1. Anasayfa
 2. Dişli ve Ürünleri

10 özel Ihtiyaçlar oyuncaklar çocuğunuzun aşk Will

10 özel Ihtiyaçlar oyuncaklar çocuğunuzun aşk Will
0

“Özel ihtiyaçlar oyuncaklar ve Oyunlar” düşündiğinizde, pahalı Gadget ‘ları ve özel olarak tasarlanmış donanımları hayal edebilirsiniz. Ve kesinlikle butik özel şirketler tarafından sağlanan bu tür yüksek fiyatlı öğeleri bulabilirsiniz. Ama gerçek şu ki, ebeveynlerin “özel ihtiyaçlar” etiketli ürünleri satın alması için kesinlikle gerek yoktur. Düz eski Walmart, oyuncaklar R US, hatta bazı ev yapımı oyuncaklar ve oyunlar gibi etkili ve sadece çok eğlenceli.

Makalede Neler Var?

Özel Ihtiyaçlar oyuncakları ve oyunları özel kılan nedir?

En özel ihtiyaçları oyuncaklar yapar tek şey “özel” etiket, ve aslında oyuncaklar gelişimsel fark bazı tür bir çocuk için satın alınır. Ama özel ihtiyaçlar için en iyi oyuncaklar ve Oyunlar çocuklar ortak bazı unsurlar var:

 • Duyusal ve/veya fiziksel veya motor planlama zorlukları olan çocuklar için güvenli ve eğlencelidir. Kötü bir seçim oynamak için karmaşık etkileşimler gerektirir yüksek sesle bilgisayar tabanlı bir oyun olurdu iken Iyi seçimler sabun kabarcıklar ve Fidget oyuncaklar içerebilir.
 • Onlar odaklanmış dikkat nispeten düşük düzeylerde gerektirir, dil kullanımı, ve fiziksel koordinasyon, bir arka bahçe slayt veya salıncak gibi. Tahta oyunu Monopoly iyi bir seçim olmazdı.
 • Bunlar, birden fazla partner ile veya olmadan çeşitli şekillerde kullanılmak veya çalınacak kadar esnektir. Bloklar veya legos böyle bir oyuncak büyük örnekleridir, bir badminton seti değildir iken.

Ne özel Ihtiyaçlar oyuncaklar ve Oyunlar terapötik yapar?

Duyusal, sosyal, dil, bilişsel, ya da dikkatle zorluklar olan çocuklar için oyuncaklar ve Oyunlar terapötik yapabilir iki unsur vardır. Onlar çok basittir:

 • Tedavi olmak Için, bir oyun veya oyuncak istekli ve becerileri oluşturmak için deneyimi kullanmak mümkün başka bir kişi ile zevk olmalıdır.
 • Duyusal zorlukları desteklemek ve ödüller sağlamak Için, bir oyun veya oyuncak oyuncu için fiziksel olarak ilgi çekici ve eğlenceli (veya keyifli ve sakinleştirici) olmalıdır.

Kısacası, çocuğunuz ile oynamak ve gerçekten onunla meşgul, ve çocuğunuzun aktif oyun veya kullandığınız oyuncak seviyor, bir terapötik deneyim sağlar.

Satın almadan önce

Satın almadan veya özel ihtiyaçlar çocuk için bir şey yapmadan önce, amacınız o zevk olacak bir şey ile çocuğunuzun meşgul olduğunu unutmayın. Bu oyuncak veya oyunun “çok genç” veya “çok kolay” çocuğunuzun kronolojik yaş biri için anlamına gelebilir.

Özel ihtiyaçları olan çocuklar, tanımı gereği, tipik eşleri daha farklı bir hızda gelişir. Bu otizm ile 10 yaşındaki hala Thomas tank motoru oyuncakları zevk ve bir “yaş uygun” video oyunu ile çok zor bir zaman olabilir anlamına gelir. Bir ebeveyn olarak, gururunu yutmak ve çocuğunuza oyuncak ya da o için hazır deneyimi vermek zorunda olabilir-hatta kutuda yaş çok çok genç görünüyor.

Eğer oyuncaklar bakmak gibi, her zaman “terapötik” oyuncaklar sıradan oyuncaklar genellikle sadece daha pahalı sürümleri olduğunu aklınızda bulundurun. “Terapötik macun” çok aptal macun ile aynı şeydir. Özel Fidget oyuncaklar neredeyse yerel Walmart satılan bebek oyuncakları aynıdır. Dikkatli olun, ancak, çocuğunuzun üzerinde boğmak veya zehirli olabilir knock-off olabilir oyuncaklar satın alma hakkında.

Özel Ihtiyaçlar Ile çocuklar Için Top 10 oyuncaklar ve Oyunlar

 1. Bloklar, legos ve benzer bina oyuncakları: Temel bloklar ve diğer bina oyuncakları (farklı fiyat noktalarında birçok farklı marka vardır) inanılmaz derecede çok yönlüdür ve çocuğunuz ile büyüyebilir. Çocuğunuzun onları sıraya tarafından başlayabilir ama kolayca bina yapıları, tüneller, yollar, ve daha fazla mezun olabilir. En önemlisi, bu temel oyuncaklar sembolik oyun becerileri ve sosyal işbirliği oluşturmak için idealdir-özellikle çocuğunuz ile oynuyorsanız.
 2. Basit, güvenli sıçrama oyuncaklar: Duyusal sorunları olan çocuklar (yanı sıra en diğer çocuklar!) sıçrama seviyorum. Kolları ile sıçrama topları (bazen markalı “Hippety-hop”) harika bir seçimdir. Yani, çok, kolları ile mini-trambolinler vardır. Sadece bu oyuncaklar eğlenceli (özellikle iki satın almak ve birlikte oynamak), ama onlar da iyi davranış için ödül olarak kullanılabilir.
 3. Salıncaklar ve slaytlar: Çok pahalı “duyusal” salıncaklar satın alabilirsiniz, ya da yerel oyuncak mağazasında veya çevrimiçi iyi, düşük maliyetli salıncak olsun. Çocuğunuzun düzgün dengelemeye hazır olduğundan emin değilseniz, bir kemer (bulmak kolay ve genellikle boyutuna göre ayarlanabilir) olan bir salıncak satın alın. Slaytlar küçük şişirilmiş plastik veya daha büyük ve daha zor olabilir. Minik slaytlar kış aylarında kapalı mekanlarda kullanılabilir (güzel bir bonus).
 1. Su oyuncakları: Su ve sabun kullanan her şey çok eğlenceli, interaktif ve özel ihtiyaçları olan bir çocuk için cazip olabilir. Slip-n-Slaytlar dan interaktif sprinkler için rüzgar-up denizaltılar ve tekne çeşitli seçenekleri deneyin. Eğer karışıklık ele istekli iseniz squirt oyuncaklar düşünün!
 2. Kabarcıklar ve köpük: Sabun kabarcıklar pop, kovalamaca ve izlemek için eğlenceli olabilir. Ama üfleme kabarcıklar başarıyla de sabır belirli bir miktar yanı sıra iyi motor kontrolü gerektirir. Piyasada eğlenceli kabarcık yapma ve köpük yapma oyuncakları geniş bir yelpazede vardır; bir veya daha fazla sizin ve çocuğunuz için mükemmel olması muhtemeldir.
 3. Bulmaca: Çocuğunuz daha fazla sedanter faaliyetleri tercih ederseniz bulmacalar ideal bir seçimdir. Oyuncaklar açıklanan çoğu gibi, onlar çocuğunuzun yetenekleri ile zorluk büyüyebilir ve birlikte yapmak eğlenceli. Bu gün, sizin seçtiğiniz herhangi bir görüntü ile yapılan bulmacalar kolay, bu yüzden neden bir fotoğraf veya karakter çocuğunuzun zaten seviyor seçmek değil mi?
 4. “Duyusal” oyuncaklar: Ne pazarlamacılar size söyleyebilir aksine, bir duyusal oyuncak gerçekten duyusal geribildirim sağlayan herhangi bir nesnedir. Bu vızıldıyoe ya da bip herhangi bir oyuncak olabilir. Ayrıca macun, oyun hamur, kil, “Fidget” veya “stres” topları, endişe boncuk ve benzeri olabilir. Tüm bu öğelerin birçok perakende satış düşük maliyetli mevcuttur. Onlar gibi diğer oyuncaklar açıklanan interaktif değil, ama gerçekten anksiyete azaltmaya yardımcı olabilir.
 1. Basit kart ve masa oyunları: Satranç olabilir (ya da olmayabilir!) özel ihtiyaçlarınız çocuğunuzun yetenekleri ötesinde, ama klasik çocuk oyunları değildir iyi bir şans var. Çocuğunuzun dikkat süresi ve faiz varsa, bazı klasikleri öğretmek deneyin. Git balık, Uno, savaş, dama, dört Bağlan, ve diğer birçok oyun kısa ve basittir ama Turn-alma, sosyal etkileşim ve bazı stratejik düşünme gerektirir.
 2. Sanat malzemeleri: Büyük boya kalemleri, belirteçleri ve renkli kalemler yetenek ve beceri herhangi bir düzeyde çocuklar için eğlenceli olabilir. Onlar sınırları içinde eğlenceli tutmak ve çocukların en sevdikleri karakterleri “oluşturmak için izin gibi boyama kitapları, birçok çocuk için harika bir seçimdir. Kil (yukarıda belirtildiği gibi) hem sanatsal ve terapötik.
 3. Pop-up tünelleri ve oyun evleri: Düşük maliyetli ve saklamak kolay, pop-up tünelleri, oyun evleri, ve çadır özel ihtiyaçları olan çocuklar için harika oyuncaklar. Onlar brüt motor geliştirme desteği, bir duyusal kaçış sağlamak ve yaratıcı kullanıldığında sembolik oyun teşvik (ebeveyn yardımı gerekebilir).

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir