Hamile misin?

Her zaman yaptığınız gibi hissedebilirsiniz veya vücudunuz (veya evde yapılan bir test) bir bebeğin yolda olduğu konusunda net bir sinyal gönderebilir. Gerçekten bilmenin tek yolu doktorunuz tarafından kontrol edilmektir.

Hamile misin?

Sabah Hastalığının Kolaylaştırılması

2 Şub, 2020 313

Hamile olmak, kadınların yaklaşık yüzde 75'inin genellikle ilk trimesterde çok erken yaşlarda hamileliklerinin bir noktasında rahatsızlık hissettiği ya da gerçekten kusacakları anlamına gelir. Buna sabah bulantısı denir, ancak günün veya gecenin herhangi bir saatinde olabilir. Sabah bulantısı için sihirli bir tedavi olmasa da, midenizi rahatlatmaya yardımcı olacak en iyi ipuçlarından bazıları.

Hamile misin?

Gebelikte İmplantasyon Kanaması Var mı?

2 Şub, 2020 293

İmplantasyon kanaması normal süreniz bitmeden hemen önce lekeleniyor veya hafif kanıyor. Bu rahim içine döllenmiş bir döllenmiş yumurta neden olur. Uterin astar kandan yapılır ve implantasyonda bir miktar kan yer değiştirir. Bu, kanın rahim ağzınızdan çıkacağı ve böylece kadın tarafından görüleceği anlamına gelir.

Hamile misin?

Hiçbir Gebelik Belirtileri Olmayan Hamile?

18 Mar, 2019 534

Gebeliği, sabah bulantısı ve mide ekşimesi ile gıda isteklerine ve göğüs hassasiyetine kadar değişen semptomların sonsuz bir saldırısı olarak düşünmek nadir değildir. Birçok kadın bu ve diğer semptomları tecrübe ederken, hamileliğinin tamamı boyunca özellikle hasta hissetmeyenler vardır.

Hamile misin?

Gebeliğe genel bakış

18 Mar, 2019 574

Çok gebelik sırasında bu temel tanım-zaman bir insan bir tek yumurta ve sperm genetik malzeme kombinasyonu büyür-neredeyse çok basit gibi görünüyor zaman zaman olur yüksek sesle söylemek. Genellikle, gebe kalma cinsel ilişki yoluyla doğal olarak oluşur. Yaklaşık 40 hafta boyunca, bebek büyür ve bu iki hücreden tam olarak geliştirilen bir bebek olgunlaşır ve doğar.

Hamile misin?

Seks Sonrası Gebelik Belirtilerini Hissedebiliyor musunuz?

14 Mar, 2019 417

Bazı hamilelik belirtileri çok erken başlarken, çoğu zaman, hiçbir şeyi hemen fark etmeyeceksiniz. Seks yaptıktan hemen sonra ortaya çıkan herhangi bir şey, lekelenme veya artmış akıntı gibi, genellikle hamilelikle ilgili değildir.

Hamile misin?

Bu Semptomlar Hamile miyim?

13 Mar, 2019 371

Adetini özledin mi? Şişkin misin Belki göğüslerin ağrıyordur? Ya da belki, sadece bir his var?

Hamile misin?

Sebepler Hamile olduğunuzu düşünebilir

13 Mar, 2019 425

Bir noktada, hemen hemen her kadın hamile olup olmadığını merak ediyor. Belki de bazı hamilelik belirtileri vardır veya geç bir döneminiz vardır. Belki de bir bebek sahibi olmaya çalışıyorsunuzdur, büyük bir şişman pozitif için sabırsızlıkla bekliyor olabilirsiniz. Her iki durumda da, bu alandaki sağlık uzmanlarının sorduğu en yaygın sorulardan biri.

Hamile misin?

Vücut Bazal Sıcaklık Çizelgesi Üzerine İmplantasyon Dipini Anlamak

12 Mar, 2019 1035

Bir implantasyon dalışı, luteal fazda, yumurtlamadan yaklaşık yedi ila 10 gün sonra meydana gelen bazal vücut sıcaklığınızdaki (BBT) bir günlük düşüştür. Bu düşüş hamilelik çizelgelerinde hamilelik dışı çizelgelere göre daha sık görülür. Ancak, bir tanesine alsanız da almasanız da, hamile kalmanızın garantisi yoktur.

Hamile misin?

Gizli ve Reddedilen Hamilelik

12 Mar, 2019 418

Hepimiz haberleri gördük. Gururlu bir anne, yeni doğmuş bebeğini kucaklıyor, ama şaşkın görünüyordu – emekli olana kadar hamile olduğunu bilmiyordu. Daha önce hamile olanlar için bu imkansız görünüyor. Sonuçta, hamileliğin tüm belirti ve semptomlarını nasıl kaçırırsınız? Kadınların çoğu, geç kaldıkları dakikadan itibaren hamilelik testi yapmak için biraz zorlanıyorlar.

Hamile misin?

İnsan Koryonik Gonadotropin veya hCG Nedir?

12 Mar, 2019 421

Yaygın olarak hCG olarak bilinen insan koryonik gonadotropini, hamilelik boyunca kadınların kanında ve idrarında bulunan bir hormondur. HCG, gebeliğin uterusa implante edilmesinden kısa bir süre sonra kanda saptanabilir (kabaca üç hafta dört haftalık bir adet döngüsüne dönüşür). HCG, idrarda kaçırılmış adet döneminin ilk günü boyunca tespit edilebilir hale gelir; evde gebelik testleri idrarda hCG tespit ederek çalışır.