1. Anasayfa
 2. Başa Çıkma ve İlerleme

10 Ways Infertilite toplum için savunmak olabilir

10 Ways Infertilite toplum için savunmak olabilir
0

Evet, sen infertilite için savunan olabilir! Bazen, insanlar savunuculuk bir neden için bir ses olmak için tüm serbest zaman kullanarak anlamına gelir, ve belki de büyük A ile bir pelerin giyen gerektirir düşünüyorum (savunuculuk için, tabii ki).

Bu doğru değil. Savunucusu olmak, büyük bir zaman taahhüdü olmak zorunda değildir. Hatta küçük bir ölçekte savunarak sizin ve diğerleri için büyük ödüller olabilir.

Savunuculuk bir savaşçıya dönüşmenize yardımcı olabilir. İnfertil toplumda başkalarına yardım da acı deneyimleri anlam duygusu verebilir-onlar olmuştur nerede çünkü daha iyi başkalarına yardımcı olabilir.

Burada 10 yolları infertilite, bazı büyük, bazı küçük savunan olabilir. Ne hayatında en iyi uyuyor, ve tüm bir fark yaratır biliyorum.

1

Makalede Neler Var?

Infertilite sorunları vokal olun

Women standing by the watercooler
Eğer infertilite Mitleri ve yanlış konuşma geliyor Eğer su soğutucu kadar konuşmak için korkmayın.
Frank ve Helena/Getty görüntüleri

Ofis su soğutucusu ayakta ve insanlar son OctoMom benzeri skandalı dedikodu duymak? Konuş ve rekoru düz yap.

Şimdi, bu, Eğer istemiyorsanız, birisi infertilite ile mücadele olarak “dışarı çıkmak” zorunda anlamına gelmez. Sadece bir sebep sesi sunabilir.

Watercooler kız anlamına gelir: “tüm bu ıVF anneler aynı anda dört, beş, altı bebek var. Bu tamamen çılgınca. “

Watercooler savaşçı (Bu sen): “Aslında, bu doğru değil. Çoğu ıVF hamileliği bir bebek veya ikizler sonuçlanır. OctoMom aşırı bir durumdur, norm değil. “

2

İnsanlar ve refute mitler eğitmek Için korkmayın

Grandmother, mother, and daughter sitting at a table
(Kibarca) infertilite diğerleri eğitmek için korkma. Senden değilse, gerçekleri başka nerede duyacaklar?
Takahiro Igarashi/Getty görüntüleri

Eğer infertilite hakkında “dışarı” iseniz, çok daha fazla mit yüklü tavsiye alıcı ucunda olmak muhtemeldir.

Örneğin, muhtemelen bu gibi ifadeler duydum…

“Tatile gitmelisin. Kuzenimin oda kardeşinin kız kardeşi tatile gitti ve hamile kaldı. “

“Sadece ıVF yapabilirsiniz, ne hakkında endişeli?”

İlk içgüdülerin gözlerini yuvarla ve gitmesine izin verebilir. Bunun için bir zaman yeri var. Muhtemelen patronunu veya bazı akrabalarını eğitirken rahat edemezsin. Ayrıca, Eğer efsane-Spreader sizi dinlemek için gitmiyor, ya da tartışmak için gidiyor, Eğer uzağa yürürken en iyi olabilir gözlerini haddeleme biliyorum.

Ancak, bazen, gerçeği konuşmak ve efsaneleri inkar etmek doğru şeydir. Bunu yapmak için cesaret kadar olsun, sadece muhtemelen infertilite gerçekleri birini eğitmek değil, aynı zamanda bir sonraki kurban yedek olabilir.

Başka bir seçenek: e-posta mit-Spreaders bir çift gerçek-düzeltme makaleleri.

 • Hamile ve yumurtlama Başlarken hakkında 16 mitler
 • 15 Infertilite, ıVF ve fertilite tedavi Mitleri
3

Senin Infertilite hakkında dışarı gel

Couple shouting into a megaphone near the sea
Senin doğurganlık mücadeleleri hakkında dışarı geliyor sizin için güçlendirici ve aynı zamanda başkalarının infertilite üzerinde sessizlik kırmak yardımcı olabilir.
Alan Graf/Getty görüntüler

İnfertilite ile mücadele hakkında konuşmak herkese açık değildir. Konuşmak için Artılar ve cons vardır.

Ancak, Eğer infertilite hakkında insanlara söylemek zaman biliyorum-hatta sadece en yakın arkadaş ve akrabaları-Eğer infertilite bir yüz haline. Bu konuyu daha insan yapıyorsun. Ve bu da seni infertilite topluluğunun savunucusu yapar.

Bir düşün. Sizin sevdiğin birini etkileyen tıbbi veya politik bir konuya hitap eden savunuculuk kampanyaları tarafından daha fazla hareket etmiyor musun?

İki gruptan birine bir neden düşmek için en savunucuları: Bu doğrudan sorundan etkilenir ve olanlar sorunu etkilenen birini seviyorum. Ne zaman infertilite hakkında dışarı çıktığında, sen infertilite savunucuları olmak için arkadaş daire sağlar.

Bu çok güçlüdür.

4

Sosyal medyada Talk #Infertility

Woman standing in front of a chalkboard with social media icons
Sosyal medya size yüz yüze olabilir daha çok daha fazla kişiye ulaşmak için güç verir.
Justin Lewis/Getty görüntüler

Sosyal medya en kolay yolu tabandan savunuculuk dahil almak olduğunu. Twitter gibi sosyal medya platformlarda, tweets ile dünyaya ulaşmak için potansiyel var. Sosyal medyada nasıl infertilite konuşabilirsiniz?

Twitter ‘Da, ilgili hashtag ‘leri arayabilirsiniz — örneğin #infertility, #ivf veya #fertility — ve önemli sorunları veya yararlı bilgileri retweet.

Ayrıca, infertilite karşı karşıya olan diğer Twitter kullanıcıları için arama ve onları takip edebilirsiniz. Orada tüm infertilite kurtulan ve savunucuları bir topluluk var.

 • Doğurganlık Tweeple Twitter listesi

Aynı Pintrest ‘de de geçerli. Orada bu kadar çok panoları sadece bu karşı karşıya infertilite desteklemek için oluşturuldu. #İnfertility, #pcos, #ivf ve #endo gibi arama hashtag ‘leri çalışıyor.

Kendi infertilite farkındalık panoları oluşturmak, hangi sırayla topluma başkalarına destek ve muhtemelen daha verimli takipçileri eğitmek.

Facebook ‘Ta, Eğer doğurganlık zorlukları hakkında değilseniz biraz yanıltıcı. Ama bu ilgili bilgileri yaymak sizi durdurmak izin vermeyin. Hala doğurganlık sorunları, özellikle daha geniş bir kitleye ilgi olabilir içerik genel bağlantıları paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya aynı zamanda bu infertilite ile etkileyen mevcut yasama sorunları hakkında vokal olabilir bir yerdir.

Örneğin, Personhood mevzuat bazı ülkelerde ıVF tedavi yasadışı yapmak için tehdit etti. Henüz geçmek için, ama bu kısmen sizin gibi sesler nedeniyle, kim bu gibi faturalar sonuçlarını bilmiyor olabilir başkalarına bilgilendirmek.

Sadece sosyal medyada savunmak için infertilite hakkında olması gerekir gibi hissetmiyorum. Bu zaten infertil topluluğun bir parçası değil ulaştığında sesin daha da güçlü.

Yani Tweet.. veya pin… veya post!

5

Kendiniz Için savunucusu

Couple talking to doctor about infertility
Mümkün olduğunda, eşiniz ya da bir arkadaş ile birlikte doktorunuzla buluşmak için deneyin. Daha az korkutmak hissedebilirsiniz, bu da daha kolay soru sormak için yapabilirsiniz.
Dean Mitchell/Getty görüntüler

İnfertilite toplumu için savunan kendiniz için savunan başlar. Ne zaman size sağlık ve üreme hakları için mücadele, duyulmakta ısrar, bu herkese yardımcı olur.

Kendini savunmak ne anlama geliyor?

 • Doktorlarınız hakkında sorular sorunuz. Önerdikleri yol sizin için en iyisidir Eğer emin değilseniz sorular sorun. Riskler, Seçenekler ve maliyetler hakkında sorun.
 • Sizin için en iyi Kliniği aramak. En yakın veya ucuz fertilite Kliniği iyi bir klinik olmayabilir. Özel durumunuz için en iyi ellerde olduğunuzdan emin olun.
 • Sigorta şirketi yazın ve kapsama için başvuruda. Evet, politika resmen doğurganlık tedavinizi kapsamaz olsa bile, yine de uygulayın. Mektuplar gönder. Fertilite tedavi kapsamı alma hakkında HR departmanı konuşun.
 • Seçeneklerinizi biliyorum. Kendi kendine eğitim (güvenilir kaynaklardan) size akıllı sorular sormak ve doktorunuzun bahsetmemiş ek yollar olabilir zaman bilmek yeteneği verir.

Eylemleriniz arkanda olanlar için daha kolay bir yol gösterebilir.

6

Infertilite Ile başkalarına destek

Support group meeting in a community center
Bir destek grubuna katıldığınızda, sadece kendinize yardım değil–başkalarına da yardım etmek için bir konuma kendinizi koymak.
Barry Rosenthal/Getty görüntüler

İnfertilite ile başkalarını destekleyebilmenin pek çok yolu vardır.

Şunları yapabilirsiniz:

 • Bir destek grubuna katılın. Evet, bir infertilite destek grubunun üyesi olmakla bile, gruptaki başkalarına destek olursunuz. Kazan-kazan.
 • Diğer ıfers online arama (veya inferkareler, infertilite topluluk online kullanılan sevgi kısa terim.) Onları forumlarda, Twitter ‘da, bloglama topluluğunda veya Facebook gruplarında bulabilirsiniz. (Bazı Facebook grupları özel veya kapalı, bu yüzden almak için etrafında sormak gerekebilir.)
 • Eş liderliğindeki bir destek grubuna liderlik etmek Için gönüllü olun. Bölgenin bir destek grubu yok mu? Eğer bunu yapmak için duygusal bir yerde iseniz, belki de başlamak ve böyle bir grup liderlik için gönüllü olabilir!

Eş liderliğindeki bir destek grubuna katılma veya başlangıç ile ilgileniyorsanız, çözüm: Ulusal Infertilite Derneği ile temasa geçin.

 • Çözüm destek grubu bul
7

Capital Hill ‘de sesinizi duymuş olun

Woman standing inside captiol building
Sesin önemli. Duyup emin olun.
Patrick Lane/Getty görüntüleri

Bu genellikle savunuculuk olarak düşünülürler-sesinizi Yerel yasama duyumu yapıyor. Çok güçlü bir savunuculuk biçimidir.

Mevzuat doğurganlık tedavilere erişiminiz doğrudan etkileyebilir, ve bazen yeteneğinizi tedaviler için ödeme yapabilirsiniz.

Bazı devletler ıVF dahil fertilite tedavileri, sigorta kapsamı gerektirir, ama bu sihirli olmadı. Bu yararları için lobicilik infertil toplum üyeleri nedeniyle sadece kullanılabilir.

Ayrıca, bazı devletler bu mali destek uzağa almak için tehdit var. Sizinki gibi sesler, mevzuatın geçip geçtiği bir fark yaratabilir.

Sesinizi nasıl duymuştur bilmiyorum? Merak etme. Büyük konular ortaya çıktığında, bir telefon görüşmesi yapıyorsanız takip etmek için göndermek veya scriptler genellikle form mektupları vardır.

Twitter ve Resolve ‘s Center Infertilite adalet için ayarlama ile haberdar kalın:

 • Infertilite adalet Merkezi

Ayrıca Washington, D.C. savunuculuk günü için, Resolve tarafından düzenlenen bir yıllık olay geliyor düşünebilirsiniz. Bu etkinliklerde, yerel temsilcileriniz ile yüz yüze buluşacak.

Birinin siyasi bir konuda birinin duygularını etkileyebileceğini bilmek nasıl yukarıda okumayı hatırlıyor musun? Bu gerçekten bir fark ne zaman yasama kişilerinde infertilite ile mücadele karşılamak yapar.

Ne dediğinden emin değil misin? Yoksa öyle mi? Merak etmeyin, Resolve size bunu yapmanız için gereken bilgileri verecektir. Onlar ne konular ve nasıl Kongre temsilcisi onları sunmak için sizi eğitmek.

8

Infertilite farkındalık etkinliklerine katılma

teal ribbon, awareness color for PCOS
Bir farkındalık şeridi giyen savunuculuk bir formu olabilir. Birisi size ne için olduğunu sorabilir ve daha sonra bu fırsatı farkındalık yükseltmek için kullanabilirsiniz.
Mark mizi/Getty görüntüler

İnfertilite savunucusu başka bir yolu farkındalık olaylara katılmak için. Farkındalık aylar ve hakkında bilmeniz gereken olaylar şunlardır:

 • Ulusal donör günü, 14Şubat, bir gün yumurta, sperm ve embriyo bağış tanıyabilir
 • Endometriozis farkındalık ayı, Mart ayında
 • Ulusal Infertilite farkındalık haftası (NıAW), genellikle son tam hafta Nisan
 • Erkekler Sağlık Haftası, Haziran ayının ikinci haftası, Erkek İnfertilite sorunlarının bilinci yükseltmek için iyi bir zaman
 • Eylül ayında PCOS farkındalık ayı
 • 15 Ekim ‘de gebelik ve bebek kaybı anma günü
 • Umut Walk, ayrıca Resolve tarafından desteklenmektedir. Bilgi için yerel Resolve başvurun, yürüyüşler çeşitli konumlarda yıl boyunca gerçekleşecek
9

Infertilite topluluğunu destekleyen kuruluşlara bağış yapın

Hands holding letters that spell donate
Bağışınız ne kadar verebileceksiniz olursa olsun, bir fark yaratır.
John Rensten/Getty görüntüler

Evet, savunuculuk organizasyonlarına bağış yapmak savunuculuğu. Bu kuruluşlar, ihtiyaç duydukları ve yapmak istediğiniz işi yapmak için neredeyse yeterli fonlar almazsınız. Mali desteğe ihtiyaçları var ve yardım edebilirsiniz.

Eğer sadece küçük bir miktar verebilir Eğer bağış sayılmaz gibi hissetmiyorum. Her miktar sayılır. İnfertil toplumun her üyesi süslü kahve iki bardak eşdeğer veriyorsanız, bu kuruluşlar çok iyi finanse olurdu.

Yardım etmenin başka bir yolu da arkadaşlarınız ve aileniz de bağışlamak için teşvik etmektir. Arkadaşlarınız ve aileniz de doğrudan hayatınızı etkileyen bir neden bağış düşünün dileğini paylaşarak, hem infertilite için savunan ve bu savunuculuk örgütleri ulaşmak artan vardır.

Nasıl ya da ne zaman sormak emin değil misiniz? Şükran günü ‘nden sonra Salı günü verme ulusal gününde kelime Spread. Çözmek #GivingTuesday katılır ve arkadaşlarınızla paylaşmak için büyük bir bahane yapar.

10

Sadece sen taşındın diye savunmayı durdur

Hikers at the top of a summit
Eğer infertilite sonra taşındıktan sonra yardım kullanabilirsiniz olanlar unutmayın.
Nick Daly/Getty görüntüler

İyi haber, infertilite aracılığıyla gitmek çoğu çiftler sonunda devam etmek için bir yol bulmak, olsun çünkü sonunda gebe ve bir çocuk var, ya da benimsemeye karar, ya da çocuksuz bir hayat yaşamaya karar.

Değil-so-iyi haber birçok durdurma sonra infertilite toplumda aktif olmaktır.

Bunun birçok nedeni vardır. Bazıları Için, sadece onların hayatının tüm bölüm arkasında bırakmak istiyorum. Bunu düşünmek istemiyorum. Diğerleri Için, onlar kurtulan suçluluk muzdarip. Toplumun artık onları grupta istemediğini düşünüyorlar. Onların birçok arkadaşları hala mücadele zaman çözme için suçlu hissediyorum.

Beni dinle: topluluk hala ihtiyacı var ve kalmak istiyor.

Senin çözüm hikayen bu hala siperlerde umut verebilir. Hikayelerinizi de kendi zorlukları ile birlikte gelen infertilite, diğer tarafında bunları destekleyebilir.

Belki, Washington, D.C. ‘ de küçük bir bebek ile savunuculuk günü ‘ne gelemezsiniz, ama sosyal medya aracılığıyla başkalarına kelime yayabilirsiniz. Belki siz çözdükten sonra destek grubunuza katılamazsınız, ancak infertilite grubundan sonra bir ebeveynliğe katılabilir veya ebeveyn olabilirsiniz. (Evet, var ve gerekli!)

Belki de infertilite hakkında bloglama sadece doğru artık hissetmiyorum, ama hala diğer ıfers Bloglar üzerinde yorum yapabilirsiniz. Ve her zaman, hatta küçük bir miktar, çözmek veya başka bir infertilite savunuculuk organizasyonu bağış için bir yol bulabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir