1. Anasayfa
  2. Hamile misin?

Sebepler Hamile olduğunuzu düşünebilir

Sebepler Hamile olduğunuzu düşünebilir
0

Bir noktada, hemen hemen her kadın hamile olup olmadığını merak ediyor. Belki de bazı hamilelik belirtileri vardır veya geç bir döneminiz vardır. Belki de bir bebek sahibi olmaya çalışıyorsunuzdur, büyük bir şişman pozitif için sabırsızlıkla bekliyor olabilirsiniz. Her iki durumda da, bu alandaki sağlık uzmanlarının sorduğu en yaygın sorulardan biri.

İşte muhtemelen hamile olup olmadığınıza dair bir noktaya dikkat –

Makalede Neler Var?

Seks yaptın mı?

Muhtemelen seks yapmıyorsan, hamile değilsindir . Eğer etrafta dolaşıyorsanız ve vajinanızın yakınında sperm geçirdiyseniz, “dışarı çekilse” ya da herhangi bir şey olsa bile, yine de hamilelik için seks sayılır.

Dönemi yaşadın mı?

Adetiniz hamileliğin en iyi göstergelerinden biridir veya hamilelik yok. Bu nedenle hamilelikle ilgili pek çok soru döngüsünüz hakkındaki cevaba dayanmaktadır. Bu, yanılmaz bir ölçü olmadığını söyledi.

Zamanında mıydı?

Döneminizle ilgili en büyük sorulardan biri, zamanında olup olmamaydı. Erken bir dönem, sürenizin aksine implantasyon kanamasını gösterebilir. Veya genellikle kimyasal hamilelik denilen çok erken bir düşük olabilir.

Normal miydi?

Periyodunuz hakkında cevaplayabilmek isteyeceğiniz bir diğer soru ise akışın normal olmasıydı. Yine, hafif bir akış, implantasyon kanamasını gösterebilir ve daha ağır bir akış, erken hamilelikte plasental bir sorunu veya erken düşük veya büzülmüş bir yumurta gibi bir sorunu gösterebilir. Adet döngülerinizi takip ediyorsanız, bunu anlamak daha kolay olacaktır. En son ne zaman geçirdin normal?

Doğum kontrolü kullanıyor muydun?

Doğum kontrolü, istenmeyen hamileliği önlemenin en iyi yoludur. Doğum kontrolü, doğum kontrol hapları, prezervatifler, diyaframlar, Depo çekimleri, RİA’lar, vb. Dahil olmak üzere pek çok biçimde mevcuttur. Her birinin kendi efektif oranı vardır, fakat hiçbiri yapmamaktan daha etkilidir.

Doğru şekilde?

İşte büyük soru, doğum kontrolünü doğru kullanıyor muydun? Bu, örneğin her gün aynı saatte ilaç almak anlamına gelir; veya her seks yaptığınızda prezervatif kullanmak. Doğum kontrolünü doğru kullanmıyorsanız, hamile kalma olasılığınızı büyük ölçüde artırır. Eğer öyleyseniz, hamile kalma şansınız hala var, çünkü hiçbir şey, hamileliğe karşı seks yapmamak dışında yüzde yüz etkili değildir.

Bununla ilgili herhangi bir sorun var mıydı?

Doğum kontrolünü etkileyebilecek birçok şey var. Oral kontraseptifler veya hap için, antibiyotikler gibi bazı ilaçlar etkileri etkisiz hale getirebilir. Prezervatifin kayması veya kesilmesi durumunda, daha fazla hamilelik olasılığınız olur. Ee, döngünüz boyunca böyle bir sorun yaşadınız mı?

Yumurtlu musunuz?

Bu daha zor bir önlem, ancak yumurtluyorsanız, yumurtlamada zorlandığınız bir öyküye sahip olmanıza göre hamile kalmanız daha olasıdır. Çevrimlerinizi ve yumurtlamanızı izliyorsanız, bu bilgiler hakkında daha iyi bir fikriniz olabilir. İzlemiyorsanız ve başka türlü inanmak için bir nedeniniz yoksa, yumurtladığınızı varsayarız.

Hamilelik Belirtileri Var mı?

Çoğu hamilelik belirtileri, sürenizi özlediğiniz zamana kadar, yani yumurtlamanızdan yaklaşık iki hafta sonra ve bazı kadınlar için, son sürelerinden dört hafta sonra ortaya çıkmaz. (Bu, kadını kadına ve bazen de döngüyü bile değiştirebilir.) Orada birçok hamilelik belirtisi var, ama en yaygın olanları:

  • mide bulantısı ve / veya kusma
  • yorgunluk
  • Acıyan göğüsler
  • semptom yok

Hamilelik Testi Yapmaya Hazır mısınız?

Potansiyel olarak hamile kalmakla ilgili her soruyu evet olarak cevaplayacak ve yine de hamilelik testi almak istemeyen birçok kadın var. Gerçekten olumlu ya da tam tersi istediğinizde negatif bir hamilelik testi görmek istememek tamamen anlaşılabilir bir durumdur, ancak dürüst olmak gerekirse, yerel eczanede veya dolar mağazasında alabileceğiniz idrar hamilelik testleri, doktorun ofisi ve bu kadar kesin. Bu, hızlı, kolay, özel ve nispeten ucuz hale getirir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir