1. Anasayfa
  2. Hamile misin?

Bu Semptomlar Hamile miyim?

Bu Semptomlar Hamile miyim?
0

Adetini özledin mi? Şişkin misin Belki göğüslerin ağrıyordur? Ya da belki, sadece bir his var?

Bunların hepsi olası hamilelik belirtileri ve belirtileri olsa da, pozitif bir hamilelik testi yapamayabilirler. Bu sınav akılda hamilelik olası ve olası belirtileri ile tasarlanmıştır. Hamile olduğunuzu kesin olarak söyleyemezken, sınavdaki puanınız ne kadar yüksek olursa, hamile kalma olasılığınız o kadar yüksek olur. O zaman hamilelik testi yapmayı veya doktorunuzu veya ebenizi görmeyi öğrenebilirsiniz. Bu nedenle aklınızda hamilelik sorunu varsa, okumaya devam etmek bir sonraki adım hakkında karar vermenize yardımcı olabilir.

Eğer yüksek bir puan alırsanız, hamile olma ihtimaliniz iyidir. Doktorunuzu veya ebenizi görmek için randevu almanız gerekir. Eğer daha düşük puan aldıysanız, periyodunuza başlamadıysanız yedi gün içinde evde hamilelik testi ile tekrar test etmeyi düşünün. Hala beklenmeyen sonuçlar elde ediyorsanız, tavsiye için sağlık uzmanınıza da danışmalısınız.

  • Dönemin Geç Döneminde 10 Sebep
  • Sınav: Hamile miyim?

Test olumlu ise ne yaparsınız? Bir sonraki adım, seçtiğiniz ebe ya da doğum uzmanıyla iletişim kurmak olmalıdır. Bu, jinekolojik muayeneler için söyleyeceğiniz bir ilişki olabilir veya tamamen farklı biri olabilir. İlk önce sigortanızla konuşmanız gerekebilir. Görülmeden önce bir sağlayıcı listesi olabilir veya başka gereksinimleri olabilir. Sorularınıza nereye başvuracağınızı bilmek için bu işleme hemen başlamak isteyeceksiniz.

Test negatifse, hamile olmadığınızdan rahatlayabilirsiniz. Ama aynı zamanda üzgün de olabilirsin. Testin pozitif olmasını bekliyorduysanız ve henüz döneminize başlamadıysanız, test etmek için henüz çok erken olmuş olabilir. Başka bir sınava girmeden önce beklemeyi düşünmelisin. Test ürünü eklerinin çoğu yeniden test etmek için bir hafta beklemenizi tavsiye eder. Bununla birlikte, tekrar test etmek için yedi gün beklemenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Yeniden test etmeden önce en az kırk sekiz saat beklemeyi düşünün, bunun yapılmaması bir testin çok erken olmasına neden olabilir. Unutmayın ki hCG seviyeniz erken hamilelikte iki günde bir iki katına çıkar, yani iki gün hormon seviyelerinde büyük bir farktır.

Her iki durumda da, test beklediğiniz cevap değilse, ne yaptığınızı tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Hamile kalmaya çalışıyorsanız, belki de çizelgeleri ve diğer doğurganlık bilinciyle bir üst seviyeye çıkarmayı düşünmenin zamanı gelmiştir. Eğer zaten çizelgeye çıkmışsanız, bir doğurganlık uzmanının yardımına bakmanın zamanı gelmiş olabilir. Hamile kalmak istemiyorsanız, olabileceğinizden endişeleniyorsanız, doğum kontrol yönteminizi yeniden düşünmenin zamanı geldi.

Aldığınız hamilelik testi türü, nadiren bu günlerde hemfikir olmadığınız sonucun nedenidir. En ucuz gebelik testi bile çok düşük hCG miktarlarını ölçebilmektedir. Bununla birlikte, gebelik testinizin süresinin dolmadığından, güneşte oturmadığından veya başka şekilde etkilenmediğinden emin olun. Hatalı hamilelik testinin en yaygın nedeni insan hatasıdır. Bu en sık yanlış zamanda test yapıyor. Öyleyse devam edin ve internetten veya marketten ucuz toplu testler alın!

Test hakkında tıbbi sorularınız varsa, örneğin ilaçlar testleri etkiler mi, o zaman ilaç paketini kontrol etmeli ve / veya doktorunuz ve eczacınızla konuşmalısınız.

Hamilelik testiniz size beklenmeyen bir sonuç verdiyse, neden olabileceğinin nedenleri için burayı kontrol edin.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir