1. Anasayfa
  2. Koronavirüs Haberleri

Öğrenciler Uzaktan Öğrenimin Bir Yılını Daha Yapabilir mi?

Öğrenciler Uzaktan Öğrenimin Bir Yılını Daha Yapabilir mi?
0

Makalede Neler Var?

Temel Çıkarımlar

  • Uzaktan eğitim% 100 uzaktan öğrenmedir. Ülkedeki birçok okul bölgesi, önümüzdeki okul yılı için bu tür bir öğrenme seçeneğini tercih ediyor.
  • Uzaktan eğitim, COVID-19’un yayılmasını azaltmanın en iyi yolu olsa da, çalışan ebeveynler için benzersiz bir dizi zorluk sunar.
  • Düşük gelirli ailelerin çocukları, mevcut kaynakların eksikliği nedeniyle en çok mücadele edebilir ve bir başka okul yılı uzaktan eğitim sonucunda akademik olarak geride kalabilir.

Ülkenin dört bir yanındaki öğrenciler Mart ayında aniden uzaktan eğitime geçtiğinde, hiç kimse durumun başka bir öğretim yılına dayanacağını gerçekten düşünmedi. Yine de, yaz boyunca çoğu çocuk önümüzdeki günlerde okula başlayacak. Ve COVID-19 salgını için çok az çözüm bulunsa da veya hiç çözülmeden, birçok öğrenci en az bir başka dönem uzaktan eğitimle karşı karşıya.

Kuşkusuz, çevrimiçi öğrenme, koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olacak etkili bir eylem şeklidir. Çevrimiçi bir ders programı olan Command Education’ın kurucusu ve CEO’su Christopher Rim, “Birçoğu okul çağındaki çocuklar için COVID-19 risklerinin asgari düzeyde olduğunu iddia etse de, bu virüs hakkında henüz pek bir şey bilmiyoruz” diyor. “Bazı çocuklar asemptomatik ve diğerleri çok hastalanıyor. Daha da önemlisi, asemptomatik çocuklar vektörler ve yeniden açmayı okullar koyar öğrenci, öğretmen, personel ve yöneticiler ve risk altındaki aileleri tümü.”

Ama diğer hususlar, çocuk sosyal gelişimi, ruh sağlığı kaygıları ve sosyoekonomik eşitsizlik gibi, dikkate almak birkaç isim vardır. Ve pandemi aylarca uzadıkça, bu sorunlar endişeli ebeveynlerin zihninde ön plana çıktı.

Bu senin için ne ifade ediyor

Okul sisteminiz sonbaharda çocukları okula geri göndermeyi seçmiş olsa bile, bir COVID-19 salgını yaygın kapanmalara neden olabilir. Bu muhtemelen uzaktan eğitime geçişe neden olacaktır. Bu nedenle, bu sürekli değişen durum nedeniyle önümüzdeki okul yılına açık fikirli ve yedek bir planla gitmek önemlidir.

Okullar Neden Giderek Giderek Uzaktan Öğrenime Dönüyor?

Yeni koronavirüs Amerika Birleşik Devletleri’ne ilk yayıldığında, birçok kişi virüsün grip ve mide böceği gibi virüslere benzer şekilde ılık yaz sıcaklıkları tarafından hafifletileceğini düşündü. Ne yazık ki, durum böyle değil. Bunun yerine ABD, Haziran sonu ve Temmuz başında yaklaşık 40 eyalette rekor düzeyde artan vakalar gördü ve birkaç eyalet her geçen gün binlerce yeni vaka görmeye devam etti.

Birçok devlet yerel, eyalet yetkilileri ve federal düzeyde okullar (Hastalık Kontrol ve Önleme (CDC) Merkezleri dahil) her ne pahasına olursa yeniden çağıran ile gerginlik en yüksek yayınlanıyor. Ebeveynler, okulların açılmasını isteyenler ile açmayanlar arasında hararetli bir muhalefet yaşadı. Sağlık uzmanlarının gün geçtikçe daha fazla (ve genellikle çelişkili) bilgi edinmesiyle, ülke çapındaki okul bölgeleri bu yaz kendilerini zor bir durumda buldular.

Bununla birlikte, herkesi memnun etmenin imkansız olduğu bir durumda, kesin olan şey, başka bir uzaktan eğitim yılı ve hatta uzaktan ve yüz yüze öğrenmenin melez bir modelinin, COVID-19 oranlarının artması riskini azaltmamıza olanak sağlamasıdır. Rim, okulun yeniden açılmasına eşlik ediyor, diyor. Bu amaçla, erken Ağustos ayı itibariyle ABD’de 15 büyük okul bölgelerinden 13 okul yılı mesafe sadece öğrenme ile bu sonbaharda başlaması seçtiniz.

Birçok Amerikan Ailesi Uzaktan Eğitimde Bir Yıl Daha İstemiyor

Tabii ki, çocuklarını güvende tutmak, Amerikalı ebeveynler için hala en önemli önceliktir. Fakat ebeveynler evden bir işte tutunamayan ve çocukları için tam zamanlı öğretmen olarak hizmet vermeye çalışıyor kopma noktasına aktartılmışsa bu geçmiş bahar, benzer bir durumla kaydolmak için değil birçok arzu. Bazı büyük şirketler olmakla birlikte çalışanların daha uzun aylar boyunca uzaktan çalışmasına izin verirken, diğerleri kapılarını tekrar açıyor ve çalışanların geri dönmesini bekliyor.

Bu, spor veya diğer okul sonrası programlar gibi müfredat dışı programların yanı sıra gün boyunca çocukları için halk eğitimine güvenen ebeveynler için zor bir durum yaratır. Bu faaliyetlerin çoğu değiştirildiğinde veya iptal edildiğinde, çalışan ebeveynler ne yapacak? Pek çok ebeveyn, çocuk bakımını nasıl bulacakları (ve karşılayacakları) ile uğraşıyor ve kolay cevapların olmadığı bir durum yüzünden giderek daha fazla hayal kırıklığına uğruyor.

Sosyoekonomik Bölünme

Ve bu pandemik sırasında inanılmaz zorluklarla karşılaştığı düşük gelirli aileler için buzdağının sadece ipucu. Zaten kötü bir durum şiddetlenir sadece yol açan kamu okullarının desteğini kaybetmek.

Rim, “Bu öğrencilerden bazılarının uzaktan öğrenme için gerekli teknolojiye erişimi yok ya da ailelerine yardım etmek için çalışmaları gerekiyor – küçük kardeşlere çocuk bakımı sağlamak ya da maddi yardım için para kazanmak,” diyor Rim. “Bu vakaların çoğunda, ebeveynler işte ve öğrencilerin öğretmenlerden ve yardımlardan alabilecekleri desteği sağlamak için evde değiller. Bu, bir yıl daha uzaktan eğitimden büyük ölçüde zarar görecek olan nüfus. “

Uzaktan Eğitimde Başarılı Bir Şekilde Gezinme

Uzaktan eğitim zorluk neden olabilir rağmen, ‘s zaman düşüşten sonra gelip ile aileniz ilgileneceğiz nasıl bir plan formüle başlayın. Evet, işler karmaşık olacak. Ancak bu, bunu aşmak için ailenize ve topluluğunuza güvenmek için bir fırsat olabilir. Aşağıda, bu yıl uzaktan öğrenmede gezinmek için bazı ipuçlarını listeledik:

  • Bir öğrenme bölmesi oluşturun . Bu yeni çıkmış fikir # quarantine2020’nin bir sonucu olarak ortaya çıktı. Çocuklarının evler arasında geçiş yaparak% 100 uzaktan öğrenme yapmasının yükünü paylaşan küçük bir aile grubu. Bu, ebeveynlerin haftada en az birkaç gün ofiste çalışmasına izin verir.
  • Özel bir alan oluşturun . Bahar döneminin sonunda, çocuklarınız derslerini çatıda tamamlamıyorsa muhtemelen kendinizi şanslı hissediyordunuz! Bu sonbaharda, en iyi nasıl çalıştıklarına dair öğrendiklerinizi temel alarak her çocuk için belirlenmiş bir çalışma alanı oluşturun. Kendi alanlarına sahip olmak, çocuklarınızın her gün öğrenmek için heyecanlanmasına yardımcı olabilir. Evden çalışıyorsanız, kendiniz için de ayrılmış bir alan olması çok önemlidir.
  • Bir ödül sistemi kullanın . Küçük öğrencilerinizi motive etmekte sorun mu yaşıyorsunuz? Herkesin kabul ettiği ve sabırsızlıkla beklediği bir ödül sistemi kurun. Çok büyük olmak zorunda değil – sadece kaçınılmaz zorlu noktalardan geçmek için bir şey.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir