri ödemek zorunda kalmak gibi birçok olası olumsuzluk vardır. 60 gün içinde.

Bazı durumlarda, para ödemeden veya ceza ödemeden ödünç alabilirsiniz. Kurallarda gezinmek zor bir bölge olduğundan emeklilik temelli herhangi bir kredi almadan önce bilgili bir finansal danışmanla görüşün.

Bilmeniz gereken önemli bir uyarı: Ceza ücretinden feragat edildiği durumlarda bile, harcamalarınızı para ödünç aldığınız aynı yıl içinde yapmanız gerekebilir. Bu nedenle, 2016 yılında doğurganlık tedavisinden edinilen kredi kartı borcunu ödemek için 2017’de borç alırsanız, tıbbi ihtiyaç çekilme yılında gerçekleşmediği için cezalandırılabilirsiniz.

EniyiAile’de Bir Kelime

Ailenizin geleceği çevrimiçi olduğunda finansal kararlar vermek kolay değildir. Sadece bebek sahibi olma şansını elde etmek için ihtiyacınız olan fonları toplamaya çalışırken karışıklık, öfke, üzüntü ve hatta korku yaşayabilirsiniz.

Bazıları, çocuk sahibi olmak için fiyat etiketi koyamayacağınızı ve para ya da borcun ihtiyacınız olan tedavileri sürdürmenizi engellemesine izin vermemelisiniz. Ancak bu, finansal zorlamanın ilişkileriniz, günlük yaşamınız ve hatta yeni bir ebeveyn olarak deneyiminiz üzerindeki etkisini hafife alır (gebe kalırsanız).

Ayrıca, doğurganlığın tedavisi de bir garanti değildir. On binlerce harcayabilir ve bir çocukla dolaşamazsınız.

Ödünç almak için ne kadar ödünç almanız gerektiğine, makul bir sürede herhangi bir krediyi ödeyip ödeyemeyeceğinize ve ne anlama geldiğinize karar vermek için zaman ayırın. Bebek sahibi olmak için gereken parayı ödünç almanın yanlış bir tarafı yoktur, ancak kısırlıktan sonra parayı ödünç almamaya ve çocuğu ücretsiz yaşamaya karar vermede yanlış bir şey yoktur (ya da ailenize daha fazla eklememelisiniz)

Bir karar vermekte zorlanıyorsanız veya ilişkinizde gerginliğe neden oluyorsa, bir danışmana bakın. Kısırlık konusunda deneyimli biri en iyisidir, ancak böyle birini bulamazsanız, sadece konuşacak birini bulmak yardımcı olabilir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir