1. Anasayfa
  2. Başa Çıkma ve İlerleme

Ulusal Kısırlık Hayatta Kalma Günü Nasıl Kutlanır?

Ulusal Kısırlık Hayatta Kalma Günü Nasıl Kutlanır?
0

Ulusal Kısırlık Hayatta Kalma Günü, gebe kalmak için mücadele edenleri kutlamak ve şımartmak için yapılmış bir tatildir. İyi bilinen bir tatil değil, ama çok gerekli. Gün, bir Anneler Günü alternatifi olarak ifade edilir.

Anneler Günü kısırlıkla başa çıkanlar için kolay değildir. Düpedüz acı verici. Anneler Günü’nde ailelerine koydukları zor iş anneleri tanınır. Peki ya infertilite ile uğraşan kadınlar? Onlar da çok çalışıyor. Sık sık, mücadeleleri sessiz ve görünmezdir.

Ama şimdi, kendimize ait bir günümüz var – Ulusal Kısırlık Hayatta Kalma Günü!

Günün ana vurgusu, sahip olduklarımız için öz bakım ve kutlama üzerinedir. Aynı zamanda, arkadaşlarınızın ve ailenizin sevilen bir çocuğu kısırlığa destek olmak için ekstra çaba göstermesi için bir gün.

Tıpkı Anneler Günü gibi, anneliğe giden tüm sıkı işler kutlandığında, Ulusal İnfertilite Hayatta Kalma Günü’nde, umutsuzca ebeveyn olmaya çalışan çiftleri kutluyor ve onurlandırıyoruz.

Tatil 2004 yılında Infertility Sucks’ın yazarı Beverly Barna tarafından kuruldu ! Sperm ve Yumurta İnatla Ayrıldıklarında Her Zaman Bir Arada Kalmak (Xlibris Corporation, 2002). Barna, tatili şöyle açıklar:

“İnfertilite Hayatta Kalma Günü’nün ruhlarını kaldıracaklarını ve onlara kendilerini ve sahip olduklarını kutlamalarına ivme vereceklerini umuyorum. Bu, karşı karşıya kalabilecekleri gerçek umutsuzluğu reddetmek değildir. Aksine, Chanel’i durdurmak ve koklamak ve ayrıca Anneler Günü’nde ve civarında ortaya çıkabilecek duygusal saçmalamayı köreltmek için uygun bir zamandır. Ayrıca, onlara yakın olanların anlamlı, yaratıcı ve eğlenceli destek sağlayabileceği bir araç. ”

Makalede Neler Var?

Ulusal Kısırlık Hayatta Kalma Günü Ne Zaman?

Tatil Mayıs ayının ilk Pazar günü düşer.

2018 yılında, tatil 6 Mayıs’ta kutlanacak.

Anneler Günü’nden önceki hafta sonu için planlanan tatilin zamanlaması kasıtlı. Anneler Günü yaklaşırken birçok kadının hissettiği üzüntü ve sıkıntıyı köreltme zamanı geldi.

Neden Ulusal Kısırlık Hayatta Kalma Günü?

Barna, “Anneler Günü’nün anneler için yapabileceği kadar güzel, kısır kadınlar için son derece acı verici ve acı verici olabilir” diye açıklıyor.

“Biri korkunç bir şekilde dışarıda kaldığını ve kopup gittiğini hissedebiliyor. Benim için durumumla ilgili tüm hayal kırıklıklarının bir gün etrafında toplandığı bir zaman olma eğilimindeydi. ”

Tatil ayrıca geri dönüp normalde zor olan bir şeye pozitif bir şey getirme şansı.

Enerjilerimize ve düşüncelerimize, tüm çabalarımıza rağmen, aldığımız veya almadığımız şeylere odaklanırız. Bu gün çocuk sahibi olmak için yaptıklarımızı onurlandırır ve kutlarız.

Kayıplarımıza odaklanmak yerine, güçlü yanlarımıza odaklanıyoruz.

Ulusal Kısırlık Hayatta Kalma Gününü Kimler Kutlamalı?

Ulusal Kısırlık Hayatta Kalma Günü sadece kısırlıkla uğraşan kadınlar ve çiftler için değildir. Aynı zamanda yaşamlarında ileri gidenler için bir gün.

Barna, “Umarım tatilin [şu anda kısırlıkla uğraşmayanları], bu mücadelede edindikleri bilgiyi (hatta bilgeliği bile) kucaklamaları ve bir gün hala çile ile başa çıkanlar için destek almanın yollarını bulmasını teşvik eder günden aya, aya göre ve onlar için nasıl sonuçlanacağını bilemeyen. ”

Günü Kutlama ve Harcama

Bu sadece senin için bir gün. İstediğin gibi günü kutlamalısın!

Birkaç olası fikir:

  • Akşam yemeğine çıkmak.
  • Bir filmi veya oyunu izleyin.
  • Kendine çiçek al.
  • Evde ya da şehir dışında arkadaşlarınızla bir araya gelin.
  • Bir spa’yı ziyaret ederek veya masaj yaptırarak kendinizi şımartın.
  • Biraz yaratıcılık için günü seçin – dağınık sanat, corny şiir, ne istersen!

Bazı kadınlar kutlayacak hiçbir şeyleri olmadığını hissettiğinde aptalca bir kutlama hissedebilirler.

Bir hedefi başardıktan sonra toplumumuz kutlamaya çok önem veriyor. İnfertilite ile başa çıkmış kadınların kendilerini başarısızlık gibi hissetmeleri nadir değildir. Ama sen başarısız değilsin .

Kısırlık ile başarınız, zaten bir ebeveyn olma yolunda gösterdiğiniz çabadır.

Bu tür başarıları elinizde tutamayabilirsiniz, ancak onlar da gerçek ve kutlanmayı hak ediyorlar.

Kısırlık Olan Birisine Nasıl Destek Verilir?

Ortaklar için bu, özel bir hediye için bir gün. Ruhlarını aydınlatacak bir şey.

Barna, “Çikolata – diyet yapmadığı sürece bu durumda mücevher her zaman iyidir” diyor. “Parfüm! Kartlar! Mum ışığında akşam yemeği! Şarap! Şampanya! Şiir! Bir gezi!”

Bu arada, günü birlikte kutlayamamanızın bir nedeni yok. Ne de olsa, hem çok çalışıyorsunuz hem de kısırlıkla yüzleşiyorsunuz. Belki bir çiftin masajı günü geçirmek için mükemmel bir yol olabilir.

Aile ve arkadaşlar için, çiftin hayatlarının bu özel alanında size izin verdiğini varsayarsak, yüzlerine bir gülümseme getirecek her şey harikadır.

Biraz balon getirin. Komik veya canlandırıcı bir e-kart gönder. Bazen sadece konuşmak isterlerse orada olduklarını bilmelerini sağlayan bir telefon görüşmesi güzel.

Doğum günleri için yapmayı düşündüğünüz şey ne olursa olsun, bu tür fikirler muhtemelen Ulusal Kısırlık Hayatta Kalma Günü kutlaması için de uygundur.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir