1. Anasayfa
 2. Başa Çıkma ve İlerleme

Çocukları Hayatınızın Bir Parçası Nasıl Yapabilirsiniz?

Çocukları Hayatınızın Bir Parçası Nasıl Yapabilirsiniz?
0

Kendinizi “çocuksuz” veya “çocuksuz” olarak düşünmeyi tercih ediyor olsanız da, terim kelimenin tam anlamıyla kabul edilmiyor Çocuksuz çiftlerin çoğu, ebeveynleri olmasalar bile çocukların hayatlarında olmasını ister. Bir çocuğun hayatının bir parçası olmanın yollarını bulmak her zaman açık değildir. Özellikle son birkaç yıl kısırlıkla savaşmaya odaklanmışsa, önünüzdeki fırsatları kaçırmış olabilirsiniz. Ve şu anki ufkunuzun ötesine bakarsanız, bir çocuğun hayatının bir parçası olmak için daha fazla olasılık bulabilirsiniz.

Günlük işinize, yaşam tarzınıza ve bulunduğunuz yere bağlı olarak, size açık olan bu seçeneklerden çok ya da çok azına sahip olabilirsiniz. Bu fırsatlardan bazıları ayda yalnızca birkaç saat sürer, diğerleri ise günlük veya tam günlük aktiviteler olabilir. Birçoğu hayat değiştiriyor. Bu listedeki seçeneklerin hiçbiri uymuyorsa, bunu bir başlangıç noktası olarak ve çocuklarla etkileşim için kendi fikirlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak bir yol olarak görün.

Bu programların çoğunun arka plan kontrolleri, referanslar ve bir miktar eğitim gerektireceğini unutmayın. Bu, kendi çocuğunuz olsa bile gerekli olacaktır ve çocukların güvende tutulması gerekir. Kişisel olarak almamaya çalışın.

Makalede Neler Var?

1. Foster Veli Olmak

Ne düşündüğünüzü biliyorum – bu koruyucu ebeveynlik ebeveynliktir . Evet, öyle, ama ben söylüyorum çünkü evlat edinmek sizin için olmasa bile, koruyucu ebeveynlik yapabileceğiniz bir şey olabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi teşvik etmek yoğun, tam zamanlı bir taahhüttür, ancak aynı zamanda bir çocuğun hayatında büyük bir fark yaratmanın bir yoludur.

2. Mahkeme Göreve Özel Bir Avukat Olma

Bir mahkeme tarafından atanan özel bir savunucu (CASA), koruyucu aile sistemindeki çocuklara gerçekten koruyucu bir ebeveyn olmadan yardım etmenin bir yoludur. Koruyucu çocuklar, koruyucudan koruyucuya alınabilir ve bu süreç içinde çok fazla şey kaybolabilir.

Mahkeme tarafından atanan özel bir savunucu olarak, süreç boyunca çocuk için tutarlı olması gereken tek şey sizsiniz. Ayrıca, onunla çalışan birçok insanla iletişim kurarak ve tüm bu bilgileri bir araya getirerek çocuğun savunuculuğuna yardımcı olacaksınız.

3. Rolünüzü teyze (veya amca) olarak kabul edin

Kan akrabalarının ötesini düşün. Arkadaşınızın çocuklarının hayatına karışmış bir Teyze ya da Amca olmamanız için hiçbir nedeniniz yok. Nasıl dahil olabilirsiniz? Doğum günü partilerine katılmak, çocukları parka veya sinemaya götürmek için gelmek, performanslarında veya spor oyunlarında tezahürat yapmak için gelmek (ve belki de ebeveynlerine büyük yardımı olacak olan carpool’u yapmayı teklif etmek). ) ve çok daha fazlası.

4. Bir Mentor, Big Brother veya Big Sister ol

Tek gereken bir çocuğun hayatını değiştirmek için ayda birkaç kez birkaç saat. Bir mentör olarak, mentinizle spor yaparak, bir müzeyi ziyaret ederek veya öğle yemeğinde sohbet ederek zaman geçirebilirsiniz. Yaptığınız mentorluk, özel ders içerebilir veya tamamen eğlenceli aktivitelere odaklanabilir. Bazı akıl hocası ilişkileri bir ömür boyu sürer.

5. Kariyer Değişikliği veya Ek Yarı Zamanlı Bir İş düşünün

Gündelik işiniz olmasını istediğinizden daha az çocuklarla mı ilgili? Bir kariyer değişikliği düşünün. Veya, gerekli zaman taahhüdüne bağlı olarak, ikinci bir çocuk merkezli bir iş yapmayı düşünebilirsiniz.

Çocukları içeren işler şunları içerir:

 • Çocuk psikolojisi ve bazı sosyal çalışma kariyerleri
 • Çocuk bakımı alanında çalışmak (çocuk veya gündüz bakım merkezinde çalışmak, kendinizinkileri açmak veya dadı olmak)
 • Bir kamp yöneticisi olmak ya da kendi kampını kurmak
 • Pediatrik konuşma patolojisi
 • Pediatrik fizik tedavi
 • Pediatrik mesleki terapi
 • Gençlik bakanlıkları
 • Eğitim (ilkokuldan liseye, sanattan özel eğitime)
 • Özel ders (serbest veya özel ders veren bir şirketle)
 • Çocuklar için tiyatro performansı ve eğlence
 • Koçluk veya beden eğitimi öğretimi
 • Yenidoğan veya emekçi annelerle çalışmak (doulastan ebe)
 • Pediatrik veya okul hemşireliği

6. Yerel YMCA, JCC veya Diğer Topluluk Merkezinde gönüllü olun

Yerel toplum merkezinizde bir sınıfa öğretmenlik yapmayı veya bir koçluğu eğitmeyi düşünün. Birçok toplum merkezi, gençlik grupları ve yaz aylarında gönüllülere ihtiyaç duyabilecekleri günlük kamplar sunmaktadır.

7. Kız İzci veya Erkek İzci Lideri Olun

İzcilerle veya İzcilerle gönüllü olmak için pek çok yol var ve izcilere katılmak için bir çocuğunuz olması gerekmiyor. Bir günlük yoğun gönüllülükten birliğe liderlik etmek, toplum hizmeti faaliyetlerinden kampa kadar, eğer bir çocuk gibi izcilere sahipseniz, yetişkin olarak gönüllü olmayı seveceksiniz.

Ne yapmak istediğinize bağlı olarak, önce yetişkin bir izci olarak katılmanız veya özel bir eğitime katılmanız gerekebilir.

8. Kilisenize veya İbadet Yerinize Zamanınız Gönüllü Olun

İbadet yerinizde çocuklarla çalışma fırsatları, Pazar Okulunda ders vermeyi, gençlik grubuna ve gençlik faaliyetlerine katılmayı veya ebeveynlerin hizmetlerine katılırken en küçük üyelere bebek bakıcılığı yaptırmayı içerebilir. Eğlenceli bebek bakıcılığını gençlere bırakmayın; Senin de dahil olamayacağına dair hiçbir kural yok.

Toplantınızın ne kadar esnek olduğuna bağlı olarak, çocuklarla çalışmak için kendi projenizi ya da programınızı başlatabilirsiniz. Kamp yapmayı seviyorum? Belki yıllık kamp gezisine başlayabilirsiniz. Egzersiz yapmayı seviyorum? Belki çocuklar için bir fitness grubu başlatabilirsiniz.

Mevcut cemaatinizin ötesine bakmayı unutmayın. Başka bir yer daha gönüllü fırsatlara veya daha fazla çocuk merkezi programlarına sahip olabilir.

9. Kütüphanede Gönüllü Olmak

Aşk kitapları? Kütüphaneler, özellikle büyükler, genellikle çocuklar için bir dizi programa ev sahipliği yapar. Gönüllülük fırsatları arasında ilkokul çağındaki çocuklara yüksek sesle okuma, özel ders programlarına başlama veya çalışma, gençler için bir kitap kulübü kurma, yaz okuma kulüplerine yardım etme veya çocuklar için yaratıcı bir yazı veya kitap temelli sanat dersi hazırlama sayılabilir.

Katılmanın yollarını bulmak için kütüphaneciyle konuş.

10. Hastanede gönüllü

Hastaneler sıklıkla yardım arıyor. Olasılıklar acil serviste bekleyen hastalarla check-in yaptırmayı, hasta çocukları ziyaret etmeyi ve onlara bir hikaye okumayı ya da oyun oynamayı, oyun odalarında çocuklarla oynamayı, hastane kütüphanesinde ya da dinlenme odasında çalışmayı, Noel Baba ya da bir elf gibi giyinmeyi içerebilir Noel’de müzik etkinlikleri için bir enstrüman çalmak ya da grup sanat ve el sanatları projelerine yardımcı olmak.

Bazı kreşler ve NICU’lar, hemşirelerin meşgul olduğu ve ebeveynlerin bir molaya ihtiyacı olduğu zamanlar için en küçük bebekleri tutmak için gönüllü aramaktadır. Dokunma, bebeklerin fiziksel sağlığını önemli ölçüde iyileştirmek için bulunmuştur. Çalışmanız aslında bir hayat kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Hasta bir çocuğun gününü biraz daha parlak hale getirmek için neler yapabileceğinizi öğrenmek için genel ve çocuk hastanelerine başvurun. Mevcut programları yoksa, onlara fikirlerine açık olup olmadıklarını sorun.

11. Yerel bir Okulda, Okul Öncesi veya Baş Başlat’ta gönüllü olun

Okul programlarına sadece ebeveynlerin katılabileceğini varsaymayın. Çoğu zaman, okullar ebeveynleri aktif hale getirmek için mücadele eder. Yardımcı olabileceğiniz programlar olabilecek eğitim kurumları arasında devlet okulları, özel okullar, Başlama Programları, okul öncesi programlar ve özel ihtiyaçları olan çocuklar için okullar vardır.

12. Yaz Tatilinizi Çocuk Kampında Çalışarak veya Gönüllülükle Yapın

Yaz tatiliniz için uzak bir adaya gitmek yerine neden kampa gitmeyi düşünmüyorsunuz? Bir danışman olarak, elbette bir kampçı değil. Doğru, tatiliniz üzerinde çalışacaksınız ama aynı zamanda unutulmaz bir deneyime sahip olacaksınız. Yurtiçinde ve yurtdışında kamp yapmayı unutmayın.

13. Yurtdışında Çocuklarla Çalışmak için Gönüllü Olmak

Belki de yaz tatiliniz için dezavantajlı çocuklara yardım etmek için gönüllü olmak istersiniz. Hem evde hem de dışarıda, ihtiyacı olan çocuklara yardım eden çeşitli programlar vardır. Sadece kayıt olduğunuz hangi programın yasal olduğundan emin olun, çünkü gönüllü turizmden para kazanmak için dezavantajlı çocuklar ve köylerden yararlanan “gönüllü kuruluşlar” hakkında raporlar vardır.

Meşru gönüllü fırsatları bulmak için birkaç yer:

 • Birleşmiş Milletler Gönüllü Programları
 • Birleşik Gezegen
 • Köy Gönüllüleri

14. Yeteneklerinizi veya Bilginizi Paylaşın

Yerel okulunuzu veya gençlik kulübünüzü arayın ve işiniz hakkında çocuklara konuşmayı teklif edin. Kariyer günleri çocuklar için eğlenceli ve eğitici olabilir ve sadece polis memurları ve itfaiyecilerinden haber almak istemezler. (Bu mesleklerden birinde olsanız da, talep yüksek olacak!)

İster gönüllü olun ister ücretli olun, uzmanlık alanınızdaki çocuklar için evinizden veya bir kütüphane veya topluluk merkezinde kiralık bir odadan dersler verin. Mühendis? Lego yapımı dersi vermeyi düşünün. Sağlık çalışanı? Okullardaki sağlık dersleriyle kalbinize yakın ve sevgili bir konu hakkında konuşmayı teklif edin.

Hayatınızı fırsatlar için araştırırken günlük işinizi, hobilerinizi ve eski tutkularınızı değerlendirin.

15. Amerika’nın Yerel Erkek ve Kız Klübünde gönüllü ol

Amerika Erkekler ve Kızlar Kulübü, dezavantajlı mahallelerde bulunan çocuklara okul sonrası ve yaz etkinlikleri sunuyor. Her zaman gönüllü ararlar. Nasıl katılabileceğinizi görmek için yerel bir bölümle iletişim kurun.

Amerika Birleşik Devletleri’nde değil mi? Ülkenizdeki çocuklarla çalışan organizasyonları arayın. Örneğin, İngiltere’de iseniz, Barnardo’yu veya Çocuk Toplumunu düşünebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir