1. Anasayfa
  2. Başa Çıkma ve İlerleme

Çocuksuzlara Noel Geleneği Fikirleri

Çocuksuzlara Noel Geleneği Fikirleri
0

Birçok insan tatilleri düşünürken, çocukları düşünür. Ancak, kış tatillerinin veya herhangi bir tatilin tadını çıkarmak için çocuklarınızın olması için hiçbir neden yoktur. Çiftler Noel gelenekleri yaratabilir. Çocuk gerekli değil.

Çocuk sahibi olamayanlar için tatiller zor bir zaman olabilir. Bu, tıbbi kısırlığa ve durumsal kısırlığa sahip olanlar için geçerlidir. Çocuk sahibi olmayı ya da çocuk sahibi olmayı geciktirmeyi tercih edenler için bile zor olabilir.

Noel reklamlarında anneler ve babaların çocuklarla hediyeler paylaşması sağlanır ve kendi çocukluk tatil anıları hakkında nostaljik hissedebilirsiniz. Noel Baba yetişkinleri ziyaret etmez. Küçükler için orada. Sadece siz ve eşiniz varsa, kurabiye ve süt bırakmamanız için herhangi bir sebep var mı?

Bununla birlikte, Roketler tarafından ünlenen seksi Bayan Santas? Muhtemelen çocuklar için yapılmadı. Çocuksuzların Noel’den zevk almasının birçok yolu vardır. Çocuk eksikliğinin veya kısırlığın sizi tatil için kendi aile geleneklerinizi yaratmanıza engel olmasına izin vermeyin.

İşte dikkat etmeniz gereken bazı fikirler.

Makalede Neler Var?

Çocuksuz Noel Partileri

Noel partileri sadece aile için olmak zorunda değildir. Çocuksuz bir etkinliğe davet almadıysanız, kendi partinizi düzenleyin.

Listenizi hazırlarken, tanıdığınız kişileri evde küçük çocuklar olmadan beyin fırtınası yapın. Bu şunları içerebilir:

  • Bekar arkadaşlar
  • Seçime göre çocuksuz çiftler
  • Doğurganlık zorlu çiftler
  • Boş nesterler

Kısırlık destek grubunun bir parçası mısınız? Diğer üyeleriniz için bir parti vermeyi düşünün. Hayal gücünüzü izin verdiği kadar basit veya zarif olabilir.

Tatil İçin Uzaklaşın

Bir çift çocuk sahibi oluncaya kadar, tatil için evlerine seyahat edecekleri beklentisi olabilir. Ama bu “kuralı” çiğnedebilir ve kendi işini yapabilirsin. Aslında, tatil stresi seviyeleriniz için daha iyi olabilir.

Ailenizin yanında olmak (ve muhtemelen çok sayıda hamile veya küçük çocuk) olmak yerine, eşinizle yalnız tatile gitmeye karar vermek yıllık tatil geleneğiniz olabilir. Romantik bir nokta seçin, muhtemelen çocuklu bir aile mıknatısı olması muhtemel olmayan bir nokta.

Veya, popüler aile tatil yerlerinden bir çift olarak gerçekten keyif alma fırsatını yakalayın. Örneğin, Disney Dünyası. Kendiniz çocuk olmak için zaman ayırın.

Verimli Arkadaşlarınız için Tatil Dükkanına Gönüllü Olun

Tatil alışverişi, küçük çocukları olanlar için büyük bir stres olabilir. Çocuklarla dolu arkadaşlarınız veya akrabalarınız için alışveriş yapmak için gönüllü olun.

Kendi paranı harcamadan alışveriş yap, tatil ruhunun tadını çıkar ve bir arkadaşına yardım et!

Gururlu bir Teyze ya da Amca ol

Aynı ışıkta, kim kendi çocuklarını Noel hediyeleriyle şımartabileceğini söylüyor? Gurur Teyze ya da Amca rolünü üstlenememenizin ve arkadaşlarınızın ya da kardeşlerinizin çocuklarını bayramlara hediye etmek için hiçbir sebep yoktur.

Bu her zaman kısırlık deneyiminizin başlangıcında doldurmanız kolay bir rol değildir. Ancak zamanla birçok doğurganlık insanı bu fırsatı benimsemeye zorladı.

Noel Kilisesi Faaliyetlerinde Aktif Olun

Belki de koroya katılmak ya da bir gruba katılmak için zamanı gelmiştir. Birçok kilise partilere ev sahipliği yapar ve tatil partileri ve etkinliklerini planlamak, kurmak veya temizlemek için gönüllüleri kullanabilir.

Bazıları için aktif kilise üyeleri geniş bir aile olabilir.

İnternet bağlantısını kes ve Kendine Bağlan

Noel toplum hakkında olmak zorunda değildir. Aynı zamanda ruhsal bir yenileme zamanı olabilir ve bazıları için bu, dünyadan kopup iç içe odaklanarak hissedilir. Belki Noel arifesinde ve Noel Günü’nde hızlı bir şekilde sosyal medya ilan edebilirsiniz. Gününüzü, ruhunuzu besleyen, namaz, kilise hizmetlerine katılmak veya yalnız bir yerde meditasyon yapmak için düzenleyebilirsiniz.

Bu, eşinizle birlikte veya yalnız başına yaptığınız bir şey olabilir.

Noel ışıkları görmek git

Tatil ışıklarını kontrol etmek için eşinizle birlikte yıllık bir sürüş geleneği başlatmak isteyebilirsiniz. Belki de en sevdiğiniz Noel melodilerini sürerken dinlersiniz. Hızlı bir internet araması, muhtemelen hangi mahallelerin güzel bir şekilde dekore edilmiş bir üne sahip olduğunu bilmenizi sağlar.

Ayrıca birçok şehir kış tatilleri onuruna çeşitli ışık etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Bu olayların bazıları öncelikle yetişkinlere yöneliktir.

Noel Dekorasyon Partisine Arkadaşlarını Davet Et

Kim sadece çocukların ağacı süsleyerek eğlenebileceğini söylüyor?

Tatil için bir araya gelmeleri için arkadaşlarınızı davet edin. Yalnızca yetişkin arkadaşlarınızı davet edebilir veya çocuklarla yardım etmek için bir aileyi davet edebilirsiniz. Eğer kurnazsanız, arkadaşlarınızın evine götürüp götürmeleri için bazı projeler bile oluşturabilirsiniz.

Çok az kişi bu tür bir etkinliğe ev sahipliği yapacak kadar cesur olsa da, çocuklu ve çocuksuz birçok yetişkin bir Noel işçiliği partisine katılmak ister.

En Çok İhtiyacı Olan Aileyi Ziyaret Et

Hepsi birbirinden rahat bir sürüş mesafesinde yaşayan aileleri bulmak nadirdir. Bu, bazı aile üyelerinin tatillerde yalnız veya yalnız bırakılacağı anlamına gelir.

Bunlar genellikle huzurevindeki yaşlı akrabalar veya yardımlı yaşayan topluluklardır.

Gerçekten şirkete ihtiyacı olanları ziyaret etmek için çaba harcamak, hem kalbinizi hem de kalbinizi ısıtabilir.

Hastanelerde Noel’de gönüllü olun

Tatiller, hastanede kalanlar için değil, çocuklar veya yetişkinler için eğlenceli değil. Bir çok hastanede gönüllüleri Noel Baba veya Elfler gibi giyiniyor, sonra da hastaları ziyaret ediyor.

Yerel hastanenizle konuşun ve böyle bir programa katılıp katılamayacağınıza bakın.

Bir Çorba Mutfağında Gönüllü Olun

Evde yiyecekleri olmayanlar (veya evde olmayanlar) tatillerde yardım alabilirler.

Belki Noel arifesinde yerel çorba mutfağınızda gönüllü olma geleneğini başlatabilirsiniz. Veya tatil için yiyecek kilerinde yiyecek toplamanıza yardımcı olabilirsiniz.

Tanıdığınız Birisine Yardım Edin (Veya Caddede “Yabancı”)

Belki de gönüllülük fikri size hitap ediyor, ama siz bunu sadece son dakikada düşündünüz. Noel’de gönüllü olmak aslında çok popülerdir, bu nedenle yerel kuruluşlarınız yılın bu zamanında yardımınıza ihtiyaç duymayabilir. Ancak, bu yardımcı olamayacağınız anlamına gelmez.

Komşularınızı ve hatta iş arkadaşlarınızı düşünün. Sokakta yaşayan yaşlı bir çift var mı? Yalnız yaşayan yaşlı bir beyefendi? Tanıdığın bir aile mücadele ediyor mu? Onlar için bir şeyler yap. Bu, çerezleri getirmeyi, kaldırım ve kar yürüyüş yollarını kar küremeyi veya ziyaret edip merhaba demeyi içerebilir.

İki Kişilik Romantik Noel

Unutmayın, istediğiniz yıl, iki kişilik romantik ve sevgi dolu bir Noel yaratabilirsiniz. Mum yaktı akşam yemeği, harika bir tatil müziği ve hediye alışverişi potansiyel olarak yalnız bir tatili samimi bir hale getirebilir.

Verywell’den Bir Kelime

Tatiller, çocukları istemek, ancak hamile kalmak için uğraşanlar için duygusal olarak çabalayan bir zaman olabilir. Unutmayın ki tatil istediğiniz gibi geçirebilirsiniz. Kendi geleneklerinizi yaratın ve biraz eğlence ve eğlence planlayın. Kendine “gerçek bir aile olduğun zaman” tatil gelenekleri bulacağını söyleyip durduğun bir “tutma düzeninde” sıkışmamaya dikkat et. Sen şimdi gerçek bir ailensin.

Her zaman olduğu gibi, destek için uzan. Arkadaşlarınıza ve ailenize sizi nasıl destekleyebileceklerini söyleyin ve mavileri sallayamazsanız danışmanlığı düşünün.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir