1. Anasayfa
  2. Koronavirüs Haberleri

Hibrit Öğrenme Bu Yıl Okula Dönüş İçin En İyi Seçenek mi?

Hibrit Öğrenme Bu Yıl Okula Dönüş İçin En İyi Seçenek mi?
0

Makalede Neler Var?

Temel Çıkarımlar

  • Bazı okullar bu sonbaharda çocuklara hibrit bir öğrenme modeli sunacak.
  • Bu modele göre, çocuklar her hafta birkaç gün okula gidecek veya okul içinde ve dışında haftalar arasında geçiş yapacaklar.
  • Hybrid, çocuklara okul içi bir deneyimin faydalarını sunarken, sosyal mesafeye de izin veriyor.
  • Bir salgın veya ülke çapında başka bir kapanma durumunda, okullar muhtemelen% 100 uzaktan öğrenim durumuna geri dönecektir.

Bu sonbaharda çocuklarınız için okula dönüşün tam olarak nasıl olacağını merak ediyor musunuz? Devam eden COVID-19 salgınının bir sonucu olarak, ülkedeki çoğu okul başka bir uzaktan eğitim yılı bekliyor gibi görünürken, birkaç cesur okul sistemi öğrencilerinin yüz yüze okula döneceğini ilan etti.

Yine de diğerleri, hibrit bir öğrenme modeli oluşturarak öğrencilere ikisinin bir karışımını sunmak için çok çalışıyor. Bu, öğrencilerin haftada birkaç gün okula gittikleri ve diğer günlerde uzaktan eğitimle meşgul oldukları bir düzenlemedir.

Hibrit model her iki dünyanın da en iyisi yaklaşımı gibi görünse de risksiz değildir. Burada, öğrenmeye yönelik bu benzersiz yaklaşımı inceleyeceğiz ve çocuğunuzun okul bölgesi 2020-21 öğretim yılı için hibrit bir öğrenme modeli seçerse neler bekleyebileceğinizi size bildireceğiz.

Hibrit Öğrenmenin Nasıl Görüneceği İşte

En yaygın karma senaryo, ” Daha İyi Okulları Yeniden Açma: Beklenmedik Yollar COVID-19 Eğitimi İyileştirebilir ” kitabının yazarı Aki Murata, “öğrencilerin her hafta iki gün yüz yüze sınıfa, diğer üç günde de uzaktan eğitimle meşgul olduklarını görecek” diyor. Bu, okulların temelde öğrenci bedenlerini ikiye bölerek sosyal mesafe kurallarını daha yakından takip etmelerine ve çocukların hangi günler okula bizzat gideceklerini değiştirmelerini sağlar.

Hibrit modeldeki bir başka olası program, öğrencilerin yarısının sabahları her gün okula gitmesi, ardından diğer yarısının öğleden sonra gruplar arasında bir saat kapsamlı temizlik için devam etmesidir. Yine de diğer okullar, öğrencilere haftalar arası değişmeyi, bir hafta yüz yüze öğrenme yapmayı ve bir sonraki hafta mesafeli olmayı düşündü.

Okul bölgeniz hangi hibrit modelle gelirse gelsin, geçmiş yıllardan biraz daha kafa karıştırıcı ve telaşlı olacaktır. Ve hiç şüphe yok ki, çocuklarınız, alışkın olduklarından neredeyse tanınmayan bir okul ortamına dönecekler.

Ancak bunlar normal zamanlar değil. Ne münasebet. Çoğu eyalette artan COVID vakalarının ortasında, okullar öğrencileri okula geri getirmede büyük zorluklarla karşılaşacak. Sosyal mesafe bir zorunluluk olacak, yani sıralar birbirinden uzak olacak, çocuklar öğle yemeği, beden eğitimi ve hatta teneffüs için bile tüm gün bir sınıfta kalabilecek ve her yaştan öğrenciye maske gerekecek.

Uzun süredir öğretmen olan Anne Armstrong, ne olursa olsun, “karma model, keşfedilmemiş suların ortasında okula dönmek için en iyi teklif” diyor. “Çocukların okula ihtiyacı var. Öğretmenlerin çocuklara ihtiyacı var. Ama ne yazık ki salgın bitmedi. Bu nedenle, hibrit model bu noktada okula dönmenin tek yolu. “

Çocuklarınızı hibrit öğrenme modeline kaydetmeyi düşünüyorsanız (bir seçeneğiniz olduğunu varsayarak) düşünmek için bazı temel artıları ve eksileri inceleyelim.

Hibrit Öğrenme Modelinin Artıları

Düzgün yapılırsa, hibrit bir öğrenme senaryosu, dahil olan herkes için faydalı olabilir. AAP son zamanlarda sosyal ve duygusal becerileri, fiziksel egzersiz, ruh sağlığı destek erişimi, düzenli öğün, internet erişimi ve danışmanlık gibi nedenleri öne sürerek, çocuklar için yüz yüze öğrenmenin önemini vurguladı. Bir melez modeli bu şeyler için izin verir, hatta sadece haftada birkaç gün.

Hibrit modelle ilgili bir diğer artı, çocukların elde edeceği sosyalleşmedir. WorldWise Tutoring, LLC’nin kurucusu ve CEO’su Lindsey Wander, “Aylardır çok fazla sosyalleşme olmadan çocuklar evde” diyor. “Çoğu, okula geri dönmeyi dört gözle bekliyor ve hibrit model özlem duydukları deneyimin en azından birazına izin veriyor.”

Dahası, DEHB veya diğer öğrenme güçlükleri ile mücadele eden çocuklar için yüz yüze öğrenmenin bilinen birçok faydası vardır.

Anne Armstrong

Özel ihtiyaçları olan çocuklar genellikle evde satın alınamayan veya okullardan ihtiyacı olan her öğrenciye taşınamayan ekipman, oyun, araç ve diğer eşyaları kullanır. Yıllarca eğitim almış insanlar, ihtiyacı olan her özel ihtiyaç öğrencisi için çoğaltılamaz. Bunlar, bu pandeminin yarattığı zorluklardır.

– Anne Armstrong

Hibrit Öğrenme Modelinin Eksileri

Hibrit modelin muhalifleri, günlük bakımın külfetli maliyetini hafifletmek için tam gün okula bel bağlayan çalışan ebeveynler için yarattığı eksikliklere odaklanma eğilimindedir. Haftada sadece iki veya üç gün okulda olan çocuklar varken, çalışan ebeveynler ne yapacak?

Bunu karşılayabilenler, büyük olasılıkla, çocuklara uzaktan eğitim günlerinde okul çalışmalarında yardımcı olabilecek kaliteli günlük bakımlara veya ev içi ortamlara yöneleceklerdir. Diğerleri, çalışırken günlerini doldurmak için pahalı kampları veya arkadaş gruplarını (salgın sırasında ortaya çıkan yeni bir terim olan “öğrenme bölmeleri”) tercih edebilir.

Ancak düşük gelirli aileler muhtemelen bu tutarsız programla en çok mücadele edecek ve her iki ebeveyn de ev dışında çalışmak zorunda kalırsa çocukları büyük ölçüde kendi cihazlarına bırakmak zorunda kalabilirler.

Lindsey Walder, CEO, WorldWise Özel Dersi

Bence sosyoekonomik eşitsizlik açısından büyük bir sorun, evde e-öğrenmeye yardımcı olacak bir yetişkinin bulunmasıdır. Düşük gelirli mahallelerdeki birçok ebeveyn evden çalışamıyor veya işini kaybetmiş olabilir ve öğrenmenin eşzamansız olduğu günlerde öğrencilere yardımcı olacak bir öğretmen tutmayı göze alamaz.

– Lindsey Walder, CEO, WorldWise Tutoring

Karma bir programın istenmeyen bir başka sonucu, daha az değil, daha fazla topluluk yayılma potansiyelidir. Çocukların her hafta beş gün okula gittiklerinde olduğu gibi aynı küçük akran grubuna maruz kalması yerine (mesafe ve maske takma gibi uygulamaların kullanıldığı varsayılırsa), hibrit model muhtemelen her çocuğu birkaç farklı insan grubuna maruz bırakacaktır. hafta.

Her “tatil” gününde kreşe giden bir çocuk düşünün. Sadece okul sınıftaki her çocuğa maruz kalmıyorlar, aynı zamanda gündüz bakım odalarındaki her çocuğa maruz kalıyorlar ve her biri kendi okul sınıflarına maruz kalıyor. Ve çoğu büyük kasaba ve şehirde, sınıftaki çocuklar ile kreşteki çocuklar arasında muhtemelen çok fazla örtüşme olmayacak. Benzer şekilde, çocuklar boş günlerinde kamplara veya CASA benzeri ortamlara büyük gruplar halinde katıldıklarında, virüse daha fazla maruz kalma sahnesini hazırlar.

Son olarak, çocuklarınız okul yılına karma bir öğrenme modelinde başlarsa, okullarında veya hatta daha geniş topluluklarında bir COVID salgını varsa, uzaktan öğrenmeye geçme şanslarının yüksek olduğunu unutmamak önemlidir. “Hibrit öğrenmenin uygulandığı okullar, COVID’deki artışlar veya salgınlar nedeniyle birkaç hafta içinde kapılarını tekrar kapatmak zorunda kalabilir. Wander, tüm ebeveynlerin tamamen uzaktan e-öğrenme olan Plan B’nin gerçek olasılığına hazırlanmalarını öneriyorum “diyor.

Bu senin için ne ifade ediyor

Karma öğrenme modelinin yaz sonu yaklaşırken dikkate alınması gereken birçok artı ve eksisi vardır. Çocuklar yüz yüze öğrenmeden yararlanacak olsa da, okul geçmişte olduğu gibi görünmeyecek. Dahası, COVID vakalarının sayısındaki değişiklikler öğrenmede kesintilere neden olabilir ve% 100 uzaktan eğitime geri dönülmesine neden olabilir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir