1. Anasayfa
  2. Hamile misin?

Sabah Hastalığının Kolaylaştırılması

Sabah Hastalığının Kolaylaştırılması
0

Hamile olmak, kadınların yaklaşık yüzde 75’inin genellikle ilk trimesterde çok erken yaşlarda hamileliklerinin bir noktasında rahatsızlık hissettiği ya da gerçekten kusacakları anlamına gelir. Buna sabah bulantısı denir, ancak günün veya gecenin herhangi bir saatinde olabilir. Sabah bulantısı için sihirli bir tedavi olmasa da, midenizi rahatlatmaya yardımcı olacak en iyi ipuçlarından bazıları.

Makalede Neler Var?

İki Kraker yiyin

Kafan yastığından çıkmadan önce iki kraker ye. Bu eski ama akıllıca bir tavsiye. Bazıları biraz daha ileri götürüp yer fıstığı yağı gibi biraz protein eklediğini söylese de, buna yemin eden anneler var. Bunu denemek için kesinlikle zarar veremez. Bunu gece atıştırmasının ortası olarak bile düşünebilirsiniz. Mesaneniz sizi banyoya gezmeye götürürse, banyoya giderken bir kraker alın.

Küçük düşün

Daha küçük ve daha sık yemekler, rahatsız edici bir göbeğin uzak durmasına yardımcı olabilir. Eğer gün boyu yiyeceklerle ısırırsanız, en azından bir süre daha az tutabilirsiniz. Biraz yiyecek almak bazen daha iyi hissetmeni sağlar. Bu kan şekeriyle ilgili olabilir veya sadece rahatlıkla ilgili olabilir. Kalori almanın bir yolu olarak otlamanın çok faydalı olduğu söyleniyor.

kaçınma

Mide bulantısını tetikleyen yiyeceklerden ve kokulardan kaçının. Bazen hemen hemen her yemek veya her koku mide bulantınızı tetikleyebilir. Bu aynı zamanda, parfüm atlamak, deodorantınızı değiştirmek ve hatta diş macunu markalarını değiştirmek gibi hayatınızda değişiklik yapmanız anlamına da gelebilir. İnan bana, hassas bir tıkaç refleksi sana teşekkür edecek.

Kan şekeri

Yatmadan önce yüksek proteinli bir şeyler yiyin. Kan şekerinizin gece boyunca ve sabahları daha düzenli kalmasına yardımcı olur. Diğer bir öneri, yatağa bir şeyler atıştırmak ve gece tuvalete gitmek için bir avuç yemek.

Günde Kurabiye

Zencefil, çay, kurabiye, baharat bile mide bulantısını önlemede yardımcı olabilir. Size yardımcı olmak için bu ürünlerin enayi ve dandy bırakma sürümleri de bulunmaktadır. Bazıları eski moda bir nane şekeri veya tereyağını tercih eder.

Buz, Buz, Bebek

Grev temizliği dürtüsü olarak buzlu su yudumlarını alın. Birçok hamile insan bunun yemek yemelerini de sağladığını söylüyor. Bütün gün buz suyunun yudumlanması da susuz kalmanıza yardımcı olacaktır. Bu, bazı insanlar için çok büyük bir sorun olabilir ve hatta aslında kustukları için değil, kusma korkusuyla içme suyundan kaçındıkları için bile.

Basınç

Akupunktur bantları bilezikler gibi takılabilir ve bunları takarken mide bulantısını azaltabilir. Ama bir annenin dediği gibi, çok dikkatli olun, onları çıkarırken bir kova veya tuvaletin yanında durun! Bunlar çeşitli stillerde ve modalarda gelir.

Büyük nefes

Nane, aromaterapi şeklinde koklayarak veya çayı yudumlayarak mide bulantısını hafifletebilir. Ayrıca, enerji seviyelerinin sarkmasına yardımcı olduğu da bilinmektedir. Sert şeker, genel olarak, ağız kuruluğuna ve hatta bazen oluşabilecek aşırı tükürük salgılamasına (ptyalizm) yardım edebilir.

Rahatlayın

Derin bir nefes al. Bazen madde üzerinde zihin olabilir. Kulağa hokey geliyor ama aslında hasta olmayı göze alamadığım birkaç kez benim için çalıştı. Mide bulantısını engellemedi ancak öğle yemeğimi vücudumda tuttu. Bu numara sadece bırakabileceğiniz bir yere kadar durma ölçüsü olarak çalışsa bile buna değer.

Sağlıklı yiyecek

Ne yiyebilirsen yiyin, eğer kalırsa muhtemelen iyi bir şeydir. Diyetinize mümkün olduğunca yavaşça daha fazla yiyecek ekleyin. Kendine sormanın kesin günleri vardır: Bugün ne yiyebilirim? Yapabileceğin en iyisi bu. Bu, yalnızca Tootsie ruloları veya meyve derisi veya meyve suyu diyeti anlamına gelebilir. Kesinlikle hiç yoktan iyidir. Unutma, ilk üç aylık dönem sadece geçici.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir