1. Anasayfa
  2. Hamile misin?

Gebelikte İmplantasyon Kanaması Var mı?


0

İmplantasyon kanaması normal süreniz bitmeden hemen önce lekeleniyor veya hafif kanıyor. Bu rahim içine döllenmiş bir döllenmiş yumurta neden olur. Uterin astar kandan yapılır ve implantasyonda bir miktar kan yer değiştirir. Bu, kanın rahim ağzınızdan çıkacağı ve böylece kadın tarafından görüleceği anlamına gelir.

“Sildim, tuvalet kağıdına küçük bir miktar kan bulabilirdim” diye hatırlıyor ilk kez anne. “Gerçekten çok garip olduğunu düşündüm, ama hamile kalmaya çalışıyorduk ve herkes garip şeyler olabileceğini söyledi. Keşke daha fazla şey bilseydim, çünkü çok korktum. Zaten hamile kalmamıştım, ne de henüz bir OB hastası değildim. Bu çok sinir bozucuydu. ”

İmplantasyon kanaması yanlış bir şeyin işareti değildir. Herhangi bir kanama ile en kötü durum senaryosunu düşünme eğilimindeyiz. İmplantasyon kanaması geçiriyorsanız endişelenmeyin.

Adet Dönemi Sırasında Diğer Zamanlarda Kanama

Bazı kadınlar bu kanı adet döngüsünün veya periyodunun başlangıcı olarak kullanırlar. Bu, uygulayıcınızın size son sürenizin normal olup olmadığını sorma nedenlerinden biridir. Lekelenme veya bir miktar kanama gördüyseniz ve bunun sizin zamanınız olduğunu varsaydıysanız, vade tarihinizi yanlış hesaplamış olabilirsiniz, sizi başlangıçta düşündüğünüzden daha da ileri götürürdünüz. Bu oldukça yaygın bir durum olabilir ve tüm doktorların ve ebelerin doğum öncesi ziyaretlerinizde tarama yapacağı bir durum olabilir.

İmplantasyon kanaması diğer kanama dönemleriyle karıştırılabilir. Yumurtlama yanında kanama değil. Aynı zamanda düşük yapma belirtisi değildir. Bunlar tipik olarak farklı zamanlardadır ve daha ağır kanama olabilir veya olmayabilir. İmplantasyon kanaması da ağrı ile ilişkili değildir.

Hamile kalmaya devam ettiğinizden emin olun, demek istediğim doğum öncesi vitaminlerinizi almayı, iyi beslenmeyi, egzersiz yapmayı ve potansiyel olarak zararlı maddelerden kaçınmayı.

Hamilelik testi normalde implantasyon kanamasından kısa bir süre sonra pozitif olacaktır, ancak yine de günler sürebilir.

Birçok hamilelik testi, sürenizi kaçırmadan önce onları alabileceğinizi söylese de, bu genellikle yalnızca bir veya iki gün önce olur. Ayrıca, bu erken testlerden birini kullanarak, döneminizi özlemeden önce negatif bir gebelik testi yaptırırsanız, hamile olmadığınızı doğrulamak daha zordur. Bu yanlış bir negatif hamilelik testi örneği olabilir. Bu, hamilelik testi yaptırmak için sürenizi kaçırana kadar beklemenin en iyi nedenlerinden biri.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir